Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Xbox360 dostane modernizované CPU

  12:00aktualizováno  24. dubna 9:51
Xbox360 dostane modernizované CPU *** Záplata od Microsoftu paralyzuje Outlook Express *** Nová betaverze Opery 9 *** Seagate připravuje 750GB harddisk *** Microsoft versus Google – další stejná služba

Xbox360 dostane modernizované CPU
Moderní herní mašinka Xbox360 z dílen Microsoftu dostane v dalších výrobních sériích modernizovaný procesor. Tato konzole používá tříjádrový procesor postavený na platformě PowerPC od IBM. Ten je v současné době vyráběn 90nm SOI procesem.
Tyto čipy v současné době pro Microsoft dodává samotné IBM a továrna Chartered. Chartered ovšem nyní oznámil, že je schopný tento procesor vyrábět 65nm technologií. Výhody jsou značné. Menší spotřeba, menší výrobní náklady a menší vyzářené ztrátové teplo. Nové série Xbox360 by tak nemuseli tolik hřát. Navíc – pokud Microsoft této výhody využije a upraví chlazení, můžeme se dočkat tišší konzole. V kuloárech navíc koluje informace, že první série Xbox360 se přehřívala z důvodu neodstraněné ochranné fólie na chladiči procesorů. Sice je to málo pravděpodobné, ale člověk nikdy neví…
Kdy se začne nový procesor do konzole montovat prozatím není jasné.

Záplata od Microsoftu paralyzuje Outlook Express
Jedna z posledních bezpečnostních záplat od společnosti Microsoft která byla uvolněna koncem minulého týdne způsobuje zajímavé problémy programu Microsoft Outlook Express.
Některým uživatelům po instalaci záplaty zmizí celý Adresář, jiní zase nemohou psát zprávy podle nadefinovaných šablon. Dokonce bylo zaznamenáno pár případů „neviditelné pošty“, kdy vám program hlásí novou zprávu, nicméně v něm není k nalezení.
Uživatele sužované tímto problémem potěší fakt, že nepřišli o svůj adresář/šablony/zprávy. Jedná se o chybu v aplikační vrstvě. V současné době je jedinou pomocí odinstalovat tuto záplatu ze systému. Poté by mělo vše fungovat bez problémů.
Microsoft k tomu vydal tiskové prohlášení že problém analyzuje a brzy přinese záplatu, která tyto problémy nezpůsobuje.

Nová betaverze Opery 9
Alternativní freeware prohlížeč Opera získává pomalu stále větší podíl na koláči s browsery. Autoři si toho jsou vědomi a tak nespí a připravují novou verzi tohoto prohlížeče.
Minulý týden byla uvolněna nová betaverze tohoto prohlížeče s pořadovým číslem 9. Přináší vylepšený emailový klient, lepší podporu RSS a hlavně integrovaný BitTorrent. Vylepšeno bylo rovněž blokování ochrany a samozřejmě zvýšená bezpečnost a 100% dodržování webových standartů.
Pokud chcete betaverzi Opery 9 vyzkoušet, stahujte zde.

Seagate připravuje 750GB harddisk
V současné době největší výrobce pevných disků – firma Seagate chystá nové harddisky pro osobní počítače s neuvěřitelnou kapacitou 750GB.
Tato kapacita je možná díky novému způsobu ukládání dat na disk, tzv. kolmému zápisu. Rychlost rotace ploten u tohoto disku bude standardních 7200 otáček za minutu. Vyrovnávací cache by měla mít velikost 16MB. Přístupová doba a maximální rychlost čtení/zápisu nejsou prozatím známé. Nicméně díky kolmému zápisu na disk budou přenosové rychlosti velmi zajímavé.
Pro připojení k řadiči nabídne harddisk rozhraní ATA a SATA3 s podporou technologie NCQ. Zda se disky objeví s novou řadou 7200.10 nebo 7200.9 není prozatím jasné, stejně jako cena za tento opravdu velký harddisk.

Microsoft versus Google – další stejná služba
Gigant Google stále vymýšlí pro uživatele nové služby a upevňuje tak svou pozici na internetovém koláči. To se samozřejmě nelíbí konkurentům, nejvíce proti Googlu v poslední době bojuje Microsoft. A opět jde do tuhého.
Není to tak dávno, co Google spustil mailovou službu pro univerzity. Princip? Všichni studenti a zaměstnanci univerzity mají své mailové schránky na doméně univerzity, ovšem fyzicky se nacházejí na serverech Googlu a využívají administrační rozhraní GMailu.
Nyní se rozhodl podobnou službu nabízet i Microsoft pod názvem Live@Edu. V současné době je do ní podle oficiálního vyjádření zapojeno 70 univerzit, přičemž se pracuje na migraci dalších 200 univerzit. Rozhraní mailu je stejné jako u služby Hotmail, studenti navíc v tomto rozhraní po dobu studia nemají zobrazené reklamy. Jakmile ovšem univerzitu opustí, reklamy opět naskočí. Navíc podle slov Microsoftu nabízí administrátorské rozhraní jejich služby více nastavení a jednodušší správu než služba Googlu.
Oba portály nabízejí univerzitám službu zdarma a rozhraní bez reklam. Jaké z toho mají výhody? Když uživatele jednou naučíte s jiným systémem, nemá příliš mnoho důvodů tento systém měnit. A tak po skončení studií si nechá s největší pravděpodobností stránku na stejném portálu a zde začne generovat zisky.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz