Levné hry na léto - 2. část

  12:07aktualizováno  25. července 11:26
Opět se vám hlásíme z hromady zlevněných edic špičkových her, které byste za tak směšné ceny rozhodně neměli minout. Jde totiž často přímo o legendární tituly. S výběrem vám rádi pomůžeme...

Vítáme vás u druhého dílu našich cenných rad, které vám mají zpříjemnit prožití prázdninového času za velice příjemných podmínek, rozuměj ceny a kvality. Opět jsme shromáždili podle nás značně lukrativní tituly, které mají hodně co říci i dnes. Pokud jste s nimi tedy ještě neměli tu čest, je ten správný čas to napravit.

Max Payne 2
Výrobce: Remedy Ent. | Vydavatel: Take 2 | Datum vydání: říjen 2003| Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Temná atmosféra
Čirá hratelnost
Kvalitní příběh

Mínus:
opravdu krátké
                   

Max Payne je symbolem moderního herního průmyslu – skvěle odladěný engine, realistická grafika, ryzí hratelnost, hutná atmosféra, chytlavý příběh a hlavně žádné zbytečné složitosti. Druhý díl tyto přednosti dovádí k dokonalosti. Když koncem roku 2003 vyšel, vzbudil hotové pozdvižení – každý fanda akčních her si ho chtěl zahrát. Vždyť bullet-time, což je speciální zpomalení okolního času byl pořád v kurzu a umožňoval, ve spolupráci s příjemně obratným hrdinou, parádní kousky, jimž byly ostatně úrovně, nepřátelé a tím pádem i velice efektní přestřelky stavěny na míru. Pravda, hratelnost již nemohla být lineárnější – pokaždé šly otevřít jen jedny dveře, úrovně tak představovaly víceméně jen koridory sem tam zpestřené nějakým tím nádvořím či vestibulem. Jenže vtip je v tom, že autorům tento jejich přístup budete, s prominutím, žrát i s navijákem. Ani na chvíli jsme se nezamýšleli nad absurdností levelů, protože hra tak špičkově odsýpá, že na podobně kacířské myšlenky nezbude čas. Pořád chcete jít vpřed a je vám to umožněno, bohužel druhé Maxovo dobrodružství trpí i stejným neduhem jako díl první – končí příliš brzy. Filosofové si sice mohou klást otázku, zda je lepší dlouhá rozvláčnost, nebo intenzivní prožitek, ovšem všeho s mírou – Max Payne 2 je s přehledem jednou z nejkratších AAA her a je to škoda, protože málokdy budete po skončení příběhu tak zklamaní, jako zde. Obzvlášť, když je vyprávění, jež probíhá jak formou komikových stripů, tak in-game animací, natolik poutavé a emotivní, k čemuž přispívají i skvěle vykreslené charaktery. Max je částečně zlomeným člověkem, který kvůli svůdné vražedkyni Moně Sax bude muset volit mezi spravedlností a láskou, přičemž vše se odbývá ve správně pochmurném noir stylu se spojenci, kteří se často ukážou býti zlořády, a naopak. Závěr je pak skutečně velkolepý, otázky a odpovědi do sebe zapadnou ani nebudete vědět jak, ale rozhodně vám zde neprozradíme, jak tento kratičký epos skončí. Za mrzkých 299 Kč, jež ospravedlňují i herní dobu o 7 hodinách, si na to přijděte sami.

Minimální konfigurace : PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 98/ME/XP/2000, procesor 1.20GHz, Paměť 256MB RAM, 1.70GB volného místa na pevném disku, Grafická karta 32MB RAM, Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 8x rychlostní CD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Max Payne 2 Max Payne 2 Max Payne 2

Far Cry
Výrobce: CryTek | Vydavatel: Take 2 | Datum vydání: březen 2004| Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Skvělé prostředí
Výborná akční hratelnost
Hi-end zpracování

Mínus:
horší multiplayer
                   

Obrovské překvapení z Německa, které se v roce 2004 spoluutvářelo trojici těch nejlepších akčních her, a to ve společnosti vskutku exkluzivní. Jen považte – vyrovnat se titulům jako je Half-Life 2 a DOOM 3 se nepovede každému. Navíc mnozí tvrdili, že Far Cry je z nich vůbec nejlepší a nebylo to tvrzení z říše snů. Společnost CryTek se jednoduše podařil opravdový majstrštyk, především díky zvolenému prostředí, Karibiku, který se navíc perfektně podařilo převést do hry, takže slunná atmosféra z ní přímo sálala. Hlavní hrdina Jack Carver působí jako průvodce a řidič lodi zároveň, tentokrát je ve službách sličné novinářky. Plaví se spolu po průhledné hladině, když v tom přiletí raketa a idylky je konec. Jack se probouzí na pláži, novinářka nikde a jakožto bývalý voják se vydává na záchrannou misi, během čehož zjišťuje, co se na mnoha menších ostrůvcích vlastně děje. Probíhají zde genetické experimenty! Takže krom skvěle vybavených (hlavně neuvěřitelnou umělou inteligencí) vojáků, se potkáte i s mnoha druhy mutantů a vězte, že ti nejsilnější vám dají věru nepříjemně zabrat. Naštěstí si časem opatříte slušný arzenál, získáte zkušenosti a po ostrůvcích se již budete pohybovat jako doma. Vedle úchvatných exteriérů vás čekají rovněž povedené vnitřní lokace, jako laboratoře či jeskyně. Ostrovy sice nejsou příliš veliké, ale kdyby jste po nich měli šlapat pěšky, nebyla by to moc velká zábava, proto si osedláte jeepy, loďky a třeba i rogalo. Fyzikální engine je výborný, stejně tak grafický, jenž se i dnes může směle řadit k výraznému nadprůměru. S Far Cry jednoduše nemůžete šlápnout vedle!

Minimální konfigurace : PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 98/ME/XP/2000, procesor 1.0GHz, Paměť 256MB RAM, 4.0GB volného místa na pevném disku, Grafická karta 64MB RAM, Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 4x rychlostní CD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Far Cry Far Cry Far Cry

Boiling Point: Cesta do Pekel
Výrobce: Deep Shadows | Vydavatel: Atari | Datum vydání: březen 2004| Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Rozsáhlé
Spousta možností
Vozidla

Mínus:
pořád nějaké bugy
                   

Boiling Point se prodával za skvělou cenu již při české distributorské premiéře, navíc je celý v našem rodném jazyce. Ovšem jeho cesta byla poměrně trnitá. Několik měsíců před tím, než u nás vyšel, totiž magazíny negativně ohodnotily anglickou verzi, která byla nesnesitelně hardwarově náročná a vůbec zabugovaná. Časem však vyšly patche, jež česká verze obsahuje, které z Boiling Pointu dělají moc příjemný herní zážitek. Mnozí ho dokonce srovnávají s legendárním Grand Theft Autem. A ne bezdůvodně. Příběh vypráví o bývalém žoldákovi Saulovi Myersovi, jenž se vydává hledat do korupcí a drogami prolezlé země Realie (vzorem byla Kolumbie) svou ztracenou dceru. Začíná v podstatě od píky, přičemž může jít kam chce a dělat si co chce. Je jen na hráči, jakým způsobem dosáhne cíle. Ve hře je totiž hned několik frakcí, jako jsou mafiání, policie nebo partyzáni, které zadávají úkoly odpovídající jejich zájmům. Ty se však mnohdy neslučují s hodnotami frakcí jiných, tudíž nelze sloužit všem a musíte si tak vybrat. Ve většině případů si ale pěkně zastřílíte z velmi bohatého arzenálu. Realie má nějakých 25 kilometrů čtverečních, jsou zde lesy, města atd., do odlehlých koutů ale jen tak nedojdete, proto se vyplatí koupit si (případně ukrást) nějaký ten pohyblivý stroj, kupříkladu auty se to tu jen hemží, k dispozici je i tank či helikoptéra. Hra je příjemně dlouhá, a přestože se i teď po opatchování sem tam objeví nějaká ta chybka, neměli byste si ji nechat ujít.

Minimální konfigurace : IBM PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows XP sp1 /2000 sp4, procesor Pentium 4 nebo AMD 1800MHz, Paměť 512MB RAM, 5000MB volného místa na pevném disku, Grafická karta 64MB RAM (GeForce 4 MX není podporována,nejsou podporovány grafické karty z notebooků), Zvuková karta kompatibilní s DirectX 9.0c, 4x rychlostní DVD-ROM, DirectX 9.0c nebo vyšš, myš, klávesnice

Boiling Point Boiling Point Boiling Point

Commandos 3: Destination to Berlin
Výrobce: Pyro Studios | Vydavatel: Eidos | Datum vydání: říjen 2003| Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Taktické možnosti
Zajímavé mise
Hezká grafika

Mínus:
obtížnost
                   

Abychom učinili radost také pravověrným stratégům, zmíníme zde poslední díl veleoblíbené taktické série Commandos, který už se také dostal na více než příznivou cenu 149 Kč. Tedy on poslední není, ale novinka jménem Strike Force už spadá do akčního žánru. Hra je zřejmě nejnáročnější z celé série a pokud k ní přistupujete bez zkušeností s předchozími díly, budete zpočátku, přes přítomnost obšírného tutorialu, zřejmě trochu frustrováni, ovšem o to cennější pro vás budou skalpy jednotlivých úrovní, jichž je celkem dvanáct a herní doba nejtěžších z nich se počítá na hodiny. Připravte si také silné nervy, protože mnohdy se budete muset uchýlit k metodě pokus-omyl, zvláště když vás občas tlačí čas. Snad v žádné jiné hře frekvence quicksave/load nedosahuje takové úrovně. Ale jak jsme naznačili, i proto je Commandos tak návykovým titulem, že u něj budete schopni tvrdnout dlouhé hodiny, než úkol prostě vyřešíte. Hra navíc není lineární a k cíli vede vždy několik cest, v nichž lze preferovat určitý z diametrálně odlišných charakterů. K dispozici je zelený baret, špión, zloděj, odstřelovač, potápka a ženista. Způsoby řešení misí jsou v jejich podaní často opravdovými skvosty, což je zároveň pochvala pro designéry misí, kteří ani trochu neslevili z vysokého standardu nastaveného předchozími díly. Po grafické stránce je pak zcela jasně překonává. Zmiňme ještě, že mise jsou oproti přeci jen trochu unylým předchůdcům trochu akčnější, ale nebojte se zmatků, jen je na jeden prostor nahuštěno více zážitků, což by snad mělo vyhovovat všem. S tím úzce souvisí i dynamická změna cílů mise.

Minimální konfigurace : IBM PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 98/XP/2000, Pentium procesor 700MHz, Paměť 128MB RAM (256MB pod Win XP/2000), 2000MB volného místa na pevném disku, Grafická karta 32MB RAM, Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 4x rychlostní CD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Commandos 3 Commandos 3 Commandos 3

Věříme, že jste si dobře vybrali a užijete si nové herní zážitky. Jakmile usoudíme, že jsou na trhu další kousky v příznivém cenovém segmentu, rozhodně si je nebudeme nechávat pro sebe, jelikož chápeme, že právě takové kousky máte nejraději. Ostatně my také - možnost hrát legálně, s krabicí vystavenou na poličce a ještě s vědomím, že se vám podařil opravdu výhodný nákup, je pocit k nezaplacení.
Autor:


Nejčtenější

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

Call of Duty: Black Ops 4

Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

Poslední Tomb Raider je ve slevě a autoři za to čelí vlně kritiky

Shadow of the Tomb Raider

Ani ne dva měsíce po vydání je hra Shadow of the Tomb Raider ve slevové akci. Někteří hráči nemohou unést fakt, že ji...

Další z rubriky

Jak vzpomínáte na interaktivní seriály od zkrachovalých Telltale Games?

The Walking Dead (PS3)

Studio Telltale Games pracovalo na interaktivních herních seriálech podle řady známých značek, jako je Walking Dead,...

Herní milník klepe na dveře. Bude Red Dead Redemption 2 hrou generace?

Red Dead Redemption 2

Kovbojka Red Dead Redemption 2 od tvůrců série GTA vychází už za měsíc a vývojáři ze studia Rockstar Games konečně...

Pět nadějně vypadajících komiksových her, z nichž se vyklubaly propadáky

Superman: The New Superman Adventures

Doufalo se v hodně, dostali jsme málo. Připomínáme pět komiksových videoher, které to projely na plné čáře.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz