Iron Man

  12:05aktualizováno  29. října 12:37
Leze, leze po železe, nedá pokoj, až tam vleze. Ne, opravdu vám nedáváme žádné jednoduché hádanky, týkající se klíčů a opilců na tancích. To jen hlásíme příchod zloduchy obávaného Iron Mana.

Bionic Commando Komiksoví superhrdinové se na monitory našich počítačů dostávají poměrně často. Většinou je to ku příležitosti filmového zpracování jejich dobrodružství z obrázkového čtení, které obvykle doprovází stejnojmenná hra. To je i případ Irona Mana, který se příští jaro dostane kromě stříbrného plátna i na PC a všechny důležité konzole, včetně handheldů. A jak tomu už u komiksových her bývá, tak bude hratelnost založena na speciálních schopnostech hlavního hrdiny. Že půjde hlavně o akci, nejspíše nebude nutné příliš zdůrazňovat. Takže co že nám to ve hře Iron Man, v běžném životě známý pod jménem Anthony Edward „Tony“ Stark předvede? Jde o lehce znuděného multimilionáře, také trochu playboye, který nevěděl co s penězi a tak si nechal za nemalý obnos sestavit brnění, vybavené laserovým paprskem a tryskami k létání.

Díky brnění se Tonyho síla znásobuje a kromě normálních smrtelníků mu nedělá problém přemoci svými kovovými pěstmi i tank.

Bionic Commando Jasně, utracené peníze sice mohl věnovat na charitu, ale i když v našem postkomunistickém státě se může zdát, že každý bohatý Američan musí být zároveň lhostejný k osudu ostatních, tak v případě pana Starka tomu tak není. I když možná chtěl tato brnění masově prodávat pro armádní účely, tak si nakonec oblékl první prototyp na sebe a začal bojovat proti všem zloduchům celého světa. Ve hře tak budeme bojovat, létat, bojovat a taky více, než v hojné míře bojovat. Náplň hry Iron Man je již na první pohled jasná, ale alespoň si celkově tento titul na nic nehraje. Díky brnění se Tonyho síla znásobuje a kromě normálních smrtelníků mu nedělá problém přemoci svými kovovými pěstmi i tank.

Obrovským laserem, který dokáže vystřelit ze své hrudi, pak zlikviduje většinu nepřátelských jednotek na jediný výstřel. A ty, které ho přežijí, pak rozhodně nevypadají moc k světu.

Zatímco hratelnost na zemi připomíná víceméně libovolnou akci z pohledu třetí osoby, tak ve vzduchu prozatím hra nejvíce připomíná konkurenční Superman Returns.

Bionic Commando Co se týče prostředí, tak byl prozatím k vidění pouze level značných rozměrů. Díky schopnosti létání se myslíme, že bude hra spadat do kategorie sandbox, tedy s otevřeným světem, ale možná se mýlíme. Zasněžená úroveň nabízela několik lokací, mezi kterými bylo možno se kdykoliv přemísťovat. Samozřejmě, že s pomocí trysek, kterými lze dosáhnout nadzvukové rychlosti. Zatímco hratelnost na zemi připomíná víceméně libovolnou akci z pohledu třetí osoby, tak ve vzduchu prozatím hra nejvíce připomíná konkurenční Superman Returns. Ale v tomto ohledu ještě nejsou v Seze rozhodnuti, jaký ovládací interface do hry implementují. Díky tvůrci hry si však můžeme být jisti jedním – bude silně arkádový. Ono ostatně simulátorů létajících milionářů ještě moc nevyšlo.

Samozřejmě ani ve vzduchu nebude Tony Stark bezbranný.

Bionic Commando Samozřejmě ani ve vzduchu nebude Tony Stark bezbranný. I když ne všechny jeho zbraně budou při letu aktivní, tak se ubránit dokáže. Takové dotírající samonaváděcí rakety je schopen ve vzduchu chytit a poslat zpátky na cíl. Jde o jeden z opravdu působivých Iron Manových pohybů. Zbytek animace vypadá dosti toporně, ale snad tento neduh ještě vývojáři dopilují. Stejně tak grafiku, ale v tomto směru jsou naše obavy trochu větší. Iron Man bude multiformátovým titulem, který vyjde i na postarší PlayStation 2 a nemyslíme si, že pro tuto verzi použijí jiný engine. Takže na PC a next-gen konzolích se dočkáme nejspíše pouze vyššího rozlišení a většího počtu polygonů na postavách. Ale třeba se mýlíme, v což také doufáme. Ostatně, do druhého čtvrtletí příštího roku je ještě času dost.

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

Test: šest výkonných notebooků nejen pro hráče. AMD výkonově vede

Test herních notebooků

Vyzkoušeli jsme šestici notebooků určených zejména pro náročné hráče. Dva z nich neudělají ostudu ani v kanceláři nebo...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Nejvyhledávanější herní postavou roku na Pornhubu je Bowsette

Jedna z možných podob princezny Bowsette

Server Pornhub zveřejnil statistiky za loňský rok, ze kterých vyplývá, že nejoblíbenější videoherní postavou je...

Další z rubriky

Dabér Maria má zápis v Guinessově knize rekordů

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Herec Charles Martinet získal zápis v Guinessově knize rekordů, jakožto člověk, který nadaboval stejnou postavu v...

Jeden z mála dobrých nápadů ve Falloutu 76 byl ve skutečnosti bug

Fallout 76

Nejnovější patch do hry Fallout 76 opravil chybu, o které si většina lidí myslela, že byla zamýšlenou funkcí. Někteří...

Hra z PlayStation Classic běží lépe na SNES Classic

PlayStation Classic

Retro konzolka PlayStation Classic je až nepochopitelně odfláknutá. Ukazuje se, že minimálně závody Ridge Racer Type 4...

Najdete na iDNES.cz