Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak to vypadá s Call of Duty 2?

  1:23aktualizováno  26. července 9:26
Zbožňujete akční hru, z období 2. světové války, Call of Duty a později vydaný datadisk United Offensive? Pak vás jistě budou zajímat informace o pokračování, Call of Duty 2!
Ptá se: Luboš Kovařík (kovalu)
Odpovídá: Martin Šebesta (Screak)


Ahoj Martine. Prosím, představ se trochu našim čtenářům, dík.
Dobře, jmenuji se Martin Šebesta a je mi 15 let. Bydlím v Praze, kde jsem před pár týdny vyšel ze základní školy a chysám se jít studovat na SPSŠ Betlémskou. Moje zájmy jsou internet, nyní Call of Duty 2, dále bych jmenoval ještě fotbal, kterému se věnuji již 9 let.

To jsi na tom podobně jako já. Čeká nás tedy ještě zhruba polovina prázdnin a pak krok do další etapy života. Co se chystáš dělat o prázdninách?
Tak především budu aktualizovat mojí stránku. Budu mít asi 4x do týdne fotbal, což si myslím, že mi zabere poustu času. Kdybych to měl říci jednou větou, prázdniny strávím u počítače stejně, jako ty předešlé.

A jak se těšíš do nové školy? Jdou nějací tví kamarádi s tebou, nebo budeš muset poznávat nové přátele?
Ze základky se mnou jde pouze jeden kamarád, takže aspoň někoho tam znát budu. Do nové školy se docela těším, hlavně na děvčata, kterých tam bude požehnaně :o)

Na jaký studijní obor ses vlastně přihlásil?
Budu studovat obor Ekonomie. Jistě tam bude mnoho jazyků, které se naučím, což mi v budoucnu pomůže při shánění zaměstnání. Na výběr bylo ještě zaměření počítačové, ale myslím, že se zvládnu vše naučiti sám. Navíc bych se tam učil věci, které třeba v životě nepoužiji.

Nyní už k dnešnímu tématu ... tvoje stránka, http://bonusweb.idnes.cz/ o připravované hře Call of Duty 2. Jaké jiné stránky jsi již provozoval a proč ses rozhodl připravit fanstránku právě o této hře?
V minulosti jsem se věnoval stránce http://bia.gamecentrum.net, což byla také vynikající hra, bohužel touha dělat fan-site právě o této hře byla silnější, a tak jsem právě vytvořil stránku o Call of Duty 2. Oba projekty probíhají v období 2. světové války. Vždy mě toto téma zajímalo a když čas dovolí, sem tam si přečtu nějaký článek o 2. světové válce.


Co bude hlavní změnou v novém Call of Duty oproti prvnímu dílu a datadisku United Offensive?
Ve hře se budou vyskytovat nové zbraně, bude tedy větší výběr předmětů a zbraní, dále se můžeme těšit na nové jednotky jako bude například Medik. Lékárničky tím pádem ve hře nejpíše nenalezneme. Dále zde bude Radista, který bude moci zavolat letadlovou podporu. Objeví se zde i Engineer, který bude mít za úkol najít, či položit na cestu minu.

A co grafický a fyzikální engine hry?
Co se týče grafiky, tak je již nyní patrné ze screenů, že hra bude opravdu na vysoké grafické úrovni, ostatně se to od ní bude očekávat. Co se týče fyziky, tak ani zde hra nebude zaostávat, ve hře bude možno roztřelit např. dřevěnou bednu atd.

Budou se mise hry odehrávat ve skutečných historických bitvách?
Ano, ocitneme se v severní Africe, budeme absolvovat i vylodění na pláži Pointe du Hoc, pokud se vývojáři rozhodnou začlenit do hry více vozidel, bude nác čekat bitva u Kharkova, či Kurska.

Tak to se všichni strašně moc těšíme. Kdy se očekává vydání této hry?
Mluví se o listopadu tohoto roku. Není však vyloučené, že se toto datum posune až do roku 2006. Já bych se nijak nedivil, vždyt rozhlehlost bude opravdu velká, každou misi budete moci splnit jyným zopůsobem. Uvidíme, jak to vývojáři z Infinity Ward stihnou.

Jaké jiné hry rád hraješ? Patří mezi tvé oblíbené například série Medal of Honor, která se Call of Duty hodně podobá?
Medal of Honor jsem jeden čas hrál, pak mě to ale pustilo. Já strašně miluju strategie typu Heroes, C&C a Stronghold. Poté se mi také zalíbila hra Morrowind. Nyní tedy pečlivě sleduji dění okolo her Oblivion a Heroes V, které jsou ve vývoji.

Chceš na konec rozhovoru vzkázat cokoliv našim čtenářům?
Co bych vám chtěl vzkázat? Asi jen to, že pokud bude zájem o tuto fan-site, budu se snažit, abych vám každý den přinášel aktuální zprávy ze světa Call of Duty 2. Pokud by někdo z vás měl zájem spolupracovat, kontaktujte mě na mém e-mailu nebo ICQ, díky.

Díky za rozhovor.
No problem :e)
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz