Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legion Arena - vypiplejte si svoje vojáky

  12:00aktualizováno  1. září 7:35
Starověký Řím je lákadlo pro kde koho. A když se k tomu přidá velení armádám, je to ještě o něco lepší. No a na konec připočtěte online bitvy. Dohromady to je docela zajímavý mix, tak si o něm něco přečtěte.

Legion Arena

Real-time strategie se řadí mezi ty žánry, ke kterým tíhne slušná řádka lidí. A pokud by to náhodou měla být převážně online (multiplayer) strategie, tak zajisté vzbudí ještě o něco větší zájem. Ne každému na tom záleží, ale prostředí, ve kterém se všechno odehrává, má bezesporu vliv na celkový dojem. NO, ale když to vemem hezky zkrátka, dnes si probereme pár drobností ohledně hry Legion Arena od týmu z Slitherine Software.

Hra je zasazena do období starověkého Říma, do počátků jeho rychlé územní expanze. Hráč přebírá roli buď „začínajícího“ generála, který se musí nějak prosadit, nebo vůdce „barbarského“ kmene, který se snaží chránit svoje území. Hned na začátku je nutné zdůraznit, že sice bude přítomen single-player mód s jakýmsi příběhem, ale hlavní tíha bude připadat na online souboje (budou existovat nějaké komunikační nástroje a všichni vojevůdci se svými úspěchy budou zaznamenáváni do tabulek). Vlastně celá hra je na to jako stavěná a dá se říci, že je určená pro dnešní uspěchanou dobu. Nikdo nikoho nenutí, aby se zatěžoval se stavbou základny, těžbou surovin, nebo nezáživnou diplomacií. Jediné co musíte udělat je, vybrat si jednotky do armády a rovnou se vrhnout do boje, který trvá něco mezi 10ti až 15ti minutami.

Je nutné zdůraznit, že sice bude přítomen single-player mód s jakýmsi příběhem, ale hlavní tíha bude připadat na online souboje .

Legion Arena

No dobrá, tak jednoduché to zas není. Ono by totiž moc lidí nebavilo, vybrat si nějaké jednotky a do dalšího boje si brát zase nějaké jiné. Mnohem zajímavější je si vychovat vlastní. Ze začátku si hráč narekrutuje nějaké „začátečníky“ a pošle je do víru bitev. Jenže s tím, jak mají nějaký ten boj za sebou, získávají zkušenosti a z neškodných zelenáčů se pomalu mění na nebezpečné veterány.

V tomto vývoji má samozřejmě hlavní slovo hráč. Jak jednotky stoupají po úrovních, obecně se zlepšují a navíc mohou mít nějaké specializace. Těch je na výběr opravdu velká řada. Můžou to být specialisté na pěchotu, na kavalerii atd. Tím je jasně dáno, kam je dobré je při boji posílat a čeho se naopak vyvarovat. Ale to ještě není všechno. Jednotkám se dá pořizovat i různé vybavení, čímž můžete značně zvýšit jejich bojeschopnost.

Legion Arena

Na začátku byla řeč o tom, že nemusíte těžit žádné suroviny. To je sice pravda, ale ve hře samotné přeci jen nějaké jsou. První jsou obyčejné mince, za které je ona výbava. Tou druhou je sláva (věhlas, pověst,...). Díky té je možno léčit vojáky a doplňovat umenšené stavy. Obě dvě se získávají stejným způsobem, a to vyhranou bitvou.

Celkově se jedná o zajímavou hru, která sice může časem omrzet, ale pokud se chcete piplat s každým jednotlivým vojáčkem a nezdržovat se ostatními zbytečnostmi, nebo nemáte čas na dlouhotrvající herní seance, je to hra přesně pro vás.

Až bude všechno hotové, může to sice dopadnou trošku jinak, ale snad se nikomu nepodaří nic pokazit, vždyť už na to také není mnoho času. Hra by měla vyjít ještě do konce tohoto roku.

Autor:


Témata: software

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Najdete na iDNES.cz