Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaká je situace u Fineway Studios?

  2:20aktualizováno  2. srpna 9:35
Dnešní rozhovor se zaměřuje na nynější situaci v týmu Fineway Studios, který, jak jsme se dozvěděli, spolupracuje s novou vývojářskou skupinou. Jaká je jejich vzájemná spolupráce?

Ahoj, tak nejprve se nám představte. Jak se jmenujete, kolik je vám let a jakou máte funkci ve vašem týmu?

Spark: Volám sa Jakub Bedecs čoskoro dosiahnem vek 18 rokov, v tíme medzinárodný tím zo základom v SRzastávam funkciu team leadera a webdizajnera, v zoskupení CGM som členom managmentu a mám na starosti všetko okolo websolutions. [Spark - game design, konštrukcia misií, 2d grafik, programátor]

Jerrry: Jmenuji se Ondřej Nahálka, je mi 19 let a jsem jedním ze zakladatelů a v dnešní době i vedoucím projektu o českých a slovenských hrách, CGM. V týmu a vývoji jako takovém zastávám funkci managementu a hlavního testování. [Jerrry - hlavný tester, poradca, vedúci CGM]

Pro neznalé musíme zmínit, čím se váš tým zaobírá, tudíž nám prozraďte, kolik členů Fineway Studios má a co je to vlastně Contabile?

Spark: Tím Fineway Studios vznikol koncom roka 2004 s jasným cieľom poskytovať kvalitné služby v oblasti webdesignu a priemyselnej grafiky a čiastočne zo zisku z grafického centra sa venovať vývoju hier. V súčastnosti má FWS 28 členov, ktorí pracujú v 5 tímoch individuálne na svojich projektoch. Najnovším tímom je Mafia MP, ktorý sa skladá z viacerých ľudí pracujúcich na projekte Mafia DT a z nových členov, ktorí nás presvedčili svojimi schopnosťami v oblasti editovania Mafie.

Jerrry: Contabile je název úplně prvního konceptu modifikace, se kterou přišel team Karla Stieblinga. Vzhledem k jeho schopnostem vedení týmu a vývoje však vznikly rozpory a FWS se bez delšího přemlouvání rozhodlo ukončit spolupráci a zapojit do vývoje CGM. Tudíž už se nebude jednat o změnu do moderní doba alá Contabile, ale o Mafia Mission Pack. Scénář pochází z hlavy Jakuba Bedecse, bližší informace však budou v době dokončení hratelné ukázky.

FarawayStudiosRozhovor

Jak všichni moc dobře víme, spolupráce mezi oběma týmy, které pracovali na datadisku Contabile jsou u konce. Můžete nám nějak vysvětlit, proč k tomu vůbec došlo?

Spark: Rozhodne spolupráca neprebiehala už od začiatku tak, ako by mala. Našim prvotným cieľom bolo skvalitniť propagáciu projektu. Vytvorili sme novú web prezentáciu, pridali (anti)fanúšikom možnosť podeliť sa o svoje názory a priniesli nový systém komunikácie vývojového tímu. Z našej strany sme požadovali aby projekt napredoval, a pracoval tak aby stihol termín, ktorý si sami vývojári stanovili. Nakoľko však práca stagnovala a veľka časť našej pomoci vyšla vďaka tomu naprázdno začali sme na nápor členov tímu, ktorý DT vyvíjali viac venovať projektu, nakoľko nedostávali žiadne pozitívne impulzy pre vývoj. Ako bolo už spomenuté vznikol konflikt, ktorý sme riešili racionálne a tak spoluprácu ukončili z výsledkom, že na DT pracuje stále tím, ktorý ho začal a FWS počas celého vývoja na ňom nepracoval, len vystupoval ako hlavný partner a sponzor projektu.

Jerrry: Jak jsme popisovali výše, Karel Stiebling se totiž cítil utlačovaný ze strany produktivního vedení a s myšlenkou, že by mu projekt odcizili, se rozhodl ukončit spolupráci. Nikterak nás to nemrzí, nyní alespoň nebudeme omezování špatným konceptem, zbytečnými a nerealizovatelnými detaily, které hru spíše rozširovaly do šířky, než aby hra rostla tak, jak by měla. Samozřejmě nechceme říci, že by jejich projekt nebyl v budoucnu úspěšný, důležité je netrefit se do termínu, kdy už bude hra pro mnoho lidí nezajímavá, a to může přijít s možným příchodem pokračování. Pokud tedy na nějakém developer dělá. Naše myšlenka je velice perspektivní a dle mého názoru se zaměřujeme více na hratelnost, než na kosmetické úpravy.

FarawayStudiosRozhovor

Co vlastně pro vás rozpad obou týmů znamená? Budete muset dílko nějakým způsobem ořezat, nebo se nic nemění?

Spark: Nešlo o rozpad tímov ale o ukončenie spolupráce medzi developerom a partnerom projektu. Na projekte DT naďalej pracuje niekdajší TFM, a na to akým smerom sa bude uberať budúcnosť tohto projektu nemáme žiaden vplyv.

Jerrry: Lépe řečeno se budeme věnovat čistě vývoji našeho projektu ;).

Na čem v nynější době pracujete? Co vám dělá největší problémy?

Jerrry: Není tajemstvím, že po spojení FWS s CGM plánujeme krom mafia mission packu i několik dalších her. Snad můžu trošku prozradit, že se bude jednat o jeden komerční projekt + několik další spíše pro zábavu bez nároku na finanční motivaci. Co se týče mafia mission packu, rozhodně největší starostí je kódování a kamerový systém. Jakubovi se sice podařilo vyřešit problémy s clipingem a umisťováním neviditelných stěn, ale stále mu nedají spát kamery a jejich koordináty. Další informace však o modifikaci neprozradím, to budou muset vyhrazení recenzenti vyvodit z prezentační mapky, kterou pro ně připravujeme a kterou jste v mafii ještě neviděli.

Spark: Ako bolo už Jerrrym naznačené pracujeme na prezentačnej hratelnej misií, ktorá bude prebiehať v úplne nových priestoroch a bude spristupnená len pre vybrané press&developer osobnosti. Podľa odozvy budeme pokračovať v tvorbe.

Jak jste na tom s grafickým zpracováním, konkrétně s enginem? Může se cachat vynikajícími technologiemi, nebo spíše patří do staršího železa? Uveď to na pravou míru, co vlastně mohou naši hráči od vizuálního zevnějšku datadisku očekávat?

Spark: Kedže sa jedná o add-on používame ten istý engine, avšak v istej miere ho modifikujeme, aby vyhovoval našim potrebám. Engine je síce z roku 2000, ale jednoznačne sa dá zaradiť medzi tie kvalitnejšie. Po grafickej stránke sa snažíme zasadiť objekty do rovnakej grafickej línie ako je v klasickej hre.

Jerrry: Já bych snad jen doplnil, že v enginu panují jistá omezení, které, ať už chceme nebo ne, musíme respektovat a že si nemůžeme dovolit v malé dohlednosti modely o vyšším počtu polygonů, než se standartně používá. Engine nebyl vyvinut na to, aby se hráč kochal nejmodernějšími grafickými výstřelky, ale aby běžel optimálně plynule i na slabších sestavách.

Díky za rozhovor a pokud chcete vzkázat něco našim čtenářům, ať už cokoliv, máte možnost.

Spark: Díky tiež, rozhodne dúfame, že sa situácia okolo "mafie dt" upokojí a ľudia si o každom projekte utvoria vlastný obraz, u nás napr. podľa screenshotov a názorov odborníkov, ktoré hodláme v budúcnosti vypustiť. Web, ktorý ste doteraz navštevovali na této adrese bude dočasne zrušený, avšak bude odkazovať na portál CGM priamo pod osobitnú sekciu o projekte, kde budú vždy najaktuálnejšie informácie a materiály. Zatiaľ je projekt v procese príprav, pokiaľ nás odozvy ohľadne prezentačného dema utvrdia v myšlienke pokračovať, nebude nám v tom nič stáť dokončiť tento add-on. bye.. Spark

Jerrry: Taky děkujeme, budeme se snažit dílo včas dokončit, takže i nadále nás sledujte a podporujte, ať má naše práce skutečně smysl. peace.. Jerrry

Závěrem bych jen popřál, aby se to chlapákům povedlo a českou herní scénu obohatili o nový, kvalitní přírůstek, kterým jejich projekt rozhodně je.
Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

Něco pro fandy World of Warcraft: rozdáváme pět sběratelek Legion

World of Warcraft

Aktuální expanze on-line hry na hrdiny World of Warcraft je na konci své cesty, do vydání další však zbývají měsíce....

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Najdete na iDNES.cz