Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Když dvě slunce vychází...

  12:00aktualizováno  23. prosince 5:52
Konzole? Pche... primitivní zábava **** Vánoce s herními vývojáři a distibutory, aneb Blizzard opět nezklamal **** Hollywoodské klišé i ve hrách? Ano - a vlastně proč ne? **** Kdo tenhle rok nepřežil? **** Jak slaví Vánoce nájemný vrah? Samozřejmě za zvuku svištějících kulek **** Kolik nás je v Bonuswebu?

Konzole? Pche...
Těžko začít jinak než dvěma perličkami z diskusního serveru Mageo – vedle spousty textů, jejichž informační hodnota kolísá kolem nuly, se čas od času objeví skutečné skvosty. Posuďte sami.

RINGO
Co se tyce tech her - nevim jake jsou tve meritka hodnoceni, ale ve srovnani s Civ vypada kazda konzolova hra jako kravovina.

VN MUSIL
PCckarsky firmy prechazej na konzole jen kdyz proste nemaji na to se udrzet na PCckarskym trhu

Vietcong
Taktická 3D akce - na jedné straně US Army, na druhé komunistický Vietkong. Uvolněné demo, jež dává zakusit hry více hráčů – a to až v 32 lidech – lze označit jako povedený počin. Více už se dočtete v našich prvních dojem či PROFI reportáži. Každopádně při hraní se udála jedna zajímavá věc – coby odstřelovač Vietkongu jsem narazil na odstřelovače US Army. Scéna jako z filmu: rychlé zacílení, výstřel. Nakonec klesám k zemi, ale stačím zaregistrovat, že nepřítel také. Pavel Dobrovský komentuje, že už i hry začínají fušovat do řemesla filmům... Skutečně, vidět tohle v nějakém "Hollywood made" filmu, neváhal bych ani vteřinu s výrokem "klišé". Zajímala by mě pravděpodobnost takovéhle akce – lze to pochopit u pomalých raket, dejme tomu, v Unreal Tournament 2003, ale tady? Ve válce?

Vietcong Vietcong

Hrej! a GamePort - zrušeno
Původně plánovaných pár řádků o konci dvou zajímavých herních serverů se nakonec protáhlo a vydalo to na celý článek. Proto ve zkratce – GamePort se sloučil s GameZone, nicméně na původní články narazíme pouze přes vyhledávání. Hrej! se svezlo spolu se zánikem serveru Novinky, kde vycházelo jako příloha. Smrt Novinek trefně okomentoval šéfredaktor Marek Janouš:

Tento magazín nebyl profesionální — byl amatérský v tom nejlepším slova smyslu. Novinky.cz odstartovaly na jaře 1998, v euforii, kdy pomalu každý chtěl mít nějaký „zpravodajský“ web. Odjakživa stavěly na externích, nezávislých autorech a našly si postupně vlastní tvář — staly se magazínem někde na pomezí zábavy a nenásilného poučení a začaly žít svým vlastním životem. Svým způsobem můžeme být vděčni osudu za to, že přežily tak dlouho — jako relikt z časů, kdy se internetové projekty rozjížděly z nadšení a na koleně.

I mistr tesař se někdy utne
Detaily byly vypilovány opravdu do detailů... (z recenze na TES: Tribunal)

Pod Lupou
Server Lupa se tentokrát ve svém seriálu "Pod Lupou" zaměřil na internetové magazíny o hrách. Autor článku vesměs vycházel z dotazů, které zaslal jednotlivým redakcím, nicméně zajímá-li vás, jak takový průřez dopadl, neváhejte a nahlédněte. [Pod Lupou: Magazíny o počítačových hrách]

Vánoce a Hitman
Jak asi může slavit Vánoce nájemný vrah? Samozřejmě zabíjením – zdařilou hru, která vyžaduje pouze internetový prohlížeč a flash, tvůrci umístili sem. Hra dle předpokladu propaguje titul Hitman 2.

Vánoční pohlednice

Blizzard Blizzard Lucas Arts
3D People - Cult WarGaming - Massive Assault Playman

Kolik jich v tom BW je? (dárek pro JD)
Existuje jeden člověk na světe, kterého neustále trápí, kolik nás v BW - zatraceně už - je? Uvádíme tři autory, ale v představení redakce nalezneme pod položkou redakce pět lidí. Vezměme to popořadě – Zdeněk Polách povýšil na šéfredaktora všech redakcí Mobil Media. Nesedí tu s námi v redakci, ani se nepodílí na každodenní náplni serveru, přesto, když jsem představení redakce psal, připadalo by mi zvláštní nenapsat jej tam. Následuji já, Petr Poláček a Martin Kaller. Pátý autor, Pavel Dobrovský, zde nepracuje na plný úvazek, nesedí tu pět dní v týdnu; mohl by pracovat z domova. Konec dobrý, všechno dobré.

Nesmrtelný Andrej
Když listopadové číslo magazínu Level přineslo rozhovor se zašlými celebritami české herní scény z dob Excaliburu a prvních Score, rozpoutala se diskuse. Kdekdo rozhovor odsoudil – víceméně právem, avšak každý si ho přečetl. Ohlas na nejapnou narážku, že Michal Rybka je ve třiceti panic, vzbudil obsáhlejší odezvu v následujících dopisech čtenářů – inu, asi to vážně bolelo :).

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...Najdete na iDNES.cz