Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

King Kong - preview

  12:00aktualizováno  12. června 2:30
King Kong je nejen velká opice, ale i velká výzva. Ovšem Peter Jackson dokázal zvládnout výzvu mnohem větší, legendárního Pána Prstenů, před nímž prchla jiná režisérská esa. Pokud se podaří film, co můžeme čekat v herním světě? Hvězdu nebo propadák?

King Kong Pán Prstenů je jako film skutečný "majstrštyk". Jistě, dá se mu vytknout mnoho, ale to jen v případě, že ho podrobíme hnidopišskému šťourání. Naproti tomu v herním světě ač využíval hojně scén z filmu, poměrně propadl. Jak "Dvě věže" tak "Návrat krále" byly sice dobrou zábavou, ale rozhodně nedosahovaly hvězd, jako se to podařilo filmu. Naproti tomu z toho, jaké zvěsti jdou o herním King Kongovi, máte pocit, že se chystá hra her.

Když jsem však viděl, na které platformy se hra chystá, říkal jsem si, že je dost sprosté ignorovat GameBoy Advance, když už to chtějí cpát i na handheldy. Nic proti handheldům, ale Jackson se nechal slyšet, že jeho King Kong nebude žádná roztomilá opice v romantickém příběhu, ale krvavá bestie. Milá slova, která potěší každého milovníka hororů, v herním světě pak asi nebude nikdo, kdo by byl zklamaný ze slibované krvavé lázně. Gigantický opičák požírající lidičky na potkání, no může si někdo přát něco lepšího? Jenže pak uvidíte, že hra má vyjít i na GBA a máte pocit k orgasmu se blížícího zákazníka prostitutky, který najednou zjistil, že naletěl transvestitovi. Akční horor na GBA? Jako hloupý vtip to beru.

King Kong

Gigantický opičák požírající lidičky na potkání, no může si někdo přát něco lepšího?

Dobrá, smiřme se s tím, že možná některé verze budou dělané jen a jen na ždímání peněz (no ony vlastně všechny svým způsobem) a zaměřme se na aktuální platformy, které nabídnou pohled na hru na TV s 72+ cm úhlopříčkou se solidní reprosestavou, a hrát pěkně v noci. Ale i tady je drobná kulišárna. Titul má vyjít jak na PS2, GameCube, PC, Xbox, tak ale i na Xbox 360 a Nintendo Revolution. PSP a NDS už raději ani nezmiňuji, nad GBA jsem lkal výše. Takový tanec mezi hardwarem skutečně vyráží dech. Jak chtějí proboha dosáhnout nějaké jednotící kvality? Potud tedy skepse, protože raději se netěšit a pak být mile šokován, než vyčkávat na síti jako pavouk a nad výsledkem jít vrátit obsah žaludku zase do světa.

Je tu jedno veliké ALE, přímo A + L + E. Na hře pracují dvě studia Ubisoftu, která nás v minulosti zatím nezklamala. Jednak studio Montpellier, které má na svědomí úžasný Beyond Good and Evil, a dále studio Montreal, jemuž tleskáme za všechny tři díly Splinter Cellu. A právě tady je zakopaný King Kong čoklík. Když jsem slyšel oznámení Splinter Cell 3 na křížence mobilu a handheldu od Nokie – N-Gage, jen jsem mávnul rukou. Očekával jsem tupou 2D skákačku, jakou byla "konverze“ (hehehe) prvního Splinter Cellu na GBA. Pak jsem lovil z kanálu protézu, protože engine byl v úžasném 3D, hra měla sice osekané efekty a změněné lokace, ale byl to Splinter Cell 3 jak vyšitý s tradičním tutorialem na začátku. Prostě šok roku. Rovněž PS2 verze SC 3 byla pro mnohé šok. Refraction shader, fyzikální voda, geomapping, zkrátka vychytávky, jaké na PS2 dosud nebyly k vidění. Takže co z toho plyne pro King Konga? Může skákat z platformy na platformu opravdu jako opičák a bez drtivého dopadu. Jo, abych nezapomněl, sám Peter Veliký má dohlížet na vizuální kvalitu, ale i dramatičnost scén.

Ačkoliv nebyly dosud k dispozici screeny samotného King Konga, jeho vzhled má být prý tím pravým úderem na nervy diváků i hráčů. Nakonec, zahrajete si i za něj! Po pravdě řečeno, neumím si to představit. Hrát budete i za člověka, konkrétně Jacka Driscolla, ovšem zatímco za postavu obroopa hrajete v pohledu třetí osoby, za Jacka je to kupodivu pohled z vlastních očí. Má to King Kong svojí logiku, v obou případech si budete moci užívat monstrózity King Konga, ovšem jak se to podaří vše dát dohromady, jsem zvědav. Jedno je jisté, džungle tajemného ostrova, kde se bude děj odehrávat, je parádní, nádherná, skvělá, božská a nemůžu se dočkat, až se v tomhle budu procházet. Tomu říkám ta pravá pravěká vegetace! A ty tajemné ruiny! Mňamky, mňamky. Navíc je potřeba podotknout, že okolní obrázky mají dle slov tvůrců údajně pocházet přímo z PS2 verze.

Jedno je jisté, džungle tajemného ostrova, kde se bude děj odehrávat, je parádní a nemůžu se dočkat, až se v tomhle budu procházet.

King Kong je jedním z mých oblíbených filmů. Podotýkám původní černobílý snímek z roku 1933. Je mystický, tajemný, džungle ohrazená obří zdí je plná pravěkých tvorů, mezi nimiž jsou famózní dinosauři, pterodaktylové a jiné příšerky druhohor. A King Kong stojí za to, i když v této době nebyly k dispozici žádné superpočítače na renderování oblud. Atmosféru dodává i fakt, že ve 30. letech skutečně existovaly oblasti plné neprozkoumaných ostrovů, takže pro tehdejšího diváka to mělo tu správnou šťávu. Remake z roku 1976 je pro mě dodnes noční můrou. Co šlo z tajemnosti ubrat, to se ubralo, měli asi odebrat i King Konga, King Kong protože toho laskavého zamilovaného opičáka, kterého z něj udělali... ne to si fakt nezasloužil. Jackson zdá se, hodlá příšeře vrátit čest.

Džungle bude znovu plná dinosaurů, ano ano, Tyrannosaurus Rex, velociraptoři a další roztomilá stvořeníčka, kterým se občas budete bránit dost nedokonalými zbraněmi jako je kopí, i když palné zbraně jsou k dispozici. Teď už jde jen o to, jak zvládnou tvůrci samotnou džungli co se rozsahu týká. Zda hra umožní vychutnat si hrůzu z neočekávaného. Těším se na to, jak se při pochodu za unesenou kráskou občas přepne pohled do očí King Konga a vy budete vědět, že se blíží, ale ne odkud. Tak tolik teorie z toho mála, co bylo zveřejněno. Teď jsou na tahu v Ubisoftu.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Hotová hra čekala v šuplíku 17 let, vyjde až nyní díky Kickstarteru

40 Winks

Téměř 17 let od původně plánovaného data vydání se majitelé konzole N64 konečně dočkají hry 40 Winks.

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Najdete na iDNES.cz