Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

L.A. Rush - další ráj tuningářů?

  12:01aktualizováno  31. srpna 6:49
Automobilové závody patří do skupiny těch oblíbenějších žánrů. Ať již to je touhou po rychlosti či autech, které většina z nás nikdy mít nebude, je to fakt. Společnost Midway chystá ještě velice oblíbený doplněk: tuning.

L.A. Rush

Ať je to s ostatním jak chce, mezi jednu z nejrozšířenějších chlapeckých (mužských) tužeb patří řídit auto. Samozřejmě že ne jen ledajaké auto, ale pokud možno auto co nejlepší. Z tohoto důvodu (určitě) si spousta lidí užívá všelijaké automobilové závodní hry – ne každému se to totiž podaří splnit si sen i v reálu. Z toho vyplývá, že závodních her bude vždycky dost a dost. Do této skupiny patří i nové dílko s názvem L.A. Rush.

Společnost Midway razí teorii, že hráči si ve svých hrách přejí vidět jen to nejlepší, a pokud možno všechno dohromady jen v jedné. Přesně toho se drží při tvorbě své závodní akční hry L.A. Rush. Když se zamysleli, vyšlo jim, že mezi ty nejpopulárnější a zároveň si žánrově docela blízké patří Burnout, Need for Speed Underground a Grand Theft Auto. Ve výsledném produktu tak najdeme střípky ze všech těchto her.

Ve výsledném produktu tak najdeme střípky ze všech těchto her (Burnout, Need for Speed Underground a Grand Theft Auto).

L.A. Rush

Přestože tahle hra obsahuje spousty herních módů, tím stěžejním je bezesporu Story mód. Hráč převezme roli chlapíka jménem Trickz Lane, který to s rodinou neměl úplně růžovoučké (vychovali ho pěstouni). Možná jako únik, se vrhl na auta. Brzy se stal všeobecně známým pro svoje šílené vysokorychlostní jízdy a zběsilé kousky. Své řidičské umění si také docela dobře vypiloval při honičkách s policií. V ostatním volném čase se „poflakoval“ po garáži. Tohle všechno dohromady ho docela dobře dostalo do závodnického a tuningářského podsvětí. Prozatím to byla docela idylka, ale co se nestalo. Jeho největší rival, Lidell Rey, mu ukradl všechna auta a našemu hrdinovi tak nezbývá nic jiného, než je získat zpátky.

Ale nyní trochu více o hře samotné. Všechno se bude odehrávat ve městě, a jak je zřejmé již z názvu, bude to L. A. Z toho je jasné, že kdo se tam vyzná, měl by mít výhodu. Děj se bude ubírat dál pomocí misí, které se samozřejmě budou odehrávat v ulicích města za normálního provozu. Autoři si jsou vědomi toho, že hráči mají rádi všelijaké zkratky, takže jich tam spoustu zabudovali. Včetně skokánků, které když použijete, budete přepnuti do slow-motion módu a pěkně zvenčí si prohlédnete svoje auto. Zpomalení se ale dočkáte i v situaci, kdy nezvládnete řízení a naboříte to do nějakého civilisty (auta se budou i deformovat).

L.A. Rush

Když už je řeč o autech, tak ta půjdou do desítek a všechna by měla být licencovaná (Nissan Skyline, Dodge Magnum R/T a další). Výběr auta by měl mít značný vliv na ovládání a samozřejmě se bude každé chovat trochu jinak. Nedílnou součástí je i tuning, kde všechny díly jsou také licencované a od známých výrobců (AEM, Extreme Dimensions,...). Úpravy aut budou probíhat v dílnách West Coast Customs, které možná znáte z MTV z pořadu "Pimp My Ride." Dokonce se tam potkáte i se známými hochy a jejich hláškami.

Hra vyjde na PC, PS2 a Xbox a pro všechny platformy by měla podporovat multiplayer. S datem vydání to není až tak hrozné, protože v prodeji by tahle hra měla být již na podzim tohoto roku.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

S Far Cry 5 se vydáme 17. července na Mars zastavit invazi vetřelců

Far Cry 5: Lost on Mars

Zatímco v prvním placeném DLC ke střílečce Far Cry 5 jsme zažili válku ve Vietnamu, ve druhém se vydáme ještě dál....

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

Navzdory vysokým hodnocení se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

Wolfenstein II: New Colossus

Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...Najdete na iDNES.cz