HW news: Zvířátka od Razeru

  12:00aktualizováno  23. listopadu 3:11
Razer představil tři nové herní periferie se jmény divokých zvířat. A nutno uznat, že se novinky Razeru povedly. Po internetu koluje falešný mail od FBI a iTunes v Americe pokořil klasické CD.

Zvířátka od Razeru
Známý výrobce herních periferií Razer zaútočil na trh třemi novými produkty pro hráče. Nesou názvy po divokých zvířatech a jejich parametry jsou opravdu zajímavé. Nové produkty Razer uvádí u příležitosti konání herního mistrovství WCG 2005.

TarantulaRazer
Nejedná se o žádného chlupatého pavouka na strašení rodičů, když vás jdou kolem třetí hodiny ranní vyhodit od počítače, jak by se mohlo z názvu zdát. Jedná se o pořádnou hráčskou klávesnici, která v současné době nemá vážného konkurenta. Nizkoprofilová klávesnice s tichým stiskem kláves dnes již moc neohromí. Designově povedený kousek má modré podsvícení a speciální displej. Ten je velký 256 x 24 pixelů a je vyroben technologií OLED. Displej je barevný a je schopen zobrazit téměř vše, co na něj pošlete. Samozřejmostí je zobrazování herních statistik. Razer ovšem zmínil, že na displeji se dá zobrazit například týmová komunikace.
Klávesnice má celkem 116 tlačítek. Unikátem je, že 95 tlačítek je plně programovatelných a jdou přemapovat. Pokud se vám občas stává, že v zápalu boje zmáčknete omylem klávesu s logem Windows, která vás za odměnu „vykopne“ ze hry do Windows, tak jásejte. Pokud spustíte předem nastavený profil, tak se tato klávesa deaktivuje. Profilů si můžete vytvořit celkem pět a nejlepší je, že se ukládají do klávesnice. Takže když půjdete na nějakou akci, stačí si vzít klávesnici a nemusíte kopírovat config soubory.
Na klávesnici je navíc plno dalších drobností, které potěší. Vyvedený USB port, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon... O pohodlí vašeho zápěstí se stará odnímatelná gelová podložka. A o snazší orientaci plynule regulovatelné podsvícení.

KraitRazer
Ani tentokrát se nejedná o žádné zvířátko. Leda že byste si hráli na krajtu a uškrtili se na kabelu od myši :o). Modří už pochopili, že Krait v podání Rezeru je herní myška.
Design myšky je klasicky razerovský. Nechybí obvyklý prosvícený pruh na bocích myšky, který je tentokrát vyveden v oranžové barvě.
Snímač má rozlišení 1600dpi a dokáže tak snímat povrch pod sebou 6500x za sekundu. Myš má pouze tři programovatelná tlačítka, což je ovšem pro většinu hráčů dostačující. Nastavení se navíc ukládá přímo do myši a máte jej tak k dispozici na všech počítačích. Pro připojení se používá USB rozhraní, konektor je pozlacený.
Razer tuto myš podle své prezentace předurčil pro hraní RTS a MMORPG. Nicméně nikde nezmínil, čím je tato myš pro tyto žánry specifická. Takže ji bez problémů můžete použít pro hraní FPS.

PiranhaRazer
Nejedná se o žádnou rybku, ale o sluchátka pro hráče. Jsou vyrobeny ze speciálního odlehčeného materiálu a mají vypodložený hlavový most, takže při hraní byste je neměli na hlavě cítit.
Reproduktory mají velmi zajímavé parametry. Frekvenční rozsah je 16Hz – 24KHz. Citlivost je 118nB a impedance 32 Ohm. To zaručuje plné basy a dobré podaní výšek. Samozřejmostí jsou speciální náušníky, které tlumí hluk z okolí.
Sluchátka mají i mikrofon. Ten je kovový a nedá se tudíž tvarovat. Jeho frekvenční rozsah je 80Hz až 15KHz. Citlivost je -40bB a impedance -2Ohmy.
Sluchátka se k počítači připojují kabelem o délce 3m. A protože jsou od Razeru, tak mají pozlacené konektory.

Cenu a přesný termín dostupnosti na trhu zatím Razer neoznámil.

Krátce:

 • FBI varuje před e-maily, které se tváří, že pocházejí od této americké státní organizace. Obsahují text, že jste vstoupili na určitý počet nelegálních stránek a vaše IP je sledována. V příloze je soubor, který má obsahovat formulář pro reklamaci této skutečnosti a má vymazat vaši IP ze sledovací databáze. V souboru je ovšem umístěn červ Sober. Většina antivirových programů nemá problém s odhalením tohoto viru.

 • iTunes kraluje v USA. Podle analytiků se přes iTunes prodá více hudby než v kamenných obchodech na CD. V našich končinách sice iTunes není, můžeme ovšem konstatovat, že více hudby se nelegálně stáhne z P2P než zakoupí legálně v obchodech.

  Zdroje: Razerzone, Digit-Life

 • Autor:
  Témata: Hluk, P2P, Virus

  Nejčtenější

  Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

  Richard Tyler Blevins aka Ninja

  Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

  Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

  Fallout 76

  Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

  Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

  Assassin’s Creed Odyssey

  Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

  OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

  Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

  Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

  EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

  FIFA 19

  Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

  Další z rubriky

  KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

  Herní kvíz

  Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

  Soutěž: Vyhrajte Fallout 76 s figurkou a tričkem

  Fallout 76

  Ve spolupráci s firmou Cenega jsme připravili soutěž o tři kusy hry Fallout 76, k nimž přidáme ještě figurku a trička....

  Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

  Assassin’s Creed Odyssey

  Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

  Najdete na iDNES.cz