Invex 2004 - jaký byl?

  12:00aktualizováno  10:40
Letošní velterh Invex jako každý rok přilákal do moravské metropole tisíce návštěvníků, kteří by rádi na vlastní oči uviděli novinky z IT oblasti. Ovšem každý rok je vidět kam se celý veletrh ubírá a o tom letošním už v tomto článku.

Invex 2004Invex je pro našince jednou z mála šancí jak se během roku dostat k novým hardwarovým vymoženostem, podívat se na novinky ze světa mobilních komunikací, zahrát si hry a přesvědčit se, že hraním počítačových her se dá slušně přivydělat. Poslední tři ze čtyř jmenovaných letos ovládly většinu zájmu lidí přicházejících na brněnské výstaviště. Doby, kdy byl Invex místem, kde se scházeli IT profesionálové a Game Hall byla jenom ozdobou místního veletrhu jsou již definitivně za námi a pomalu ale jistě se Invex dostává do podvědomí veřejnosti jako místo spjaté především s počítačovými hrami. Není divu, že letos obrovská rotunda "Z" byla opět nejfrekventovanějším a nejnavštěvovanějším místem a přilákala snad všechny bez rozdílu názoru na počítačové hry. Třetí ročník Mistrovství ČR v počítačových hrách zaujal mimo tisíce hráčů i média a profesionální hraní se pomalu dostává do vědomí veřejnosti jako běžná součást života mladých. A možná i proto přihlížející místo toho aby nazývali hráče "počítačovými maniaky" a dalšími narážkami, obdivuhodně sledovali komentované zápasy.

Právě Progamers se letos postarali s MSČR o největší program letošního Invexu. Od pondělí do pátku se zde soutěžilo jak na ryze profesionální úrovni na počítačích, tak se na mobilních telefonech Nokia N-Gage. Pro diváky byl připraven již klasický soutěžní program, stačí trocha exhibicionismu, vylézt na podium a většinou splnit nějaký jednoduchý úkol či předvést své sportovní nadání  a originálka, či reklamní předmět od sponzorů mistrovství je váš. Na jednu stranu tento program nachází oblibu u školou povinných dětí (i odrostlejších), avšak na druhou způsobuje nedýchatelnost, chaos a další známé pocity z bývalých ročníku Invexu, kdy se Game Hall tísnila v malých pavilonech.

Invexové slečny

Herní část veletrhu dělají kromě her a hráčů také usměvavé hostesky. Jaké slečny jsme mohli potkat letos v Game Hall ?
 Dívky v plavkách
Se staly terčem zájmu jak fotografů, tak i převážné části mužské populace. Někteří hráči navíc měli to štěstí se s nimi na památku vyfotit. Inu PG girls jsou čím dál lepší, uvidíme čím nás překvapí příští rok.
Eurotel
Stánek Eurotelu byl celou dobu v obležení. Ať už to bylo kvůli dvojici moderátorů, soutěžím, hudbě nebo právě kvůli těmto slečnám, ze kterých stejně jako loni jsme nemohli spustit oči :o)
VIP hostesky
Pro VIP hráče byly připraveny i samozřejmě nadstandartní služby. Klany pozvané do Euro Cyber Cupu tak dostaly přidělenou hostesku a mohly využívat všech jimi nabízených služeb.
Masérky
PG Challenge letos ukázalo jak je masáž důležitá po několikahodinovém sezení před monitorem. Nabídky dvou masérek využívali hráči hojně a mezi námi není se jim ani co divit.
 

Součástí samotného Mistrovství ČR v počítačových hrách, kde se soutěžilo v Counter-Striku, Call of Duty, Fifa a NHL, Quake III, Vietcong, StarCraft a WarCraft III byl i invitational turnaj pro přizvané týmy z Evropy v Counter-Striku dotován částkou 20.000 $ Euro Cyber Cup, který také přilákal i dvojici z OdB productions, zabývající se dokumentací herních akcí. Dobrým zvykem je, že se celé mistrovství vysílá živě na internetu a zápasy v Couter-Striku i pomocí HLTV. Samozřejmě, že zajímavé zápasy byly komentovány a promítány na velká plátna, jejichž počet se letos vyšplhal na čtyři. Pro návštěvníky bylo připraveno i Mobilní PG Cyber Café, do kterého se však v posledních dnech byl problém vůbec dostat, avšak kávičku a internet zadarmo si mohl při troše štěstí dát skoro každý.

Bohužel co do výčtu her samotných, kvůli kterým byl loňský Invex vychvalován se tento ročník nepřilepšil ba naopak. Po prezentaci nejnovějších a dosud nevídaných titulů, distributoři udělali krok zpět a namísto novinek předvedli již známé vydané hity jako Doom III nebo Sims 2.

Po velkém ohlasu po PG Challenge, se na letošním InvexCupu objevily slečny masérky, které po několikahodinovém sezení u monitoru hráčům ulevovaly od bolesti zad (a nejenom od ní) a hráči tuto službu hojně využívali, stejně tak jako hostesky, kterou měl každý tým přidělený svou, přičemž se slečna starala jak o donášku občerstvení tak i komunikaci s administrárory. A pro ty nejlepší nechyběly i dívky oděné v plavkách, které se stali terčem mužské populace a především vítězů, kteří se s nimi za "odměnu" mohli vyfotit, čehož samozřejmě každý využil.

Game Hall však nebyla pouze ve znamení profesionálního hraní a kromě Mistrovství České republiky v počítačových hrách, zde měly stánky spousty firem zabývající se prodejem her či hardwaru. Za nízké ceny jste tu mohli koupit jak tituly postarší tak i hry úplně nové, čehož samozřejmě hojně lidí využívalo a občas ke stránku se dostat byl problém. Při pohledu na stánek TNtrade, jsem si ihned vybavil téma nového Levelu, které je věnováno tunningu počítačů, právě zde jste totiž mohli narazit na většinu různých svítitek, větráčků, monitorovacích panelů a i pěkných casů, které jsou pro tuto činnost právě dělané.

Invex 2004Zbytek Invexu bohužel nebyl již nijak výjimečný, mobilní operátoři předvedli své nové technologie včetně vysokorychlostního internetu přes CDMA, chyběli však nové mobilní telefony; taktéž výběr hardwarových novinek byl silně omezen na velkopodniková řešení a herního hardwaru zde byla poskrvna a narozdíl od loňského ročníku AMD ani Intel nepředvedli žádné novinky z řad procesorů, nemluvě o novém herním hardwaru, který zde zastupoval skoro výhradně Logitech.

Invex se ubírá směrem hry a bussines, přičemž návštěvník zajímající se o nové technologické novinky by se měl raději poohlídnout po jiném veletrhu; možnosti naší republiky mu to však  zatím nedovolují.

Invex 2004Otázkou tedy zůstává kam se budou další ročníky Invexu ubírat? Troufám si říci, že letošní ročník byl jeden z nejchudších, ne-li ten nejchudší a nebýt samotného InvexCupu nepřinesl by nic moc zajímavého. Zájemcům o počítačové hry se však naskytuje možnost podívat se k našim západním sousedům do Lipska, totéž bych doporučil zájemcům o mobilní technologie. Nemáte -li možnost však opustit naší republiku, je Invex bohužel jednou z mála takových akcí, které u nás najdete. Progamingová část je jedním z mála lákadel tohoto veletrhu, a nebýt jí myslím, že by Invex přišel o spoustu dalších návštěvníků. Kritizovat dál nemá smysl, každý nechť si na tento ročník udělá názor sám, ovšem to mi nezabrání abych letošní Invex zhodnotil jako nezáživný a nudný.

Autor:

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Přestal Blizzard rozumět fanouškům?

Diablo Immortal - gameplay trailer

Letošní ročník Blizzconu si firma Blizzard za rámeček rozhodně nedá. Oznámení Diabla pro mobilní telefony a tablety...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

Velryby už zase ničí svět. Česká blufovací hra uspěla na Kickstarteru

Whales Destroying the World

Whales Destroying the World je připravovaná karetní hra od českých autorů, v níž coby velrybí generálové vedeme útok na...

Najdete na iDNES.cz