Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Infinity: The Quest for Earth

  12:00aktualizováno  19. července 11:23
První pohled na nejrozsáhlejší MMO sci-fi hru od dob Elite. Jestli se belgickému týmu podaří rozlehlostí překonat starou klasiku je zatím ve hvězdách, ale podle všeho se blýská na lepší časy.

Infinity: The Quest for Earth Dostat se do povědomí většiny hráčů je sen asi většiny vývojářů počítačových her. Některým se to povede, jiným také, ale ne v dobrém slova smyslu a ostatní vývojáři prostě zůstanou v zapomnění. Jaký osud potká Belgičana Flaviena Brebiona se zatím můžeme jen dohadovat, jeho projekt s názvem Infinity: The Quest for Earth je zatím na úrovni batolete, takže budoucí kvality se zatím jen matně rýsují. Dnešní článek by měl rozšířit vědomosti o jeho hře, o které jsme zatím vůbec nepsali (tímto děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou Dwarden, který nás na Infinity upozornil). Takže po úvodním slovu přichází na řadu popis děje, obsahu a dalších plánech autora, včetně data vydání.

I když lidstvo ovládlo tisíce planet, dokáže jej během několik málo let vymazat z hvězdných map jedna choroba.

Infinity: The Quest for Earth Lidstvo se za uplynulých mnoho staletí roztrousilo snad ve všech koutech galaxie a kupodivu jen rozkvétá. Éra rozkvětu je nyní narušena největším nepřítelem každé civilizace, nejsou však ani války ba ani mimozemšťané, je nemoc. Jejím jediným příznakem je neplodnost postihující všechny ženy bez rozdílu. Choroba se šíří rychlostí stepního požáru, a v krátké době postihne celou populaci. Hrozící zánik lidstva se snaží odvrátit všechny vědecké kapacity, bohužel bez jakéhokoliv úspěchu. Jedinou nadějí jsou odkazy na lék, který se ovšem nachází na tajuplné planetě Vzniku, odkud údajně pochází veškerý život. Během staletí byly souřadnice bájné planety ztraceny a zůstaly jen mlhavé báje o její poloze. Možné řešení leží v rukou skupinky neohrožených dobrodruhů křižujících galaxii, ve snaze nalézt mystický ztracený svět, kterému pro jednodušší orientaci budeme říkat Země.

Infinity: The Quest for Earth není další klasická sci-fi střílečka, ale plnohodnotná MMO hra, která svou rozlohou a možnostmi přesahuje většinu dnešních obdobných titulů, a to v minimálním počtu vývojářů. Rozlehlý vesmír bude čítat hodně slunečních soustav, protože vyvíjený engine dokáže vytvářet systémy za pochodu. Pro přiblížení množství snad stačí dodat, že zde bude několik galaxií, každá bude obsahovat milióny světů a pokud byste chtěli všechny navštívit, nemáte šanci. Pohyb po nekonečném prostoru je řešen pomocí skokových bran rozmístěných v nejfrekventovanějších oblastech nebo díky hyper pohonu. Ten na oplátkou za mobilitu vyžaduje velké nároky na suroviny, a pokud chcete cestovat z jedné strany galaxie na druhou, musíte počítat i s časovou prodlevou (až několik hodin reálného času).

Kromě nekonečného vesmírného prostoru se můžete vydat i na každou planetu, kterou uvidíte.

Infinity: The Quest for Earth Mnoho úkolů se bude odehrávat i na planetách, takže se dočkáte i takových přistání jako je k vidění v tomto videu (38,7 MB, nebo prostřednictvím Google Video). Na planetách můžete těžit, obchodovat, vyrábět, kupovat budovy nebo zřizovat různé služby pro ostatní hráče nebo počítačem ovládané postavy. Také zde (nebo na stanicích) dostanete úkoly, za které bude jistě štědrá odměna. Pokud máte dobrodružnou náturu, můžete se sám nebo ve skupince pustit do plnění hlavní dějové line. Ten, kdo první nalezne Zemi, bude bohatě obdarován. Tento úkol lze samozřejmě splnit jen jednou, ale i po zničení zákeřné choroby bude stále co objevovat, třeba pozůstatky starých civilizací.

Odhadovaná doba vývoje Infinity je něco kolem dvou let, takže předběžné datum vydání je někdy koncem roku 2007. Zatím je vytvořeno souhrnně něco kolem 60% enginu (skládá se z mnoha složek v různé fázi vývoje) a jen několik málo procent z herní části. I tak už ale Brebion přemýšlí o provozu, který u MMO her stojí nemalé peníze, a ty musí zaplatit hráči. Pokud máte rádi online hry, sci-fi, máte výkonný počítač (OS Windows nebo Linux), připojení na internet a hodně času, můžete se na Infinity: The Quest for Earth těšit. Zatím ale zůstaňte u EVE Online.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...Najdete na iDNES.cz