Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letem světem BonusWebem - díl 6. - TES III: Morrowind

  9:20aktualizováno  9:27
Již řadu týdnů jsme Vám něpřinesli žadný článek do rubriky Letem světem BonusWebem. Dneškem se to však mění. Navštívili jsme jedny z největších českých stránek, Morrowind BonusWeb!

Shrnutí

Morrowind BonusWeb FanSite
Založeno: 2000
Čtennost: 860 lidí denně
Autoři: redakce

Morrowind je ostrov v severozápadní části Tamrielského impéria, obehnaný ze severu a východu oceánem, na jihu přiléhající k provincii Black Marsh, jihozápadě k Cyrodiilu a na západě hraničící se Skyrimem. Morrowind je také ale jedním ze symbolů fanouškovských stránek na BonusWebu. Málokterá fanouškovská stránka se může pochlubit takovou kvalitou jakou má právě Morrowind BonusWeb. Pokud se řekne slovo Morrowind, jistě se každému vybaví skvělé RPGčko, které si získalo srdce nejednoho milovníka těchto typů her. A troufám si říct, že právě Morrowind BonusWeb je určitě nejlepší fanstránka v České republice zasvěcená této hře. A zároveň doufám, že i většina čtenářů mi dá za pravdu.

Myslím si, že hodně RPGček klade velký důraz na samotný příběh hry. Morrowind je toho důkazem. A jak je vidět, autoři Morrowind BonusWeb to plně respektují. Proto můžeme při prvním nahlédnutí na stránky vidět vcelku neobvyklou rubriku, kterou je Úvod. Ten je velice pěkně ztvárněný a autoři díky němu zavedou hráče a hlavně čtenáře a návštěvníky stránek přímo do příběhu celého Morrowindu. Následují rubriky, ve kterých se víceméně dozvídáme, jak vlastně Morrowind hrát, jak jej ovládat a co vlastně všechny The Elder Scrolls: Morrowindvolby ve hře znamenají. Proto tedy redaktoři stránek neopomenuli do rad na začátek zařadit články, kterými jsou kupříkladu Výběr povolání, v němž se dozvídáme, že povolání představuje způsob života vaší postavy a dovednosti kterými vládne. Následně si můžeme pročíst jednotlivá povolání, zhodnotit všechny klady a zápory bojových, čarodějských a lupičských povolání. To samozřejmě není všechno, budete si moci pročíst něco o tvorbě postavy, výběru rasy nebo zmoudříte po přečtení jednotlivých skillů a vlastností.

Tak jsme se přes Rady do začátku dostali do následujícího záchytného bodu v menu, kterým je Codex. Pokud si někdo myslel, že předešlé informace a články v úvodní rubrice byly vyčerpávající, mohu Vás ujistit, že předešlá rubrika nesahá této ani po paty :-). Nebudeme to nijak zdržovat, popisovat více jak dvě desítky informačních rubrik je docela na dlouho. Proto si to řekneme zkráceně. Artefakty, boj, otroci, bohové, vampýři - jen špetka, co na Vás čeká v tak rozsáhlé hře jako je Morrowind. A jen špetka toho, co je pečlivě rozepsáno a popsáno na našich fanouškovských stránkách. Zkrátka a dobře, hledáte-li cokoliv ke hře, ať už je to popis všech zbraní a jejich účinnost nebo popis všech otroků a jejich schopností či informace o obchodech a penězích, nemusíte ani na chvilku pochybovat, že právě to, co hledáte, na našich stránkách nenajdete :-).

Neodmyslitelná věc, která patří snad ke každému RPGčku, jsou Questy. Ani na ně nebThe Elder Scrolls: Morrowindylo zapomenuto a byla jim věnovaná přímo celá rubrika. Questy jsou v překladu do češtiny něco hledat nebo pátrat, proto se Vám často může stát, že ve hře jednoduše zakysnete. V takovém případě Vám jistě pomohou články v této rubrice. Všechny akce a postupy jsou opět pečlivě rozepsány a myslím, že již pomohli nejednomu zakysnutému pařanovi.

Znalec Morrowindu určitě ví, že originální verze obsahuje i editor. Ani na začínající tvůrce v tomto editoru nebylo zapomenuto na našich fanstránkách. Rubrika je složena s dalších několika podrubrik. Vše opět začíná úvodem, v němž budete seznámeni s fakty, že editor je téměř ten samý, který používají lidé z Bethesdy a slouží k vytváření většiny věcí ve hře, budete moci tvořit nové modely a měnit všemožné aspekty hry. Dále si budete moci přečíst něco o vytváření pluginů a něco málo se dozvíte o skriptech. Koneckonců můžete nastudovat celý tutorial, což zrovna moc krátké počteníčko není.

Na své si přijdou i downloadeři. Nechybí samozřejmě několik wallpaperů a galerie screenshotů, ale hlavně si budete moci stáhnout nové mapy a pluginy, v nichž mě zaujal zejména plugin s názvem "krása bez závoje," bohužel nemám čas jej vyzkoušet, a tak to vyzkoušejte místo mě :-). V sekci The Elder Scrolls: MorrowindMapy pro změnu najdete mapy jednotlivých území ve hře. Nechybí celá mapa Morrowindu, Mournholdu nebo Solstheimu. Na stáhnutí je k dispozici i čeština, která jistě pomůže a pomohla několika hráčům.

Závěrem si tedy něco řekneme o speciálních sekcí, kterými jsou třeba Povídky, v nichž najdete jednotlivé zážitky sepsané v povídkách samotných hráčů při hraní Morrowindu. Do této sekce může samozřejmě každý čtenář přispět. Dále bychom měli upozornit na FAQ, tedy často kladené dotazy, kde jsou zodpovězeny všechny časté otázky, které kladou čtenáři autorům ohledně Morrowindu. Pro sraby nebo absolutní zoufalce jsou k dispozici i cheaty, které Vám hru z(ne)příjemní. A co říci na závěr? Na základě Vládcova dekretu si byl propuštěn z vězení, přijel si do přístavu Seyda Neen jen s jedním kontaktním jménem na jednu osobu, zcela neznalý proroctví a převtělení. Tvé mise a úlohy právě začínají...

Autor:


Témata: proroctví

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Nathan Fillion natočil krátký film na motivy Uncharted. A je skvělý

Nathan Fillion jako Nathan Drake

Populární herec Nathan Fillion si zahrál v patnáctiminutovém fanouškovském filmu na motivy série videoher Uncharted....

RECENZE: Máte dost času? Octopath Traveler je pamětihodný JRPG zážitek

Octopath Traveler

Horko těžko byste hledali očekávanější hru na hrdiny pro hybridní mašinku Nintendo Switch než japonský Octopath...

Noví majitelé práv na značku Commandos slibují pokračování i remastery

Commandos

Legendární značka Commandos se vrátí. Bohužel však ještě nevíme kdy a v jaké podobě.Najdete na iDNES.cz