Jekyll and Hyde - věčný boj

  12:00aktualizováno  19. září 3:45
V každém z nás se skrývá jeden člověk dobrý, který pomůže neznámé babičce přes přechod, a jeden zlý, který ji skopne do vozovky. Už mnoho lidí se pokusilo to zlé z člověka dostat pryč a zanechat na místě jen Dobro. Ale není to tak jednoduché. Když se poruší rovnováha, dojde k tragédii.

Jekyll and Hyde"Já, doktor Henry Jekyll, jsem se nezvratně rozhodl ukončit svůj výzkum na oddělování Dobra od Zla, které má v sobě každý z nás a které v sobě ukrývá každý tvor, kterému vdechl život Všemohoucí Bůh... Po smrti své ženy mi zbyla jen má milovaná dcera Laurie, za kterou bych položil více, než jen svůj život..."

Není asi nikdo, kdo by neznal knihu o vědci, který zatímco chtěl stvořit látku, jež by mohla být spásou lidstva, se sám stal obětí vlastních pokusů a místo Dobra v sobě probudil Zlo. A právě toto dílo klasické literatury si vzala za námět francouzská společnost Cryo Interactive. Avšak jejich 3D akční hororová adventura Jekyll and Hyde, jejíž vydání je připraveno na listopad tohoto roku, nepopisuje to, co zmíněná kniha.

Jejich příběh se odehrává v Londýně roku 1890, tedy dlouho poté, co doktor Henry Jekyll zanechal svých nebezpečných pokusů s lidskou duší. Doufal, že nyní, když pověsí na hřebík svou vědeckou kariéru, bude to konec jeho neblaze proslulého druhého já, pana Hydea. Avšak člověk míní a život mění. Jednoho dne někdo unesl jeho dceru Laurie. A pokud ji chce ještě někdy spatřit, musí únoscům sehnat jakési podivné a možná i magické artefakty. Tento nelehký úkol musí navíc splnit během jediné noci.

Jekyll and HydeCo dělat? Jak se nestát katem vlastního dítěte? Nevida žádnou jinou možnost, prolomí dveře do své tak dlouho opuštěné laboratoře a opět po letech probudí k životu pana Hydea. Sám tak vpadne zpět do svých nejhorších nočních můr...

Doktor Jekyll - nebo možná také pan Hyde - je nucen procházet, utíkat a plížit se tajuplnými uličkami viktoriánského Londýna. Setkává se přitom s těmi nejděsivějšími přízraky a stojí tváří v tvář Zlu v té nejhorší podobě. Netuší přitom, zda jeho přátelé stojí skutečně na jeho straně, a zda se jej jeho nepřátelé vskutku snaží zničit. Brzy však zjistí jedno: už dávno se mu nejedná jen o svůj život či život svého dítěte. V sázce je už i jeho duše.

Šílený příběh jej zavede do těch nejpodivnějších situací, které kolem něj plynou zdánlivě bez jeho přičinění. Pokaždé, když něco udělá, vše se jen zhorší. Jediné, co se v tuto ďábelskou noc řídí opravdu jen jeho vůlí, je okamžik, kdy se napije transformačního nápoje a změní se tak v nelidskou zrůdu. Avšak to, jak dlouho na něj bude působit, to již ovlivnit nemůže. Jen tak je ale schopen svést závěrečnou bitvu Dobra se Zlem. Jestli jej ale přežije, nebo zda během tohoto souboje přijde o všechno, co je v něm lidské, to již bude záležet jen a pouze na vás.

Autor:

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Zákazník neuspěl s vrácením Falloutu 76, tak alespoň zdemoloval obchod

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Některým lidem se Fallout 76 nelíbí tak moc, že kvůli tomu sáhnou k výtržnostem. Zákazník v pobočce obchodu se hrami...

Další z rubriky

Half-Life dnes slaví dvacáté narozeniny. Pojďte si zavzpomínat

Half-Life

Dne 19. listopadu roku 1998 vyšel první Half-Life od tehdy neznámé společnosti Valve a herní svět už nikdy nebyl...

V chystané tahovce Secret War budeme bojovat i proti Hlinkovým gardám

Secret War

Slovenské studio Neutraworks chystá tahovou strategii z druhé světové války, nad kterou musí zaplesat srdce každého...

Americká armáda shání mladé rekruty, vstupuje i do světa e-sportu

Americká armáda zakládá esportovní tým.

V USA je stále těžší přemluvit mladé lidi, aby vstoupili do armády. Jedním ze způsobů, jak vylepšit její image, je...

Najdete na iDNES.cz