HW news: Zvířátka od Razeru

  12:00aktualizováno  23. listopadu 3:11
Razer představil tři nové herní periferie se jmény divokých zvířat. A nutno uznat, že se novinky Razeru povedly. Po internetu koluje falešný mail od FBI a iTunes v Americe pokořil klasické CD.

Zvířátka od Razeru
Známý výrobce herních periferií Razer zaútočil na trh třemi novými produkty pro hráče. Nesou názvy po divokých zvířatech a jejich parametry jsou opravdu zajímavé. Nové produkty Razer uvádí u příležitosti konání herního mistrovství WCG 2005.

TarantulaRazer
Nejedná se o žádného chlupatého pavouka na strašení rodičů, když vás jdou kolem třetí hodiny ranní vyhodit od počítače, jak by se mohlo z názvu zdát. Jedná se o pořádnou hráčskou klávesnici, která v současné době nemá vážného konkurenta. Nizkoprofilová klávesnice s tichým stiskem kláves dnes již moc neohromí. Designově povedený kousek má modré podsvícení a speciální displej. Ten je velký 256 x 24 pixelů a je vyroben technologií OLED. Displej je barevný a je schopen zobrazit téměř vše, co na něj pošlete. Samozřejmostí je zobrazování herních statistik. Razer ovšem zmínil, že na displeji se dá zobrazit například týmová komunikace.
Klávesnice má celkem 116 tlačítek. Unikátem je, že 95 tlačítek je plně programovatelných a jdou přemapovat. Pokud se vám občas stává, že v zápalu boje zmáčknete omylem klávesu s logem Windows, která vás za odměnu „vykopne“ ze hry do Windows, tak jásejte. Pokud spustíte předem nastavený profil, tak se tato klávesa deaktivuje. Profilů si můžete vytvořit celkem pět a nejlepší je, že se ukládají do klávesnice. Takže když půjdete na nějakou akci, stačí si vzít klávesnici a nemusíte kopírovat config soubory.
Na klávesnici je navíc plno dalších drobností, které potěší. Vyvedený USB port, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon... O pohodlí vašeho zápěstí se stará odnímatelná gelová podložka. A o snazší orientaci plynule regulovatelné podsvícení.

KraitRazer
Ani tentokrát se nejedná o žádné zvířátko. Leda že byste si hráli na krajtu a uškrtili se na kabelu od myši :o). Modří už pochopili, že Krait v podání Rezeru je herní myška.
Design myšky je klasicky razerovský. Nechybí obvyklý prosvícený pruh na bocích myšky, který je tentokrát vyveden v oranžové barvě.
Snímač má rozlišení 1600dpi a dokáže tak snímat povrch pod sebou 6500x za sekundu. Myš má pouze tři programovatelná tlačítka, což je ovšem pro většinu hráčů dostačující. Nastavení se navíc ukládá přímo do myši a máte jej tak k dispozici na všech počítačích. Pro připojení se používá USB rozhraní, konektor je pozlacený.
Razer tuto myš podle své prezentace předurčil pro hraní RTS a MMORPG. Nicméně nikde nezmínil, čím je tato myš pro tyto žánry specifická. Takže ji bez problémů můžete použít pro hraní FPS.

PiranhaRazer
Nejedná se o žádnou rybku, ale o sluchátka pro hráče. Jsou vyrobeny ze speciálního odlehčeného materiálu a mají vypodložený hlavový most, takže při hraní byste je neměli na hlavě cítit.
Reproduktory mají velmi zajímavé parametry. Frekvenční rozsah je 16Hz – 24KHz. Citlivost je 118nB a impedance 32 Ohm. To zaručuje plné basy a dobré podaní výšek. Samozřejmostí jsou speciální náušníky, které tlumí hluk z okolí.
Sluchátka mají i mikrofon. Ten je kovový a nedá se tudíž tvarovat. Jeho frekvenční rozsah je 80Hz až 15KHz. Citlivost je -40bB a impedance -2Ohmy.
Sluchátka se k počítači připojují kabelem o délce 3m. A protože jsou od Razeru, tak mají pozlacené konektory.

Cenu a přesný termín dostupnosti na trhu zatím Razer neoznámil.

Krátce:

 • FBI varuje před e-maily, které se tváří, že pocházejí od této americké státní organizace. Obsahují text, že jste vstoupili na určitý počet nelegálních stránek a vaše IP je sledována. V příloze je soubor, který má obsahovat formulář pro reklamaci této skutečnosti a má vymazat vaši IP ze sledovací databáze. V souboru je ovšem umístěn červ Sober. Většina antivirových programů nemá problém s odhalením tohoto viru.

 • iTunes kraluje v USA. Podle analytiků se přes iTunes prodá více hudby než v kamenných obchodech na CD. V našich končinách sice iTunes není, můžeme ovšem konstatovat, že více hudby se nelegálně stáhne z P2P než zakoupí legálně v obchodech.

  Zdroje: Razerzone, Digit-Life

 • Autor:


  Témata: Hluk, P2P, Virus

  Nejčtenější

  Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

  Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

  Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

  Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

  Evolvation

  O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...  Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

  Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

  Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

  RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

  Call of Duty: Black Ops 4

  Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

  Pět nadějně vypadajících komiksových her, z nichž se vyklubaly propadáky

  Superman: The New Superman Adventures

  Doufalo se v hodně, dostali jsme málo. Připomínáme pět komiksových videoher, které to projely na plné čáře.

  Další z rubriky

  Jak hrát celou noc a nezničit si záda? Ani sebelepší křeslo vás nespasí

  South Park

  Propařená noc neznamená pro hráče počítačových her těžkou ranní kocovinu a výpadky paměti, ale syndrom karpálního...

  KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní sidekicky?

  Kvíz Bonusweb

  Připravili jsme si pro vás výběr těch nejslavnějších vedlejších postav napříč historií počítačových her. Dokážete si na...

  Jak vzpomínáte na interaktivní seriály od zkrachovalých Telltale Games?

  The Walking Dead (PS3)

  Studio Telltale Games pracovalo na interaktivních herních seriálech podle řady známých značek, jako je Walking Dead,...  Najdete na iDNES.cz