Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krvavý boj o poklad na hřbitově

  12:00aktualizováno  2. června 8:45
Většinou se hrdinové ze země Britain potýkají jen s nestvůrami či zplozenci pekla. Ti však nejsou tím největším zlem, na které je možno ve světě Ultimy Online narazit. Mnohem horší bývají zrádní player-killeři, pékáčka. I s těmi je však možno bojovat. Přesněji řečeno - s těmi je nutné bojovat...

Příběh z Ultimy Online V Britain byl krásný slunný den, který sliboval nové dobrodružství pro hrdiny světa Dark Paradise. A jako každé takovéto ráno, i dnes jsem se vydal ze svého skromného dřevěného domku směrem do lesa, osvěžit se a připravit několik kouzelných nápojů, které se jistě budou v průběhu dne hodit. Všude byl až nezvyklý klid, jen sem tam se ozvaly vzdálené zvuky boje, nejspíše pocházející z Despice, dungeonu, který pro své odvážné návštěvníky skrývá spoustu překvapení, pro ty silné a šťastné slávu a bohatství, pro slabé pouze všudypřítomnou smrt... Jak jsem se tak procházel a vyráběl lektvary, nastal čas vrátit se zpět, uložit získané věci do nedobytné britainské banky a vydat se s přáteli vstříc dalším dobrodružstvím.

Do města jsem dorazil právě včas, abych zahlédl zvětšující se shluk lidí který se tvořil kolem hlasatele. "Kdesi v okolí města Yew skrývá se poklad veliké hodnoty..." Ani jsem nedoposlechl vše, co hlasatel říká, a už jsem byl na cestě do banky pro svou výzbroj a vzápětí již jsem díky měsíční bráně, vytvořené jedním z mocných mágů, stál na půdě malinkatého městečka známého především díky svým plodným polím a vinicím. Začal jsem rychle uvažovat, kde by se mohl poklad ukrývat a děkoval bohu za mapy těchto krajů, které pro mě přítel již dříve přichystal. Nejprve jsem se vydal na sever, ke zdejší pevnosti, ale nebyl jsem, sám kdo dostal podobný Příběh z Ultimy Online nápad. Cestou jsem potkával spoustu hrdinů, kteří marně pátrali po pokladu, na všech možných místech a ve všech domech okolo. Bohužel, ani já neměl štěstí a s pokladem jsem se v pevnosti neshledal. Mé další kroky vedly na jih k místním vinicím, ale ani zde jsem po urputném hledání úspěšný nebyl.

Chtěl jsem již hledání vzdát. Uvažoval jsem o tom cestou, kterou jsem ani neplánoval, jen jsem tak šel zahleděn do jedné z map. Po chvilce bezcílné chůze mě zarazil křik, který se ozýval kus přede mnou. Zvedl jsem zrak a zadíval se směrem, ze kterého zvuk přicházel. Můj skleslý výraz se záhy změnil. Brada mi sama od sebe spadla dolů a já jen nechápavě zíral kupředu, protože to, co jsem tam viděl, již dlouho nepamatuji. V okolí místního hřbitova, kde se normálně vyskytuje jen pár neškodných koster a duchů, se pohybovalo čiré zlo! Většina zločinců, které znám jen z letáčků s nápisem "hledá se pro vraždy", se proháněla kolem hřbitova a bez milosti zabíjela nebohé Hrdiny, kteří měli tu smůlu a nedali si pozor.

Chvilku jsem jen tak stál a nevěděl co dělat, ovšem rychle mě z nečinnosti probral bojový křik jednoho ze zločinců. Jeden z bojovníků se ke mě řítil obrovskou rychlostí a než jsem stihl Příběh z Ultimy Online zareagovat, pocítil jsem dopad jeho halapartny na svém brnění. Otočil se a já jen tupě čekal na další úder, ten ale nepřišel. Místo něj jsem zaslechl jen slova "port or grav" a zahlédl, jak několik blesků dopadlo na v tu chvíli bezmocného bojovníka, který mě před chvílí napadl. Ten se strašlivým řevem padl k zemi a již nebyl mezi živými.

Neváhal jsem ani minutu a co nejrychleji se vydal zpět do Yew podat zprávu o hrůzném nálezu. Měl jsem štěstí, stále tu desítky dobrodruhů pokoušely své štěstí při hledání pokladu, ten ovšem zcela jistě ležel za hřbitovními branami. Hned první větší shluk hrdinů jsem informoval o svém hrůzném nálezu a na otázku kolik jich tam je jsem odpověděl, že asi šestnáct. Někteří z nich se hned vydali na cestu ke hřbitovu, jiní použili teleporty k přenesení do všech možných měst, aby dali vědět i ostatním. Já sám jsem vyrazil k bance pro nezbytné bojové zásoby a hned poté směrem na hřbitov.

Když jsem tam dorazil, bylo zde již hodně hrdinů a podařilo se jim zatlačit zločince za bránu. Zde ovšem měli velkou taktickou výhodu. Nejen, že jim pomáhala úzká vrata, ale před ně ještě Příběh z Ultimy Online kouzlili několik silných zpomalovacích a paralyzujících kouzel, přes která nebylo možné projít. Asi po čtvrt hodině marného oboustranného vyhrožování se několika "dobrým" podařilo dostat se až k bráně, ale zde opět byli zastaveni paralyzační stěnou. I jeden ze zločinců, Venca Ultra, se přiblížil k vratům, bohužel pro něho až příliš blízko. Salva kouzel a šípů se mu stala osudnou a jeho posmrtné kvílení (ooOOOoooOOOOOOoooo) již nikoho nezajímalo.

Delší čas se pak nic nedělo, pouze několik hrdinů přišlo o život vinou příliš vysokého sebevědomí. Zloduchové opět přešli na taktiku "provokace" a snažili se nás vlákat do smrtelné pasti před bránu. Naštěstí se s úspěchem neshledali, a tak vyčkávací bitva pokračovala. Již to trvalo příliš dlouho a jeden z bohů se na to nemohl dívat a pohrozil všem přítomným smrtí, pokud se nezačne co nejrychleji bojovat. Naštěstí mu bylo jasné i to, že přes kouzla a zdi, které stále přibývaly, se nikdy ve větším počtu dovnitř nedostaneme, a tak je všechny zrušil a dokonce i bránu hřbitova odstranil. A to zločincům hodně rychle spadl úsměv ze rtů, jen nechápavě koukali směrem, kde ještě před chvilkou stály jejich neprůchodné zdi, a bylo jim jasné, že tohle asi nepřežijí. Jejich konec byl zpečetěn ve chvíli, kdy všichni hrdinové zařvali jako jeden muž "DO Příběh z Ultimy Online NICH!!! " Dusot koní a řev bojovníků vystrašil některé PK natolik, že místo toho, aby se pokusili čelit první vlně, rozutekli se do všech koutů hřbitova v domnění, že se snad někde schovají.

Bitva netrvala příliš dlouho a i nejsilnější nepřátelští bojovníci a mágové brzy bezmocně leželi na zvlhlé hřbitovní půdě bez známek života. Pouze jednomu se podařilo uprchnout, a to právě tomu, který nejvíce provokoval v době, kdy jsme se dovnitř dostat nemohli. Gen.killer, který se do bitvy téměř nezapojil a hned po finálním útoku se teleportoval pryč, byl tím zbabělcem.

Bůh, který sledoval tuto bitvu, byl spokojen a poradil nám, kde hledat klič od truhly s pokladem. Jeden pošetilec si chtěl nechat poklad pro sebe, ovšem dlouho s pokladničkou v batohu nepřežil. Takovouto chamtivostí rozhněvat boha se nevyplácí. Jeden z hrdinů, Sovi, dostal za úkol spravedlivě rozdělit kořist, která činila 130 000 zlatých mincí. Stál jsem až na konci řady a sledoval, jak každý přede mnou dostává zaslouženou odměnu a s díky odchází. I na mě se dostalo 6 000, které se jistě budou hodit. Také že ano, jako první jsme s přáteli peníze využili na nákup věcí, potřebných na pořádnou oslavu velkého vítězství nad zlem. Snad tento hrdinský čin pomůže, aby na Dark Paradise bylo opět o něco bezpečněji.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Kam kráčí herní průmysl? Letošní E3 naznačila nové trendy

E3 2018

Každoroční herní šílenství s názvem E3 už oficiálně skončilo a před námi jsou teď naopak dva měsíce relativního klidu....

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Zaostřeno na fenomenální ukázku The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II patřila na letošní herní akci E3 k nejdiskutovanějším hrám výstavy. Studio Naughty Dog hru...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz