JetFighter IV: Fortress America

Další těžko uvěřitelný scénář. Čína a Rusko se rozhodnou pro překvapivý letecký útok na západní pobřeží USA. Vy, jako nejlepší pilot bránicí území poblíž San Franciska, jim názorně ukážete, kdo je ve vzduchu pánem. Plně vyzbrojené letouny F-14 TomCat, F-22 Raptor, a F/A-18 SuperHornet již na vás čekají...

 JetFighter IV: Fortress America Na nejnovějším titulu v sérii leteckých simulátorů JetFighter pracují v této chvíli vývojáři z Mission Studios. Připravovaná hra, která má navázat na předchozí díly, z nichž první se objevil již v roce 1992, nese název JetFighter IV: Fortress America. Vaším úkolem bude v roli neohroženého pilota USAF bránit vzdušný prostor Spojených států amerických před náhlým leteckým útokem Číny a Ruska.

Děj hry se bude odehrávat v okolí jednoho z nejznámějších amerických měst - San Franciska. Podle satelitních map byla vytvořena detailní mapa území o rozloze 50.000 čtverečních mil, podle které vytvářejí tvůrci tohoto simulátoru fotorealistický terén. Se svou prací jsou zatím značně spokojeni, o čemž svědčí jejich odvážné prohlášení, že známý most Golden Gate nevypadal doposud v žádné počítačové hře tak dobře. Konečné posouzení výsledků práce grafiků nechám raději na vás.

 JetFighter IV: Fortress America Kromě mnoha variant současné letecké techniky Číny, Ruska a USA, se kterou se ve hře setkáme, jsou pro nás připraveny také tři letouny, jež bude možné i pilotovat. Jedná se o dobře známé a mnohokrát simulované stroje F-14 TomCat, F-22 Raptor, a F/A-18 SuperHornet. Podvěsit bude možné klasické varianty raketové i pumové výzbroje včetně raket vzduch-vzduch AIM-120 AMRAAM a laserem naváděných bomb GBU 24.

Ovládání letadel, má být podle prohlášení tvůrců, nejjednodušší možné. Zároveň se však na mnoha místech jejich tiskového prohlášení objevují zmínky o vysoké realističnosti. Technologie letového modelu z tohoto titulu byla prý použita i v armádním trenažéru pro vojenské piloty letadel F-14 TomCat. Necháme se tedy překvapit. Majitelé počítačů, jejichž konfigurace převyšuje oznámené minimum - Celeron 333Mhz s 4MB 3D kartou a 32MB RAM, se o tom budou moci přesvědčit na vlastní oči. Datum vydání však nebylo doposud oznámeno.


Témata: Raketa, simulátor