Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kreed – 3D akce ve třetím miléniu

  12:00aktualizováno  11. listopadu 11:32
Chcete se dostat do budoucnosti a cestovat po galaxii? Chcete odhalit tajemství obávaného Red Sectoru? A chcete nakopat zadek ufonům? Pokud ano, tak ke konci letošního roku budete mít, možná, příležitost. Ocitnete se v dokonale zpracovaném, fiktivním světě. Životy mnohých budou opět záležet na vašich schopnostech.

Kreed Všem příznivcům akce! Relativně mladý vývojářský tým Burut CT, s centrálou v ruském městě Voronež, chystá na konec roku 2002 svoji novou high-tech 3D akci Kreed. Název hry je odvozen od anglického slova CREED, které podle autorů přesně vystihuje filosofický koncept celé hry, a také vyjadřuje nekonečný boj Pořádku a Chaosu ve Vesmíru (z čehož, řekněme si to upřímně, je pro nás důležité jedině slovíčko BOJ).

Příběh hry zasadili autoři do třetího milénia, čili můžeme čekat prostředí přeplněné super technikou a samozřejmě také super zbraněmi. A to se ani nezmiňuji o akci! Než se dostaneme dál, nastíním lehce i něco ohledně “backgroundu“. Svět KREEDu je jedna z možných alternativních budoucností lidstva. Hra se odehrává ve 30.století v oblasti plné nepředvídatelných záhad a tajemství s názvy “Red Sector“, “the Greatest Abyss“, nebo “KREED“. V budoucnosti lidstvo pokročí, dle předpokladu, kupředu ve vývoji. Dokonce se podaří vyhnat i broukoidní Tiglaarské útočníky, kteří začali kolonizovat galaxii v průběhu 23. století. I přesto, že lidská rasa zabydlela hluboký a rozsáhlý vesmír, nikdy neztratila strach z neznámého. A to pro ni představoval “Red Sector“ - náhodně objevený během Kreed vyvrcholení válek s Tiglaarským impériem. Každý pokus prozkoumat tuto oblast vždy skončil naprostým neúspěchem. Perfektně vybavené expedice, které tam cestovaly, beze stop zmizely i s posádkou. Jak ubíhal čas, “Red Sector“ se stal předmětem fanatického náboženského uctívání. Očekávaný příchod Posledních Dnů, kdy se Řád a Chaos střetnou v zuřivé bitvě, která má rozhodnout o budoucnosti celého vesmíru, pomalu nastává. A to vše je spjato s Red Sectorem.

Podstatné je, že náš hlavní hrdina se dostává, na palubě obchodní lodi, právě do zmiňované oblasti vesmíru. Jakožto školený zabiják, člen elitní skupiny legionářů, to samozřejmě nemůže nechat jen tak. A boj o přežití začíná... Ve skutečnosti bychom se měli dočkat mnohem složitější příběhové konstrukce, nicméně ta nám svojí délkou neumožňuje zabíhat do podrobností. Hra samotná je postavena na výkonném X-tend enginu, což zaručuje nevšední vizuální zážitky z každé jednotlivé části herního světa. Máme tu nádherně vymodelované prostředí, každá postava je animovaná ze stodvaceti jednotlivých částí, svoji roli sehrává počasí... Tomu ještě napomáhá zvuková stránka podporující prostorový zvuk. Potěšitelné je, že hudba by měla aktivně reagovat Kreed na důležité herní události, což pomůže dokreslit dramatickou atmosféru boje o život.

Celkový efekt dokonalé hry má umocňovat nejlepší a nejrealističtější fyzikální model (kolikrát už jsme tohle slyšeli?). Kulky se budou odrážet, každý předmět v dosahu exploze bude poškozen – uvidíme. Autoři se snaží zapracovat na inteligenci protivníků. Každého charakterizuje jeho osobnost s jistými přednostmi a nedostatky, aktivně reagují podle situace, případně na zbraň kterou má protivník v ruce. A nemyslete si, že vypozorujete chování jednotlivých monster a poté pro vás už nebudou představovat žádný problém. Omyl! Každá počítačem řízená “inteligentní“ bytost se dokáže učit i vaše přednosti a hlavně samozřejmě vaše nedostatky, aby s vámi mohla lehčeji zatočit (nechce se mi věřit...).

Celá hra by měla obsahovat i editor misí a oponentů spolu s jejich vlastnostmi. Slibný by mohl být multiplayer, který samozřejmě počítá s větším množstvím hráčů. Co dodat – Kreed (oficiální stránka) vypadá jako hra neomezených možností, nicméně ne vždy se podaří splnit vše, co autoři slibují, že.

Autor:


Témata: Galaxie

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...Najdete na iDNES.cz