Konzole na ECTS 2003

  12:00aktualizováno  1. září 4:23
Tradičně slabší nabídka, kde od E3 už nic nepřekvapilo, se navíc nesla ve stínu skončivší LGC, která v poslední době začíná londýnské výstaviště přebíjet. Tak alespoň v krátkosti nahlédněme na prezentaci známých firem...

Jak jsem již v perexu předeslal, vyjma nových obrazových materiálů ECTS 2003 ničím nepřekvapila a tudíž nebudeme v tomto článku vytahovat králíky z klobouku, ale pouze jakýmsi průřezem několika firem připomeneme, co se na nás v brzké době přivalí za hry.

ATARI:
Na předním místě pochopitelně stojí , z něhož - vedle nových obrázků - byl k vidění krátký trailer, ukazující neuvěřitelný potenciál, který tahle hra má. Báječná interaktivita okolního prostředí při jízdě v nějakém dopravním prostředku (k vidění byla vedle kamiónu i motorka), v němž se nabízí několik možných pohledů na dění, přičemž zejména ten z uvnitř vozu nebyl dalek expresivnímu výrazu "impresivní"! K tomu si připočtěte patřičně explozivní akci na vlastních nohou a rýsuje se tady filmové představení schopné zahanbit konkurenci ze série GTA, potažmo i Soňácký vysokorozpočtový The Getaway. Připomínám, že zdejší rozdělení akce je takové, že 70% hry se bude odehrávat v kabině nějakého vozu, a dále připomínám datum vydání v dubnu příštího roku, kdy se tahle záležitost objeví na všech formátech.

Driver 3 Driver 3 Driver 3
Driver 3 Driver 3

Dalším nepřehlédnutelným projektem od této firmy je špionážní akce , ve které se ve světě jedniček a nul znovu představí speciální agent Ethan Hunt. Hra vychází z filmového blockbusteru Mission Impossible 2, jenž v roce 2000 vydělal na tržbách cca $550 milionů, čímž se z MI-2 stal jeden z nejúspěšnějších snímků uvedeného roku. Ostatně Atari (resp. v té době ještě Infogrames) mělo na triku i předchozí Mission Impossible pro formáty N64, PSX a GBC, kterého se - navzdory nepříliš dobré kvalitě - udalo jenom v Americe na milion kopií.
Na závěr ještě noticku ohledně Xboxového Unreal II: The Awakening a stejnojmenného filmu napraví značně rozpačitý dojem z předchozího herního vystoupení v .

CODEMASTERS:
Zde asi bez diskuse největší pozornost zasluhuje závodní třetího dílu kvalitativně zasekla, ale tvůrci slibují, že se pochlapí, což do značné míry naznačuje info na projektu.

Colin McRae Rally 04 Colin McRae Rally 04 Colin McRae Rally 04

KONAMI:
Hideo Kojima blíže představil ambiciózní GBA projekt , v němž v izometrické perspektivě s hlavním hrdinou jménem Django lovíte upíry, toto poslání vás pak zavede do rozličných pevností, hradů a katakomb, kde musíte využít slunečního světla pro úspěšnou anihilaci nemrtvých. Hra je originální díky solárnímu sensoru na herní cartridgi, který reaguje na světlo ve vašem okolí, dávající pak "vampýrobijci" do rukou mocnou zbraň, s čímž si tak hráč může celkem dobře vyhrát. Na jaře 2004 by se tento progresivní titul měl objevit na trhu, takže se nechme příjemně překvapit Kojimovou invencí.
Pro PS2 se chystá další kapitola velice populární série Castlevania, jež má shodou okolností stejný námět, co výše uvedený GBA počin. V prvním kvartále 2004 se tak zhostíte role Leona Belmonta, jehož velká láska - Sara - jednoho dne zmizí a vy se ji vydáte hledat do blízkého hvozdu, odkud vstoupíte do podivného zámku, jemuž vládne prastarý vampýr. Čeká vás dynamická akce ve third person, v níž vyjma početného ansámblu nepřátel číhají i rozličné pasti a nástrahy.
Nepřehlédnutelným počinem je samozřejmě titul pro PS2, z něhož se na ECTS objevilo nové video opětovně všechny utvrzující, že další dobrodružství Solid Snakea bude rozhodně velký trhák! Šlo sice o updatovanou verzi z E3, ale v rámci "updatu" jsme se dočkali nových obrazových materiálů, kam patří např. Snakeova konfrontace s krokodýlem. V této souvislosti musím připomenout, že pro to, abyste hlavního hrdinu měli v optimální kondici, budete se muset živit zdejší zvířenou, což obnáší lov hadů, ptáků či ryb. Ale pozor na otravu! Na druhou stranu pokud vytrváte v nebezpečné krmi, můžete časem získat určitou imunitu… Míře realismu napomáhá i autenticita zde prezentovaných zbraní, AI protivníků umožňující týmovou spolupráci, fascinující hra světla a stínu a v neposlední řadě interaktivní prostředí džungle, kde se tento příběh z velké části odehrává.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater Metal Gear Solid 3: Snake Eater Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Metal Gear Solid 3: Snake Eater Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Stranou pozornosti nemůže zůstat ani remake pro GameCube, Pro Evolution Soccer 3.

NINTENDO:
Sázka na rychlost, tak by se dalo v krátkosti představit očekávané závodní pokračování , které se má objevit v PALu 31. října (exkluzivně pro GameCube). Tahle závodní legenda měla premiéru v roce 1990 na SNESu a opominut bychom neměli ani rok 1998 a F-Zero GX se připravte na rychlosti překračující hodnotu 2000 km/ hod., nemluvě o boostovacích prvcích, které už tak neskutečnou rychlost ještě dále umocní! Samozřejmostí je multiplayer pro čtyři hráče, výtečné grafické zpracování umožňující zobrazit najednou na obrazovce až třicet strojů, a v neposlední řadě bohatá nabídka pilotů, kam patří Captain Falcon, Pilot Pico, Samurai Goroh, ad.
Dalším závodním titulem je Mario Kart: Double Dash!!, s nímž se na evropském trhu potkáme 14. listopadu. V tomhle specifickém klání s charakteristickým výběrem postav se dočkáte unikátní feature, kdy do jedné káry posadíte hnedle dva charaktery, přičemž jeden řídí a druhý má na starosti zbraňový potenciál, s jehož pomocí znepříjemňuje bytí na trati konkurenci. Možnost okamžité výměny obou vámi zvolených protagonistů dává hře zajímavý taktický rámec, jenž si díky multiplayeru může na GameCube vychutnat až osm lidí naráz!

Mario Kart: Double Dash!! Mario Kart: Double Dash!! Mario Kart: Double Dash!!

Mezi dalšími only GameCube hrami nechyběly nebo snowboardové dobrodružství v Z velké konzole nyní krátká návštěva pole veskrze úspěšného handheldu GBA, kde mějte na paměti data vydání některých hitovek jako je kolová strategie Final Fantasy Tactics Advance (24. říjen), klasické RPG (19. září) a nikoliv v neposlední řadě "předělávka"

THQ:
Z produkce této společnosti na videoherní trh míří mnohoslibná akční adventura Sphinx and the Cursed Mummy (GC, PS2), futuristická střílečka (PS2) a též milovníky wrestlingu očekávaný WWE Smackdown! Here Comes to Pain (PS2) - tento nabídne bohatou soupisku bijců (téměř šest desítek, namátkou uvedu Goldberg, Rey Mysterio či Brock Lesner), vylepšené ovládání počítaje v to i propracované countery, realistické pohybové animace, zohlednění parametrů jako je síla, výdrž či rychlost a také nové mače jako jsou Bra & Panty, First Blood a Elimination Chamber. V listopadu se tohle wrestlingové zápolení objeví na trhu!

UBISOFT:
Tady se sluší poznamenat, že hry od UbiSoftu si v řadě případů odnesly palmu vítězství, nejcennější je asi uznání cel-shadingové střílečky XIII, jež získala ocenění jako nejlepší konzolová hra letošního ECTS (nemluvě o statusu nejlepší hry bez rozdílu platforem). Stranou zájmu nemůže zůstat ani multiformátová akční adventura , z E3 vysoce hodnocený Champions of Norrath: Realms of Everquest cílená na PS2 trh v prvním kvartále příštího roku. Podle tvůrců (Snowblind Studios) nás čeká unikátní RPG zasazené do světa Everquestu, v němž s vámi vytvořeným hrdinou podniknete cestu z města Faydwer do divočiny Norrathu s cílem zachránit zemi před hordami orků a goblinů. Dobrodružství se lze účastnit na vlastní triko, nebo se spojit se třemi dalšími charaktery skrze internet či pomocí MultiTapu! Možnost importování postav přes paměťovou kartu není špatná feature, autoři dále hovoří o stovce hodin hraní, v nichž se připravte na spoustu záludných misí, bojování a okouzlující fantasy svět. Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách http://www.championsofnorrath.com.

Champions of Norrath: Realms of Everquest Champions of Norrath: Realms of Everquest Champions of Norrath: Realms of Everquest

VIVENDI:
Nejvýraznějším konzolovým tahákem určitě je od Blizzardů, který je cílený na všechny nextgen formáty. Starcraft je pro tuhle firmu velice úspěšná značka, anžto se již stihlo odprodat přes šest milionů Starcraft her a s tímto velice slibně vyhlížejícím akčním titulem se rýsuje další navýšení komerční úspěšnosti. Ve zdejším dobrodružství se zhostíte role Novy z elitní jednotky Ghost, která disponuje řadou fantastických dovedností. Jednak to je enormní rychlost, mimořádné stealth vlastnosti, schopnost zaměření strojů a elektronických zařízení s následnou imobilizací, ovládání některých bojových prostředků ze světa Starcraft (k tomu ještě možnost přivolání destruktivního ataku ze strany takových těles jako je Battlecruiser či Siege Tank), nemluvě o zbraních jako je Gauss Rifle či Perdition Flamethrower, alternativa přidání se ke spojeneckým jednotkám v průběhu střetu a tady zúčastnění se bojů tváří v tvář, stejně jako planetárních bitev!
Nova vedle toho disponuje slušnými akrobatickými dovednostmi, počítaje v to přelézaní rozličných překážek, šplhání po zdech apod. Pozvolna se odvíjející příběh pak má být takovým bonbónkem za vaše snažení v téhle mission-based podívané. Mimochodem, Blizzard zvažuje jednak prodloužit své působení na konzolovém trhu a druhak je možné, že se v budoucnu objeví i tolik očekávaný Starcraft II pro PC.

Starcraft: Ghost Starcraft: Ghost Starcraft: Ghost

Autor:

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Zákazník neuspěl s vrácením Falloutu 76, tak alespoň zdemoloval obchod

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Některým lidem se Fallout 76 nelíbí tak moc, že kvůli tomu sáhnou k výtržnostem. Zákazník v pobočce obchodu se hrami...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Zákazník neuspěl s vrácením Falloutu 76, tak alespoň zdemoloval obchod

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Některým lidem se Fallout 76 nelíbí tak moc, že kvůli tomu sáhnou k výtržnostem. Zákazník v pobočce obchodu se hrami...

Manželé musí zaplatit 274 milionů korun za pirátění klasik od Nintenda

Prezentace zábavního parku Nintendo World

Američtí manželé byli za provozování dvou internetových stránek s herními klasikami firmy Nintendo odsouzeni k obrovské...

Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

Assassin's Creed Odyssey

V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

Najdete na iDNES.cz