Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

James Bond 007: Blood Stone je původní herní bondovkou

aktualizováno 
Blood Stone bude první herní bondovkou, která vzniká bez filmové opory. A vypadá k světu.

James Bond 007 Blood Stone

Mělo by se jednat o záživnou kombinaci akční a závodní hry. Titul vývojářů ze studia Bizzare Creations (naposledy závody Blur) není svázán s žádným filmem, ale využívá toliko známý charakter.

Zápletka je původní, byť má být věrná bondovskému dědictví. Na starost jí dostal Bruce Feirstein, spoluscenárista filmů Jeden svět nestačí a Zlaté oko, tedy příběhově zdařilých bondovek.

Děj příliš nevybočuje ze zažitého konceptu a nechybí v něm mezinárodní teroristé, sebevražedné mise a spousta šperků. Zatím ale není známo, v jakém přesně mixu.

James Bond 007 Blood Stone

O tom, že tvůrci neberou nic na lehkou váhu, svědčí původní soundtrack včetně vlastní ústřední písně, kterou napsala a zazpívala britská zpěvačka Joss Stone. Aby toho nebylo málo, přijala zpěvačka nabídku stát se herní "bond girl". Tahle krasavice dostala ve hře roli Nicole Hunterové, společenské prominentky obchodující s diamanty, která se s agentem 007 časem pěkně zaplete.

Chybět nebudou ani další známé tváře, jelikož autoři chtějí, aby byla hra co nejfilmovější a aby vlastně nebylo vůbec poznat, že nemá vzor v podobě samotného filmu.

Virtuálnímu Bondovi tvář opět propůjčí Daniel Craig, který je jeho aktuálním představitelem. Role M se, opět standardně, ujala Judi Denchová. Všichni herci propůjčili také své hlasy.

James Bond 007: Blood Stone slibuje střídání automobilových honiček s přestřelkami i plíživými pasážemi, ve kterých se hodí nejrůznější agentovy hi-tech serepetičky.

Jako obvykle řeší hrdina případ po celé zeměkouli, tentokrát mezi dějišti nechybí Istanbul, Bangkok jižní Francie či Atény.

První mise hry začíná na palubě letadla, které zrovna přelétá nad krásnou přístavní scenérií. M varuje Bonda před bezprostředně hrozícím teroristickým útokem. Ten má plánovat muž jménem Greco, který se zrovna (jaká náhoda) nachází na mohutně chráněné lodi pod vámi. Nezbývá než využít padáku, seskočit na palubu a několik prvních překvapených hlídek skopnout do moře.

James Bond 007 Blood Stone

Dalších několik stráží hrdina likviduje nablízko pěstmi a kopy. V jedné lokaci už je ale nepřátel příliš mnoho, takže není možné je vyřadit postupně a neslyšně. Bond proto vyhledává úkryt a zabírá standardizovanou pozici v rámci automatizovaného krycího systému.

První střelba je ověnčena momentem překvapení, který se projevuje zpomalením času, díky němuž dokáže agent nepřátele snadněji vystřílet. Po několika přestřelkách se hrdina konečně propracovává až ke Grecovi. Ten volá další stráže, které James Bond v neherní scéně efektně vymlacuje.

Greco nicméně prchá v člunu a v bojovém chaosu pálí na své někdejší plavidlo raketu. Bondovi se v poslední chvíli daří seskočit na motorový člun.

V té chvíli hra plynule přechází z akční do závodní fáze, která se tentokrát odehrává na vodě. Na lodi pronásledujete Greca spletitým přístavem, přičemž jste ostřelováni z vrtulníku i z pronásledované lodě. Je proto nutné řídit obezřetně a zároveň rychle.

Po několika minutách pronásledování parkuje Bond loď na suchu a vydává se za prchajícím padouchem po svých, mezi zaparkovanými auty. Čas od času dojde k výměně výstřelů a běží se dále.

Hrdina Greca konečně chytá v efektním skoku, kdy s spolu se zlořádem proráží skleněnou výlohu. Dozvídá se od něj, že jakási bomba už je na cestě k cíli v autě.

James Bond 007 Blood Stone

Bond skáče do svého Aston Martinu, projíždí několika tunely a dostává se za město, kde se projede po silnicích vytesaných do komplexu útesů, podobně jako ve filmu Quantum of Solace.

Tato malá ochutnávka je přitom jen první misí, a přesto působí velmi zábavně. Potěší především důraz na dynamickou hratelnost, která nenechá vydechnout a neustálé střídání scén i prostředků vedoucích k cíli.

Pakliže bude i zbytek hry podobně nabitý, můžeme se těšit na akci, která sice nebude přelomová, ale nabídne pořádnou porci původního bondovského obsahu. A jelikož má agent 007 stále miliony fanoušků po celém světě, mohl by to být velký úspěch.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Další z rubriky

Proč se potopila ponorka Kursk? Chystaná hra předloží jednu z teorií

Kursk

Her inspirovaných skutečnými událostmi moc nevychází, což je veliká škoda. Přitom realita dokáže často nabídnout daleko...

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Super Mario Odyssey

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě...Najdete na iDNES.cz