Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letem světem BonusWebem - AGEplanet

  11:00aktualizováno  10:57
Další díl našeho nepravidelného seriálu je věnován stránce, která patří skutečně k elitě všech českých fanstránek. Skoro sedm let je AGE redakce stálicí českého internetu.

AGEplanetAge of Empires patří k historii hostingu BonusWebu takřka neodmyslitelně. Již v dávných dobách, kdy byl náš hosting teprve v plenkách se zformoval tým kolem fanouškovské stránky aoe2.bonusweb.cz (dnes již neexistující), který následně se následně přes "zlatou éru" stránek aom.bonusweb.cz (dnes již neaktualizované) dostal ke stránkám o kterých bude pojednávat dnešní díl našeho nepravidelného seriálu, a těmi stránkami jsou AGEplanet.

Age redakce byla v mnoha směrech vždy první a díky stoprocentnímu nasezení týmu vždy byla na krok o před, před konkurencí. Avšak v době, kdy se začalo pracovat na stránkách o Age of Empires III nebylo vůbec jasné s jakým ohlasem se hra setká a na českém internetu se již nějakou dobu necházely stránky spravované portálem Hot Games, tudíž úkolem redakce bylo nabídnout čtenáři jako vždy něco navíc.

"AGEplanet se vydal jakousi zlatou střední cestou, s tím, že normálním hráčům dal možnost si pročítat strategie  a návody, a těm zkušenějším svůj malý koutek v podobě diskusního fóra."

V prvním okamžiku nás tenkrát napadlo, že se vydáme cestou po které kráčí zahraniční fanstránky magazínů Gamespy nebo IGN. Stejný design, stejná navigace, stejné funkce a kvalitní články pokrývající tu nejširší čtenářskou základnu, od svátečních hráčů, kteří si zahrají Age v kanceláři, přes normální hráče, které si baví hrát až po elitu profesionálních hráčů, která se zde zformovala již v době největší slávy Age of Mythology. Jak ale sami tušíte, zaujmout každou skupinu čtenářů je takřka nemožné. Buď se budete nováčky učit jednotlivým technikám hraní, nebo budete dávat co možná největší prostor k diskusi a tréninku špičkovým hráčům. AGEplanet se vydal jakousi zlatou střední cestou, s tím, že normálním hráčům dal možnost si pročítat strategie  a návody, a těm zkušenějším svůj malý koutek v podobě diskusního fóra, jenž se stalo modelovou ukázkou dobře fanouškovské fungující komunity na našem hostingu.

Shrnutí

AGEplanet
Založeno: 2005
Čtennost: 200 lidí denně
Autoři: redakce

Vůbec diskusní fórum na AGEplanet nastartovalo jakýsi "boom" mezi diskusemi na českém internetu, ačkoliv dle mého názoru není v našich krajích zcela bežné diskutovat v "board forech", a většina běžných návštěvníků se nechce prohrabávat staršími příspěvky a pravidla fóra jsou jenom stránkou, kterou odkliknou podobně jako licenci EULA, právě v posledních letech se začalo blýskat na lepší časy a fórum již není jenom slátaninou všech možných výkřiků uživatelů ale kvalitním místem, kde se dá dozvědět leckdy i o tom, o čem jste vždy chtěli vědět ale báli jste se zeptat.

Pokud se dá o fóru mluvit jako o skvělém a geniálním tahu, který se časem rozšířil i na další stránky nejenom našeho hostingu. S layoutem stránky to bylo mnohem horší a dá se říci, že se mimo samotný AGEplanet nikdy neprosadil. Místo klasické, dnes již dle mého názoru dosti hloupé šíkřy stránky 778px, která se přizpůsobena archaického rozlišení, jsme zvolili šířku takovou aby se vešla přímo na monitor 1024px. To se ukázalo jako sice možná dobré řešení, ale konzervativní čtenáři to chápali po úhledném předchozím designu, kde bylo využito místo takřka do posledního pixelu o krok zpět. A ačkoliv je takovýto web rozhodně přehlednější a nabízí mnohem více místa k využití, zažitá praxe se jen těžko mění a tak zůstal "širokoúhlý" design AGEplanetu jediným webem na našem hostingu, jenž se pokusil prolomit ledy v oblasti webdesignu.

"I když největší vlna zájmu o hru upadla a ustálila se spíše na "undergroundovém" progamingovém poli, stále je co číst"

Letem světem BonusWebem - AGEplanetDesign, nedesign, každý má jiný vkus. Pořádné stránky dělá obsah a tím je AGEplanet skutečně nabitý až k prasknutí. Desítky návodů a strategií doplňují popisy všech civilizací a jednotek, místy jsou prokládány i historickými fakty, což ocení nejeden fanoušek hry, zajímající se o historii kolonizace nového světa. O pravidelný přísun novinek taktéž není nouze, kde autoři využívají svých dlouholetých zkušeností a především dokonalé znalosti celosvětové AGE komunity. A i když největší vlna zájmu o hru upadla a ustálila se spíše na "undergroundovém" progamingovém poli, stále je co číst.

AGEplanet je stálicí české fanouškovské scény a rozhodně jí ještě nějakou dobu zůstane. Ensemble Studios svoje dítko rozhodně nenechají jen tak a dokavaď budou vycházet nové a nové díly této slavné strategické série, veřte, že "AGE" redakce náš hosting jen tak neopustí.

 

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Něco pro fandy World of Warcraft: rozdáváme pět sběratelek Legion

World of Warcraft

Aktuální expanze on-line hry na hrdiny World of Warcraft je na konci své cesty, do vydání další však zbývají měsíce....

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Najdete na iDNES.cz