Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letem světem BonusWebem - díl 6. - TES III: Morrowind

  9:20aktualizováno  9:27
Již řadu týdnů jsme Vám něpřinesli žadný článek do rubriky Letem světem BonusWebem. Dneškem se to však mění. Navštívili jsme jedny z největších českých stránek, Morrowind BonusWeb!

Shrnutí

Morrowind BonusWeb FanSite
Založeno: 2000
Čtennost: 860 lidí denně
Autoři: redakce

Morrowind je ostrov v severozápadní části Tamrielského impéria, obehnaný ze severu a východu oceánem, na jihu přiléhající k provincii Black Marsh, jihozápadě k Cyrodiilu a na západě hraničící se Skyrimem. Morrowind je také ale jedním ze symbolů fanouškovských stránek na BonusWebu. Málokterá fanouškovská stránka se může pochlubit takovou kvalitou jakou má právě Morrowind BonusWeb. Pokud se řekne slovo Morrowind, jistě se každému vybaví skvělé RPGčko, které si získalo srdce nejednoho milovníka těchto typů her. A troufám si říct, že právě Morrowind BonusWeb je určitě nejlepší fanstránka v České republice zasvěcená této hře. A zároveň doufám, že i většina čtenářů mi dá za pravdu.

Myslím si, že hodně RPGček klade velký důraz na samotný příběh hry. Morrowind je toho důkazem. A jak je vidět, autoři Morrowind BonusWeb to plně respektují. Proto můžeme při prvním nahlédnutí na stránky vidět vcelku neobvyklou rubriku, kterou je Úvod. Ten je velice pěkně ztvárněný a autoři díky němu zavedou hráče a hlavně čtenáře a návštěvníky stránek přímo do příběhu celého Morrowindu. Následují rubriky, ve kterých se víceméně dozvídáme, jak vlastně Morrowind hrát, jak jej ovládat a co vlastně všechny The Elder Scrolls: Morrowindvolby ve hře znamenají. Proto tedy redaktoři stránek neopomenuli do rad na začátek zařadit články, kterými jsou kupříkladu Výběr povolání, v němž se dozvídáme, že povolání představuje způsob života vaší postavy a dovednosti kterými vládne. Následně si můžeme pročíst jednotlivá povolání, zhodnotit všechny klady a zápory bojových, čarodějských a lupičských povolání. To samozřejmě není všechno, budete si moci pročíst něco o tvorbě postavy, výběru rasy nebo zmoudříte po přečtení jednotlivých skillů a vlastností.

Tak jsme se přes Rady do začátku dostali do následujícího záchytného bodu v menu, kterým je Codex. Pokud si někdo myslel, že předešlé informace a články v úvodní rubrice byly vyčerpávající, mohu Vás ujistit, že předešlá rubrika nesahá této ani po paty :-). Nebudeme to nijak zdržovat, popisovat více jak dvě desítky informačních rubrik je docela na dlouho. Proto si to řekneme zkráceně. Artefakty, boj, otroci, bohové, vampýři - jen špetka, co na Vás čeká v tak rozsáhlé hře jako je Morrowind. A jen špetka toho, co je pečlivě rozepsáno a popsáno na našich fanouškovských stránkách. Zkrátka a dobře, hledáte-li cokoliv ke hře, ať už je to popis všech zbraní a jejich účinnost nebo popis všech otroků a jejich schopností či informace o obchodech a penězích, nemusíte ani na chvilku pochybovat, že právě to, co hledáte, na našich stránkách nenajdete :-).

Neodmyslitelná věc, která patří snad ke každému RPGčku, jsou Questy. Ani na ně nebThe Elder Scrolls: Morrowindylo zapomenuto a byla jim věnovaná přímo celá rubrika. Questy jsou v překladu do češtiny něco hledat nebo pátrat, proto se Vám často může stát, že ve hře jednoduše zakysnete. V takovém případě Vám jistě pomohou články v této rubrice. Všechny akce a postupy jsou opět pečlivě rozepsány a myslím, že již pomohli nejednomu zakysnutému pařanovi.

Znalec Morrowindu určitě ví, že originální verze obsahuje i editor. Ani na začínající tvůrce v tomto editoru nebylo zapomenuto na našich fanstránkách. Rubrika je složena s dalších několika podrubrik. Vše opět začíná úvodem, v němž budete seznámeni s fakty, že editor je téměř ten samý, který používají lidé z Bethesdy a slouží k vytváření většiny věcí ve hře, budete moci tvořit nové modely a měnit všemožné aspekty hry. Dále si budete moci přečíst něco o vytváření pluginů a něco málo se dozvíte o skriptech. Koneckonců můžete nastudovat celý tutorial, což zrovna moc krátké počteníčko není.

Na své si přijdou i downloadeři. Nechybí samozřejmě několik wallpaperů a galerie screenshotů, ale hlavně si budete moci stáhnout nové mapy a pluginy, v nichž mě zaujal zejména plugin s názvem "krása bez závoje," bohužel nemám čas jej vyzkoušet, a tak to vyzkoušejte místo mě :-). V sekci The Elder Scrolls: MorrowindMapy pro změnu najdete mapy jednotlivých území ve hře. Nechybí celá mapa Morrowindu, Mournholdu nebo Solstheimu. Na stáhnutí je k dispozici i čeština, která jistě pomůže a pomohla několika hráčům.

Závěrem si tedy něco řekneme o speciálních sekcí, kterými jsou třeba Povídky, v nichž najdete jednotlivé zážitky sepsané v povídkách samotných hráčů při hraní Morrowindu. Do této sekce může samozřejmě každý čtenář přispět. Dále bychom měli upozornit na FAQ, tedy často kladené dotazy, kde jsou zodpovězeny všechny časté otázky, které kladou čtenáři autorům ohledně Morrowindu. Pro sraby nebo absolutní zoufalce jsou k dispozici i cheaty, které Vám hru z(ne)příjemní. A co říci na závěr? Na základě Vládcova dekretu si byl propuštěn z vězení, přijel si do přístavu Seyda Neen jen s jedním kontaktním jménem na jednu osobu, zcela neznalý proroctví a převtělení. Tvé mise a úlohy právě začínají...

Autor:


Témata: proroctví

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Vývojáři si psali pozitivní recenze vlastní hry, Steam zakročil

Recenze na Steamu

Autoři hry Wild Buster si na Steamu kupovali vlastní hru, aby k ní mohli psát pozitivní recenze.

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

System Shock 2

Autoři chystaného remaku jedné z nejlepších her všech dob se stali oběťmi vlastních ambicí. Musí proto vývoj přerušit a...

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Najdete na iDNES.cz