Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LEGO Star Wars 2 - dojmy z hraní

  12:02aktualizováno  8. srpna 12:29
LucasArts nelení a po roce a půl mají téměř dokončené druhé LEGO dobrodružství. Jestli se povedlo jako to první, prozradí naše dojmy z čerstvé demoverze.

LEGO Star Wars 2Když vloni v dubnu vyšla arkáda LEGO Star Wars, zapůsobila na hráčskou komunitu jako blesk z čistého nebe. Abych řekl pravdu, ani já jsem nečekal tak masový úspěch, jaký tato vtipná hříčka sklidila. Možnost projít první tři epizody filmové ságy s více jak padesáti hrdiny, nenáročné, ale skvěle pojaté herní prostředí, originální námět a hlavně fantastická hra dvou hráčů, to byly pouze některé přednosti této hry. Není proto divu, že prakticky okamžitě se hra dostala na přední místa prodejních žebříčků a v LucasArts započaly práce na druhém dílu, který by obsáhl epizody Nová naděje, Impérium vrací úder a Návrat Jediho (tedy 4, 5 a 6). No a vzhledem k tomu, že čas plyne jako voda, bude hra dokončená už zhruba za měsíc. Abychom zůstali patřičně navnadění, servírují nám LucasArts demoverzi, kterou jsme pro vás důkladně otestovali.

LEGO Star Wars 2 LEGO Star Wars 2 LEGO Star Wars 2

V demoverzi je přichystaná třetí mise z Nové naděje, konkrétně útěk z pouštní planety Tatooine z přístavu Mos Eisley. Ve Story módu si tak zahrajete za postavičky Luka Skywalkera, Bena Kenobiho, droidů R2-D2 a C-3PO a později i Hana Sola a Chewbaccy. LEGO Star Wars 2Zabojujete si tak proti imperiálním vojákům v ulicích města, podíváte se do slavné kantýny z filmu a nakonec pobijete Stormtroopery v hangáru s Millenium Falconem. Mise je to tedy docela krátká a dohranou ji máte maximálně za několik desítek minut. Naštěstí lze ale opět hrát ve dvou s kamarádem a nebo si zkusit Free Play, tentokrát už dokonce i s vlastnoručně vytvořeným hrdinou. A co je tedy od minula nového?

>> Demoverzi stahujte zde. <<

No abych řekl pravdu, tak nic moc, ale to je jedině dobře. Opět se budete procházet ve světe kompletně sestaveném ze stavebnice LEGO, sbírat penízky a bonusy a řešit malé nenáročné logické puzzly. Velice se mi líbila např. situace, kdy jsem nemohl nikudy dál, ale stačilo pouze s Benem použít sílu na několik nedalekých objektů a hle, sestavil jsem si vlastní AT-ST, se kterým už jsem si prostřílel cestu dál. Interakce s okolním světem je až neuvěřitelná, spoustu objektů lze použít ku svému prospěchu, většina věcí jde rozmlátit/rozstřílet, z čehož jsou vždy nějaké ty penízky nebo životy a vše je v tak krásném komickém hávu, že je prostě radost to hrát. Jak jsme u LucasArts a Hvězdných válek zvyklí, nejedná se o žádné krvavé lázně, takže až se bude Ben ohánět svým světelným mečem nebo až bude Chewbacca trhat svým protivníkům ruce z kloubů, nepřítel se pouze rozpadne na LEGO kostičky a penízky.

Stejně jako v jedničce nejsou postavy namluveny a vydávají pouze mručivé zvuky, což v souladu s jejich mimikou a gesty působí velice vtipně.

Co se týká technického zpracování, moc se toho nezměnilo. LEGO Star Wars 2Grafika je opět hezky roztomilá a hlavně nenáročná, některé scény a animace věrně kopírují filmovou předlohu apod. Hudební doprovod a všechny zvuky jsou opět na té nejvyšší úrovní, ostatně jako u všech Star Wars her. Stejně jako v jedničce nejsou postavy namluveny a vydávají pouze mručivé zvuky, což v souladu s jejich mimikou a gesty působí velice vtipně a až uvidíte v animaci zničení Alderaanu Hvězdou smrti, vyprsknete smíchy. Demoverzi zahajuje celkem dlouhá animace s průřezem celou hrou a musím uznat, že se máme opravdu na co těšit. Já osobně se tedy nemůžu dočkat, až za měsíc vyjde plná verze a proletím se s LEGO X-Wingem v koridoru LEGO Hvězdy smrti, vybojuji bitvu proti kráčejícím LEGO tankům AT-AT na ledové planetě Hoth nebo zničím LEGO štítový generátor na Endoru. Pokud bude hra přinejmenším stejně zábavná jako první díl, o čemž podle nepochybuji, mohou si chlapíci z LucasArts udělat další úspěšný zářez.

Index očekávání: 80%

Autor:


Témata: lázně

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Portal 2 již brzy dostane neoficiální nášup Destroyed Aperture

Destroyed Aperture

Skupina fanoušků připravuje neoficiální přídavek ke kultovnímu Portalu 2. Nabídne příběhovou kampaň i řadu obtížných...

S Far Cry 5 se vydáme 17. července na Mars zastavit invazi vetřelců

Far Cry 5: Lost on Mars

Zatímco v prvním placeném DLC ke střílečce Far Cry 5 jsme zažili válku ve Vietnamu, ve druhém se vydáme ještě dál....

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...Najdete na iDNES.cz