Icewind Dale – 1. část návodu

  12:00aktualizováno  15. března 11:57
Hru Icewind Dale sice mohou příznivci RPG pařit už nějaký ten pátek, přesto se však jistě najdou ti, kteří začali hrát teprve nedávno nebo se k tomu právě chystají. Právě těmto hráčům jsme se rozhodli v jejich snažení trochu pomoci vydáním podrobného návodu k této bezvadné hře.

Vítejte u návodu na skvělé severské RPGčko Icewind Dale. Všem, kteří se chystají teprve začít hrát, vřele doporučuji, aby si opatřili i datadisk Heart of Winter a nainstalovali ho k základní hře. Nejen, že budou obohaceni novým příběhem (který lze samozřejmě hrát i samostatně), ale již od začátku hry budou moci používat některé nové předměty a kouzla. Jste-li připraveni, vydáme se nyní společně do severních části Faerunu, kde vládne sníh a led a o dobrodružství není nouze.

Easthaven
Promluvte si Hrothgarem a pak s barmankou. Slibte jí pomoc, sestupte do sklepa a pobijte brouky. Vraťte se za barmankou a pak se vydejte na prohlídku osady. Z hospody jděte k jezeru a u loděk pokecejte s chlapíkem o jeho snech, pak jděte na JZ za nymfou, promluvte s ní, dostanete zlomený meč. Vraťte se za chlapíkem a meč mu dejte, pak ještě jednou promluvte s nymfou. Na Z břehu promluvte také s Apselem (Scrimshander) a vyřiďte vlka v jeho domě. V chrámu (SZ) si promluvte s Everardem a pak si jděte promluvit s Hrothgarem (dům S uprostřed). Slibte mu pomoc s pátráním po karavaně. Jděte si prohlédnout Pomabův obchod (SV) a pak jděte za Jedem do rybářské chaty (SV břeh). Promluvte s ním, u Pomaba kupte víno a Jedovi ho dejte. Jděte na jih a na mostě promluvte s chlapcem Damienem. Slibte mu pomoc, pobijte gobliny na J a seberte kostru ryby, kterou zaneste Damienovi. Pak osadu opusťte V cestou, jděte do jeskyně a pobijte skřety i ogreho – z jeho mrtvoly seberte Caravan Contract. Vraťte se za Hrothgarem, pošle vás se seznamem zboží k Pomabovi. Zajděte za Pomabem, dejte mu seznam, vybavte se na cestu a jděte říci Hrothgarovi, že jste připraveni.

Kuldahar Pass
Po rozhovoru s poustevníkem jděte na V. Likvidujte gobliny a vstupte do mlýna. Sestupte dolů a z dveří pod schody osvoboďte chlapce a promluvte s ním. Pak vyčistěte zbytek mlýna a jděte k věži. Uvnitř je nemocný ogre, buď ho vyprovokujte a zabijte, nebo mu slibte pomoc. Projděte severním průsmykem a pobijte gobliny, vstupte do jeskyně a pobijte brouky. Pak se vraťte zpět k mlýnu a odejděte z lokace V cestou.

Kuldahar
Promluvte si s Natem, přejděte můstek a vstupte do obydlí druida Arundela. Pokecejte s ním a slibte pomoc (v mapě se vám objeví nová lokace). Také od druida můžete vyprosit recept pro nemocného ogreho, který mu pak zaběhněte dát. Projděte si městečko. V SZ věži žije mág Orrick, obchoduje s kouzly a má pro vás úkol týkající se elfích ruin. U můstku má svůj obchod Gerth. V hostinci Root Cellar Tavern pokecejte s barmanem a oběma barmankami. Pak jděte do hostince Evening Shade Inn (S), pokecejte s Aldwinem a jděte do horního patra. Ze zamčené bedny seberte Eidan´s Legacy Ring a jděte usvědčit Aldwina z podvodu. V S části najdete i kováře a alchymistu (ve vraku létající lodi), v SV části chrám (pokecejte se všemi kněžími). JZ směrem od chrámu je domek. Pokud hrajete samotnou hru IWD, je zamčený a nedostanete se dovnitř. Pokud však máte nainstalovaný i datadisk Heart of Winter, najdete v něm šamana Hjolldera, který vás může teleportovat do nových lokací (jak postupovat v těchto lokacích se dozvíte v článku Heart of Winter-návod). Jděte do V části a zabijte Yetti, kteří pronásledují Mirka. Pak s Mirkem promluvte a slibte pomoc při hledání rodinného šperku. Městečko opusťte V cestou.

Údolí stínů
Od místa, kde se objevíte, jděte na V a vstupte do S jeskyně. Vyčistěte ji a seberte poklady. Pak jděte do kobky, která je na JZ od této jeskyně (musíte to obejít Z směrem), vyčistěte ji a ze sochy S od vchodu seberte Gate Key. Jděte do JV části lokace a vstupte do jeskyně. Pokecejte s kostlivcem na mostě, pak ho zabijte a postupujte až ke schodům. Sejděte dolů a ze sarkofágu v J místnosti seberte Sanctum Key. Vyjděte ven, jděte na SV a vstupte branou do podzemí. Jděte do místnosti s bazénky zelené tekutiny. Projděte SZ dveřmi a z rakve seberte klíč. Pak vyberte místnosti na JZ a JV. V místnosti za SV dveřmi seberte Holy Symbol of Myrkul. Pak otevřete velké severní dveře, promluvte s Mytosem a zabijte ho. Pak zabijte i Myrkulova posla. Vydejte se SZ chodbou a vyberte místnost, vraťte se zpět a jděte chodbou na SV, zatočte na jih a v další zatáčce otevřete tajnou stěnu. Zabijte mumii a z rakve seberte Mausoleum Key. Pokračujte chodbou až ke dveřím do dalšího patra. Vrhněte se do bitvy a po boji ještě prohlédněte S a J výklenky. Pak jděte do SV dveří, pobijte nemrtvé a seberte Plain Key. Stejně postupujte i za JV dveřmi a seberte Black Wolf Talisman. Vraťte se do centrální místnosti, stiskněte páku na východním sloupu a běžte do dveří na Z. Pobijte nemrtvé a v S a J místnosti vyberte rakve. Jděte dál na Z, pokecejte s Kresselackovým duchem a slibte pomoc. Vraťte se zpátky na denní světlo a jděte k soše uprostřed údolí. Na S vede cesta k jeskyni, vyčistěte ji a vyberte. Ve svahu J od sochy je jeskyně, ke které se dostanete cestou na Z od sochy. Cestou do jeskyně pobijte Yetti a seberte Mirek´s Family Heirloom. V jeskyni promluvte s kněžkou Lysan a zabijte ji. Pak se vraťte za Kresselackem a promluvte s ním. Vyberte věci z jeho rakve a vraťte se do Kuldaharu. Zajděte za Mirkem (hrnčířský domek u sochy) a dejte mu šperk. Pak si jděte promluvit s Arundelem, v mapě se vám objeví nová lokace. Vybavte se na další cestu a vydejte se do lokace Temple of the Forgotten God.

Chrám zapomenutého boha
Pokecejte s obříkem a vstupte do chrámu. Vyčistěte a vyberte Z část a pak se vydejte do V části. Jděte na S a projděte do nižšího patra. Postupujte směrem na V a vybírejte truhly v S a J místnůstkách. Přes kamenný most projděte do další části. Prohlédněte si bojiště a seberte lahvičku (Vial of mysterious liquid). Vraťte se do Kuldaharu a promluvte si s Arundelem, zakreslí vám do mapy novou lokaci. Vybavte se na další cestu a vydejte se do nové lokace (Dragon´s Eye).

Dračí oko
Pobijte trolly a vstupte do jeskyně. Zabíjejte Lizard Many a sbírejte zápalné lahve, které se hodí na likvidaci trollů. Z mrtvoly Erevaina (v J části) seberte deník, k zahození není ani jeho meč. Jděte na SV, zabijte Lizard Kinga s ochrankou a vyberte poklady z hadí sochy. Jděte na JV, osvoboďte vesničany, promluvte s nimi a sestupte do dalšího patra. Likvidujte pavouky, brouky a trolly (musíte je dorazit ohněm nebo kyselinou). V JZ části zachraňte kněžku Egenii a promluvte s ní. Jděte ještě kousek na J a promluvte s vesničany a dětmi. Jděte doprostřed mapy a vydejte se na Z, narazíte na zbylé děti. Promluvte s nimi, hlavně s kovářským synkem. Pak zlikvidujte všechny potvory v celé lokaci, vraťte se k chlapci a oznamte mu, že cesta je volná. Průchod do dalšího patra je v JV části. Přes hordy nemrtvých se probijte do jižní části a postupujte směrem na V přes most. Zabte Precia a jeho pohůnky, prohledejte jeho mrtvolu i celé obydlí a krom pokladů seberte i deník. Jděte na S (dávejte pozor na pasti) a dveřmi projděte do dalšího podlaží. Promluvte si s Albionem, s knihovníkem Gaelem a s léčitelkou Sharou. Pak jděte do severní části lokace a zlodějem otevřete zamčené dveře do kruhové místnosti. Promluvte s vězni a pomozte jim v boji s vězniteli. Pobijte všechny nepřátele v patře, zejména co nejdřív zlikvidujte High Summonera ve V části. Z mrtvoly Albiona seberte klíč a podívejte se do zakázané knihovny (Z). Seberte poklad ze sochy v jídelně a prohledejte také malou místnost na V od jídelny. Pak si znovu promluvte s osvobozenými vězni (budou vás hlídat při vašem odpočinku) a branou na JV sestupte do dalšího podlaží. Probíjejte se točitou chodbou a nezapomeňte prozkoumat všechny odbočky, zejména dveře vedoucí k pokladnici (SZ) a dveře do JZ místnosti, kde naleznete magický luk a magické šípy. Důležitá je i mučírna na JV, kde musíte stisknout kvádr na severní stěně vedle knihovničky. Křivolaká chodba vás zavede až k velkým dveřím na SV. Vejděte, zabijte Yxunomei a z její mrtvoly seberte Heartstone Gem. Nezapomeňte prozkoumat truhly a pak se vraťte do Kuldaharu. Pobijte skřety útočící na vesnici a jděte si promluvit s Arundelem. Ukáže se, že jste byli podvedeni, tak jděte do horního patra a promluvte se skutečným Arundelem. Ještě před smrtí vám stihne říci o nové lokaci (objeví se vám v mapě). Zajděte za kovářem, budete odměněni za záchranu jeho syna. Zásobte se na další výpravu a vydejte se do lokace Severed Hand.

Elfí pevnost
Projděte přízemí, pobijte stíny a vystupte do prvního patra (po schodech na J nebo po hromadě sutin na S). Vyčistěte první patro a po sutinách (Z) vyjděte do druhého patra, vyčistěte a vyberte část, do které se dostanete, sejděte zpět dolů a vyjděte do hlavní části druhého patra po schodech. Vymlaťte kostlivce a jděte k výtahu na V. Vstupte na plošinu a ocitnete se v nové lokaci. Vyčistěte ji a sejděte dolů po schodech, vymlaťte nemrtvé a na SV seberte kus stroje (Piece of broken machinery). Jděte zpět do druhého patra a vyjděte po schodech nahoru. Promluvte s Lethiasem (S) a s Lehlandem (SZ), u něj můžete i obchodovat. Popovídejte si ještě s Telanisem (JZ) a se Sehriyou (noclehárna SV). Jděte do SV věže a vyčistěte tři podlaží (pozor, ve druhém je skryta další část stroje!). Ve čtvrtém podlaží promluvte s Valestisem a slibte mu pomoc. Až později najdete čistou vodu, semínka rostlin, ptactvo v kleci a veverky, tak se sem vraťte a vše mu dejte. Jděte do J věže, promluvte s Denaini a slibte jí pomoc. Vyčistěte další tři podlaží, ve třetím seberte další část stroje a ve čtvrtém nádobu se svěcenou vodou. Vraťte se k Denaini, promluvte s ní a dejte jí svěcenou vodu. Pak se vydejte do V věže a v prvním podlaží pokecejte s Kaylessou. Slibte jí pomoc a pobijte všechny stíny v dalších patrech. Sejděte zpět dolů a oznamte Keylasse, že jste úkol splnili. Pak ji zabijte a seberte čtvrtou část stroje. Máte-li všechny (4) části stroje, vyjděte nahoru do třetího podlaží této věže a vyjděte na most. Přes most se dostanete do věže čarodějů. Vyčistěte celé patro a seberte deník (Diary of Evaine). Jděte po schodech nahoru, promluvte s knihovníkem Custhantosem a požádejte ho o knihu Mythal Theory. Pak jděte nahoru a v laboratoři promluvte s Gelarithem. Dejte mu postupně všechny části stroje a pak promluvte s Larrelem. Poslechněte si o jeho vizi a pak mu řekněte o deníku jeho dcery. Nakonec se nechte teleportovat do Kuldaharu. Jděte za mágem Orrickem a dejte mu knihu Mythal Theory. Pak se vybavte na cestu a vydejte se do lokace Dorn´s Deep.

Tady pro dnešek skončíme. V příštím díle se podíváme nejen do starobylého trpasličího sídla Dorn´s Deep, ale i do dalších zajímavých lokací, abychom na konci mohli společnými silami porazit zlo, které sužuje planiny Ledového větru.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Témata: karavan, Socha, Talisman

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Další z rubriky

Chystané pokračování King’s Bounty bude více RPG než strategií

King's Bounty II

Více než deset let od vydání posledního dílu fantasy strategie King’s Bounty se konečně dočkáme regulérního...

Chystaný Eternal Cylinder je roztomilý a nechutný zároveň

The Eternal Cylinder

Nově oznámená hra od autorů autorů studia Ace Team vypadá ještě divněji než všechny jejich předchozí hry dohromady....

Nešťastný Anthem opouští už i jeho hlavní producent Ben Irvine

Anthem (PC)

Poslední hrstka věrných fanoušků kontroverzní střílečky Anthem dostala další velikou ránu. Hlavní producent Ben Irvine,...

Najdete na iDNES.cz