Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

L.A. Rush - další ráj tuningářů?

  12:01aktualizováno  31. srpna 6:49
Automobilové závody patří do skupiny těch oblíbenějších žánrů. Ať již to je touhou po rychlosti či autech, které většina z nás nikdy mít nebude, je to fakt. Společnost Midway chystá ještě velice oblíbený doplněk: tuning.

L.A. Rush

Ať je to s ostatním jak chce, mezi jednu z nejrozšířenějších chlapeckých (mužských) tužeb patří řídit auto. Samozřejmě že ne jen ledajaké auto, ale pokud možno auto co nejlepší. Z tohoto důvodu (určitě) si spousta lidí užívá všelijaké automobilové závodní hry – ne každému se to totiž podaří splnit si sen i v reálu. Z toho vyplývá, že závodních her bude vždycky dost a dost. Do této skupiny patří i nové dílko s názvem L.A. Rush.

Společnost Midway razí teorii, že hráči si ve svých hrách přejí vidět jen to nejlepší, a pokud možno všechno dohromady jen v jedné. Přesně toho se drží při tvorbě své závodní akční hry L.A. Rush. Když se zamysleli, vyšlo jim, že mezi ty nejpopulárnější a zároveň si žánrově docela blízké patří Burnout, Need for Speed Underground a Grand Theft Auto. Ve výsledném produktu tak najdeme střípky ze všech těchto her.

Ve výsledném produktu tak najdeme střípky ze všech těchto her (Burnout, Need for Speed Underground a Grand Theft Auto).

L.A. Rush

Přestože tahle hra obsahuje spousty herních módů, tím stěžejním je bezesporu Story mód. Hráč převezme roli chlapíka jménem Trickz Lane, který to s rodinou neměl úplně růžovoučké (vychovali ho pěstouni). Možná jako únik, se vrhl na auta. Brzy se stal všeobecně známým pro svoje šílené vysokorychlostní jízdy a zběsilé kousky. Své řidičské umění si také docela dobře vypiloval při honičkách s policií. V ostatním volném čase se „poflakoval“ po garáži. Tohle všechno dohromady ho docela dobře dostalo do závodnického a tuningářského podsvětí. Prozatím to byla docela idylka, ale co se nestalo. Jeho největší rival, Lidell Rey, mu ukradl všechna auta a našemu hrdinovi tak nezbývá nic jiného, než je získat zpátky.

Ale nyní trochu více o hře samotné. Všechno se bude odehrávat ve městě, a jak je zřejmé již z názvu, bude to L. A. Z toho je jasné, že kdo se tam vyzná, měl by mít výhodu. Děj se bude ubírat dál pomocí misí, které se samozřejmě budou odehrávat v ulicích města za normálního provozu. Autoři si jsou vědomi toho, že hráči mají rádi všelijaké zkratky, takže jich tam spoustu zabudovali. Včetně skokánků, které když použijete, budete přepnuti do slow-motion módu a pěkně zvenčí si prohlédnete svoje auto. Zpomalení se ale dočkáte i v situaci, kdy nezvládnete řízení a naboříte to do nějakého civilisty (auta se budou i deformovat).

L.A. Rush

Když už je řeč o autech, tak ta půjdou do desítek a všechna by měla být licencovaná (Nissan Skyline, Dodge Magnum R/T a další). Výběr auta by měl mít značný vliv na ovládání a samozřejmě se bude každé chovat trochu jinak. Nedílnou součástí je i tuning, kde všechny díly jsou také licencované a od známých výrobců (AEM, Extreme Dimensions,...). Úpravy aut budou probíhat v dílnách West Coast Customs, které možná znáte z MTV z pořadu "Pimp My Ride." Dokonce se tam potkáte i se známými hochy a jejich hláškami.

Hra vyjde na PC, PS2 a Xbox a pro všechny platformy by měla podporovat multiplayer. S datem vydání to není až tak hrozné, protože v prodeji by tahle hra měla být již na podzim tohoto roku.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Najdete na iDNES.cz