Icewind Dale: Heart of Winter – návod

  12:00aktualizováno  3. března 9:14
Na osady Desetiměstí se valí pohroma. Barbarské kmeny, obvykle bojující mezi sebou, se sjednotily a válka s lidskými osadníky se zdá být nevyhnutelná. Barbarský válečník Wylfdene povstal z mrtvých, posílen duchem hrdiny Jerroda, a chystá se vést své kmeny za vítězstvím. Šaman Hjollder se však snaží najít hrdiny, kteří by dokázali válku zastavit…

Vítejte u návodu na severské RPGčko Icewind Dale: Heart of Winter. Ovládání je stejné jako u ostatních her z dílny Black Isle, takže nemá cenu se u něj nijak zdržovat. Pauzování mezerou snad všichni znají, jen připomínám, abyste často ukládali hru (hodí se Quicksave a Quickload, standardně na klávesách Q a L). Při hledání skrytých předmětů (v sudech, u koster apod.) používejte klávesu ALT, která inkriminovaná místa zvýrazní.

Osada Lonelywood
Po vylodění vás osloví šaman Hjollder a vysvětlí vám momentální situaci. Slibte mu pomoc a jděte se porozhlédnout po osadě. U studny promluvte s děvčátkem (Hailee Dunn) a slibte, že jí pomůžete. Jděte do domu na SV a promluvte s jejím otcem Tybaldem. Jděte zpět k holčičce a promluvte s ní, řekne vám o magickém zrcadle v hostinci. Jděte do hostince (velký dům uprostřed lokace) a se všemi promluvte. Udělejte kázání Ambere Dunn, od trpaslíka Roalda získejte do mapy údaje o barbarském táboře a s hostinským (Kieran Nye) si promluvte o magické zrcadle. Slibte mu mlčení a získáte možnost obchodovat u něj s magickými předměty. Jděte do chrámu a promluvte si s Quinnem. Lze u něj i obchodovat, také vám dá obchodnickou radu pro Tybalda Dunna. V chrámu je tajná pokladnice v SV části. Jděte za děvčátkem a řekněte mu, že její matka už je doma. Pak jděte k Dunnovým domů (SV) a Tybaldovi řekněte informace, které máte od Quinna. Pak navštivte Baldemara (S uprostřed), v prvním patře s ním promluvte, z truhly seberte dopis a přečtěte si ho. Jděte do lovecké chaty (SZ) a promluvte se všemi bratry. Pak jděte za hraničářem Emmerichem (dům JV) a promluvte s ním. Pokud ještě nemáte v mapě tábor barbarů, zakreslí vám ho, navíc obchoduje se zbraněmi. Ještě si promluvte s lidmi kolem obchodní stanice (J), s loďařem Nedem (Z) a s hrobařem Purvisem (chata V). Z lokace odejděte směrem na V a jděte do lokace Barbarian Camp.

Tábor barbarů
Nechte se strážemi odvést před Wylfdena a promluvte s ním. Slyšení nedopadne příliš dobře, až budete vyhozeni, tak pokecejte se strážemi a zeptejte se na Hjollderův osud. Vraťte se do Lonelywoodu a jděte k jezeru za Nedem. Pokecejte s ním a přemluvte ho, aby vás odvezl na pohřební ostrov.

Burial Island
Projděte celý ostrov a pobijte útočící nemrtvé i zvířecí duchy. Vstupte do věže (JZ) a promluvte si s Edionem Caradocem. Obchoduje s magickými předměty. Pak sestupte některou z několika jeskyní do podzemí. Procházejte hrobky, až narazíte na Mebdingu. Promluvte s ní a pak jí zabijte. Z hrobky poblíž seberte Wylfdene´s Tribal Insignia. V podzemí také pokecejte s magickým brněním. Pokud řeknete, že budete jeho pánem, objeví se ve vašem inventáři. Je však prokleté, takže si ho radši nenasazujte (pozn.: hrál jsem za dobré charaktery, pokud máte v partě zlou postavu, je možné, že ho bude moci nosit). Podzemí opusťte SZ schodištěm. Na malém ostrůvku pokecejte s Hjollderem a řekněte, že máte Wylfdenovo znamení. Pošle vás za věštkyní a zakreslí do mapy novou lokaci. Jděte zpátky za Nedem a nechte se odvézt zpět do Lonelywoodu.

Lonelywoodský vlkodlak
Jděte za lovci a promluvte si s jediným, kterého najdete. Řekne vám o vraždě svého bratra. Jděte si promluvit s Emmerichem, pak s Kieranem a pak opět jděte za Emmerichem. Promluvte s ním, odhalte, že je vlkodlakem a nabídněte mu pomoc. Jděte opět za Kieranem a vysvětlete mu situaci. Dostanete amulet, který dejte Emmerichovi, čímž ho zbavíte lykantropie. Vybavte se na další dobrodružství a jděte do lokace Gloom Frost.

Gloom Frost
Projděte ledová skaliska a pobijte potvory. Nezapomeňte sebrat Tiernon´s Shield. Projděte až do SZ části a vstupte do jeskyně. Přes odporné Remorhazy se probijte až do SV části jeskyně. Promluvte si se slepým trpaslíkem Tiernonem. Zeptejte se ho na věštkyni a slibte, že jí nic neuděláte. Dostanete zrcátko z ledu. Dejte mu štít, který jste našli venku, opraví vám ho. Pokud u sebe máte meč Aihonen´s Blade, vylepší vám ho. Rovněž vám pomůže vyrobit jednu speciální magickou zbraň dle vaší volby. Můžete u něj i obchodovat. Až všechno vyřídíte, jděte na sever a vstupte do další části jeskyně. Pobijte strážné golemy a dávejte si pozor na pasti. Jděte až k ledovým dveřím, máte-li zrcátko, tak se otevřou. Jděte dál a promluvte si s věštkyní. Zjistíte, že Wylfdenovo tělo je ovládáno duchem starobylé dračice. Věštkyně vám poradí, abyste Wylfdenovi ukázali zrcátko od Tiernona. Nechte se teleportovat ven a vydejte se znovu do tábora barbarů.

Tábor barbarů podruhé
Promluvte se stráží a nechte se opět odvést před Wylfdena. Při rozhovoru mu vnuťte zrcátko. Duch dračice Icasaracht opustí válečníkovo tělo a odletí. V nastalé bitvě pomozte barbarům stojícím na vaší straně, po boji jděte k bráně a promluvte s Hjollderem. Řekněte, že se připravíte na cestu a pak se vrátíte. Vydejte se do Lonelywoodu.

Znovu v Lonelywoodu
Jděte do Baldemarova domu. Objevíte mrtvoly a také odhalíte Purvise – nájemného vraha. Uteče vám, tak jděte ven a tam ho zabijte. Pak se jděte prospat do hostince. Když vyjdete z hostince, narazíte na zvědavého čaroděje. Řekněte, že žádného místního mága neznáte a trvejte na tom. Vypukne bitka, až zvítězíte, obohatíte se o zajímavé předměty, které po útočnících zbudou. Pak jděte vše říct Kieranovi. Připravte se na cestu (už se sem nevrátíte) a jděte za Hjollderem do barbarského tábora. Oznamte, že jste připraveni na cestu.

Sea of Moving Ice
V přístavu není nic zajímavého, kromě šamana Jorna, který vám kdykoli poskytne za úplatu léčitelské služby. Projděte celý ostrov a pobijte trolly a další havěť. Z vraku jedné lodi (JV) lze sebrat magickou róbu. Pak jděte k bráně ve skále. Jakmile se přiblížíte ke dveřím, zaútočí na vás golemové. Pobijte je a vstupte. Projděte celou jeskyní, pobijte nepřátele a sbírejte předměty. Promluvte se sahuaginím knězem Xactilem (JZ) a projděte branou z kostí do chrámu. Pobijte útočníky a dávejte si pozor na pasti. Cestu dál blokují golemové, pokud na jednoho zaútočíte, oboří se na vás všichni a ještě přiběhne poměrně početná tlupa sahuaginů. Po tuhé bitce seberte z mrtvoly sahuaginího prince klíč a posbírejte zajímavé předměty. Rozbijte krystal na severní straně jezírka. Pak se dobře připravte, protože finále se blíží (vyspat se musíte o patro výš). Nakouzlete na sebe vhodná kouzla a otevřete dveře severně od jezírka. Vstupte a octnete se tváří v tvář dračici Icasaracht. Promluvte s ní a bojujte. Dračici přiběhnou na pomoc sahuagini, ale měli byste vše zvládnout. Po smrti Icasaracht je nutné ještě zničit („zabít“ v boji) magické krystaly, které se brání kouzly. Vyjděte ven z dračího doupěte (nic proti Altaru). A je tu konec - opět jste zvítězili a zapsali tak do kronik severního Faerunu další legendu.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Témata: bitka, studny

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Další z rubriky

Série Metro bude mít pokračování, slíbil autor knižní předlohy

Metro 2033

Spisovatel Dmitrij Gluchovskij oznámil, že už pracuje na dalším dílu série Metro. Vyvrátil tak negativní předpovědi, že...

Nový díl Need for Speed se jmenuje Heat, vrátíme se v něm do městských ulic

NFS Heat

Electronic Arts oznámili nabušeným trailerem nový díl populárních závodů Need for Speed. Sérii směřují nečekaně do...

RECENZE: Kdyby měl Duke Nukem sestru, vypadala by jako Ion Fury

Ion Maiden (PC)

Ion Fury je Duke Nukem v sukních. Retro střílečka pod patronátem 3D Realms vám chce mermomocí dokázat, že hlavní hrdina...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz