Kat Burglar aneb něco z Thiefa

  12:00aktualizováno  18. dubna 11:36
3D akční adventure se nám poslední dobou množí jako houby po dešti. To, co před lety začala Lara Croft, se postupem času rozrostlo v téměř svébytný žánr, o jehož právu na život sice můžeme dlouze polemizovat, ale to je asi tak to jediné, co s tím můžeme dělat. V zájmu objektivity je ale třeba říct, že Kat Burglar se opravdu snaží přinést něco nového.
Kat Burglar

3D akční adventure nejsou právě typem hry, kterou bych si s sebou vzala na pustý ostrov. Přesto se většina mých novinkových článků z poslední doby věnuje právě tomuto žánru a důvod je prostý - klasických adventure je málo, akčních o něco víc. Vždycky když někde narazím na titulek ohlašující novou hru, v kterém je obsaženo slovo "adventure", se špatně skrývanou nadějí se pustím do zpracování zprávy a čekám, zda se z chystaného titulu vyklube něco, co by upadající žánr pozvedlo. V 95 % případů jsou mé naděje zmařeny a mě nezbude než vás optimisticky informovat o dalším přírůstku do kategorie akčních adventure. Hra, o které se chystám psát teď, se jmenuje Kat Burglar a už podle screenshotů je jasné, že se na nás řítí další tombraiderovka s ženskou hrdinkou v hlavní roli. Australskému autorskému týmu - Krome Studios - se však nápad s obyčejnou third-person 3D akcí asi nezdál dost dobrý, protože Kat Burglar bude mít i něco navíc.

To něco jsou prvky z netradiční akční hry Thief: The Dark Project, která více než "střílečkou" byla "plížičkou" a jejíž hlavní hrdina se musel tichounce pohybovat ve stínech a své nepřátele omračovat obuškem místo toho, aby se vřítil do sálu a všechny postřílel. Kat Burglar je nejen název hry, ale i jméno postavy, kterou budete ve hře ovládat. Kat Burglar Příběh začíná v roce 1966 na malém ostrůvku Mont Saint Michel, kde se Kat živí jako zlodějka muzeálních kousků, které posléze vrací jejich původním majitelům. Poté, co zjistí, že konkurenční zloděj Hugo vlastní jakési plány na zničení světa, pověsí své řemeslo na chvíli na hřebík a vydá se Huga zastavit dřív, než bude pozdě. Perspektivu z pohledu třetí osoby si autoři zvolili především proto, že to podle nich usnadňuje hráčovu identifikaci s ovládanou postavou a tudíž ho to lépe vtáhne do děje (a na děj se tady klade velký důraz).

Hra poběží na Mercury enginu, z jehož vlastností stojí za řeč například podpora skeletální animace, motion blur, lens flare, částicový systém pro kouř a oheň, realtimové stínování a ještě některé další populární grafické vymoženosti. Jako datum vydání se zatím označuje rok 2001.

Autor:


Témata: Lara Croft

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Jak hrát celou noc a nezničit si záda? Ani sebelepší křeslo vás nespasí

South Park

Propařená noc neznamená pro hráče počítačových her těžkou ranní kocovinu a výpadky paměti, ale syndrom karpálního...

Další z rubriky

Další přídavek pro Kingdom Come vyjde už příští týden

Kingdom Come: The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Druhý přídavek pro skvělé české RPG Kingdom Come nazvaný Milostná dobrodružství Jana Ptáčka zná konečně datum svého...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinessova rekordu v počtu...

Společnost Sony potvrdila, že pracuje na nástupci PlayStation 4

Kompletní nabídka PlayStation

Společnost Sony poprvé oficiálně zmínila, že pracuje na nástupci úspěšné konzole PlayStation 4.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz