Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kohan: Immortal Sovereigns

  12:00aktualizováno  4. června 11:13
Fantasy strategie, která je označována za realtimovou Age of Wonders. Unikátní hrdinové s vlastními statistikami a zvyšováním zkušeností, skupinové formace se speciálními schopnostmi v dosahu mateřských měst a desítky různých jednotek. To všechno v rozlišení 1024 x 768 a bez nutnosti jakékoliv 3D karty.
Kohan: Immortal Sovereigns

Chystaná realtimová strategie od TimeGate Studios se od všech svých blízkých i vzdálenějších příbuzných chce odlišovat hned několika věcmi. Tou první je důraz na příběh, který rozvíjí téma o nutném odvrácení katastrofy na planetě Khaldun. O historii samotné planety se postupně během hry budete dozvídat další a další informace, stejně tak jako o čtveřici ras, které Khaldun obývají. Nutné minimum znalostí o nich však dostanete hned do začátku. Sobečtí The Ceyah ovládají černou magii, s nikým se moc nebratříčkují a v boji využívají příšery vyvolané z jiných světů. The Council si díky své náchylnosti k umění a vědě dokáží vystavět ze všech nejhezčí města, ale o jejich válečné strategii zatím není známo nic. Bývalá vládnoucí třída planety se sdružila do frakce nazvané The Royalist. Lze mezi nimi najít i osoby, které přežily poslední katastrofu a které disponují veškerým věděním minulých věků. Poslední skupinu jsou The Nacionalist. Jejich prioritou je nastolit na planetě pořádek a vrátit staré říši její původní slávu. V zájmu těchto cílů jsou ochotni spolupracovat i s bytostmi z pochybných dimenzí.

Druhou odlišností od tradičních strategií je možnost vytváření skupin. Samozřejmě ne těch obyčejných, kdy myší označíte jakoukoliv družinu jednotek a pak je ovládáte všechny najednou. Tady tvoří každou skupinu přesně šest jednotek: čtyři hlavní a dvě podpůrné. Kohan: Immortal Sovereigns Pokud vám v boji některé zahynou, kapitán skupiny si sám doplní jejich stav na potřebný počet, ale jen tehdy, pohybujete-li se do určité vzdálenosti od svého mateřského města. Taktéž mrtvého kapitána si skupina dokáže nahradit dalším. Všichni členové skupiny se dokáží pomalu léčit a pokud je ve skupině klerik, uzdravuje i poblíž se nacházející jednotky.

Navíc má každá z ras 10 unikátních hrdinů, kteří si udržují své vlastní statistiky a podle vybojovaných vítězství získávají zkušenostní body. Uplatňují se jednak v boji a jednak jako zvedači morálky, kdy je stačí postavit někam do blízkosti bitvy, aby povzbuzovali sebevědomí ostatních spolubojovníků. Protože budete mít evidentně dost starostí se správou válečných jednotek, pro obyčejné úkony existují speciální jednotky, které své poslání plní automaticky bez vašeho zadání - jedná se například o těžbu nerostů, opravování budov atd.

Není-li to jasné ani ze zvětšených screenshotů, upřesňuji, že Kohan nebude vyžadovat žádný 3D akcelerátor. Ohledně multiplayeru se mluví o hře maximálně pro osm hráčů a ohledně vydání o letošním zimním období.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...Najdete na iDNES.cz