Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lips – legrace pro rodinu, partu i pracovní kolektiv

aktualizováno 
Na Xbox 360 konečně přichází hra, ve které se nemusíte dokonale sžívat s herními postupy a ovládáním. Stačí dobře zpívat.
80

Lips

Platforma: Xbox360
Výrobce: iNiS

  • Dva super mikrofony
  • 40 dobře vybraných tracků
  • Vlastní skladby
  • Multiplayer
  • Na party nezapomenutelné
  • V jednom nic moc
  • Málo Live podpory

Zábavná karaoke hra s povedenými mikrofony v balení. V jednom pobaví, ve více lidech zabaví nadlouho.

Herní karta

LipsPokud u her trávíte více času než jednu hodinu týdně a navíc si najdou cestu i do vašeho pracovního nasazení, tak je těžké si zachovat rodinný, milostný i sexuální život, zvláště pokud vám táhne na 40 jako mně. Všechny ty hry vám totiž žerou čas a okrádají vás o zážitky s rodinou. Jsou však i hry, které působí jako takový protijed. Mohou vám obrátit manželství i vztah s dětmi.

Když jsem si přinesl Lips domů, tak jsem opětovně vyvolal manželčiny otázky typu „Jak dlouho ti to zase bude trvat?“ a „Kdy konečně půjdeme na ty nákupy?“. Jenže já věděl, že mám v ruce silnou zbraň, kterou mohu zvrátit vývoj událostí ve svůj prospěch.

Hrát v jednom, to moc zábava není.

První co mě zaujalo po rozbalení objemného balení, že Lips jsou dodávány s dvojicí bezdrátových ovladačů-mikrofonů. No pěkné a navíc si nemusím kupovat baterky, Lipsprotože tu jsou. Již teď však čichám problémy s jejich připojováním. Ty se pochopitelně opět dostavily a opětovně se ukázalo, že jsou způsobené mojí neschopností zmáčknout tlačítko pro příjem bezdrátových zařízení na Xboxu. Mikrofony vypadají dobře, dobře se i drží a stejně jako u konkurenčního SingStaru nepůsobí lacině.

V repertoáru Lips naleznete čtyřicítku songů, což je o celých deset více, než u Singstar vol. 2 na PlayStation 3. Výběr je opravdu bohatý a rozprostírá se přes několik hudebních dekád. Naleznete tu tedy písně od Johnnyho Cashe, stejně jako od Duffy, zázraku z britských hitparád. Selekce songů je vážně povedená a každý si tu musí najít hned několik oblíbených tracků.

LipsKaždou píseň si lze zahrát s originálním videem, vizualizací nebo s některou z miniher. Pokud skladba videoklip nemá, tak budete koukat na vizualizaci. Minihry jsou pak docela ztřeštěné a týkají se kompetitivního hraní na čas nebo lépe zazpívané pasáže songů. Motivy jako polibek a časová bomba jsou dobré i z vizuálního hlediska.

Nutno dodat, že hrát v jednom, to moc zábava není – vyzkoušíte si to, zjistíte jak to funguje, ale brzo si budete připadat spíš jako blázen než hráč. Naštěstí moje úděsné kvílení nenechalo zbytek domácnosti v klidu a brzy se přišla podívat manželka, jestli na mě náhodou něco nespadlo. Chvíli jí sice trvalo, než jí došlo, co se vlastně děje a že se jí to nezdá, ale poté ji zvědavost přemohla s tím, že si to také chce vyzkoušet.

Po dvou hodinách u Lips skončila celá rodina.

LipsVe (minimálně) dvou hráčích objevíte opravdové kouzlo Lips, ať již tedy budete hrát spolu a střídat se ve zpívání nebo hrát proti sobě a oba zpívat simultánně jeden song. Takto se prostě můžete vyblbnout do nekonečna. Hra nerozeznává slova, která zpíváte, ale identifikuje výšku vašeho hlasu. Zpívat tak můžete klidně „tralalala“, stejně jako třeba „nezvracej mi do mé mouky“.

Manželka mě brzy začala drtit ve všech ploužácích a Lips ji začaly velmi bavit. Velice se jí líbilo, že mikrofony hezky blikají hned několika barvami do rytmu písní. A když se hodně budete snažit, tak se vám podaří vejít do hvězdičkového režimu, kde se bude skóre po skončení songu násobit.

Lips však nabízí v tomto směru více. Mikrofony mají pohybový senzor a je možné s nimi provádět nejrůznější zpěvácká gesta a pohyby. Jednoduché zvednutí mikrofonu, zatřesení s ním apod., přičemž právě těmito pohyby odstartujete zmiňované hvězdičky. A ani to není ještě vše. Každý song totiž můžete doprovodit na Lipspředem určený nástroj jako rumba koule nebo tamburínu. Někdy k tomu dokonce píseň sama vyzve, a vy tak můžete získat několik cenných bodů navíc.

Životnost titulu je dlouhodobá a 40 skladeb se jen tak neoposlouchá. Přesto zde existuje možnost nahrát do hry další písně z harddisku nebo iPodu. Tady se samozřejmě nezobrazují jednotlivá slova, ale výška hudby, a prakticky platí, že kdo více zpívá, ten získá nejvíce bodů, ale některé tóniny si to vážně hlídá. Synátor chtěl vyzkoušet zazpívat nějaký song z žánru jumpstyle, což je, jak jsem zjistil, momentálně u mládeže populární taneční žánr. Opakující duc duc je nemožné zazpívat, ale i to je legrace.

Top 5
Vybrat z Lips top 5 není žádná legrace. Výborných songů je tu zde spousta a záleží dost i na vkusu posluchače/zpěváka/hráče. Zde je pět nejoblíbenějších songů naší rodiny. Vzestupně, abyste byli napnutí.

5. The Sign – Ace of Base = Klasická pohoda z 90. let. To jsem hodně řádil.
4. Umbrella – Rihanna = Stupidní RNB, které se však z nepochopitelného důvodu líbí dceři.
3. Ring of Fire – Johnny Cash = Klasické americké country od zesnulé legendy.
2. A-Ha – Take on Me = Klasika z 80. let. Už tehdy jsem hodně řádil.
1. Depeche Mode – Personal Jesus = Kultovní a jeden z nejznámějších songů od Depešáků.

LipsHra nepodporuje žádný multiplayer po Xbox Live, což je dost škoda. Na síti se pouze ukládají informace o vašich zpívaných písních, i těch, co máte v seznamu přátel. Microsoft si také stahuje informace o vašich osobních písních ze sbírky a ty všeobecně nejoblíbenější pak chce nabídnout v podobě stahovatelného obsahu na Xbox Live.

Po dvou hodinách u Lips skončila celá rodina a manželská krize byla alespoň na půl roku zažehnána. Lips je ten titul, který se hodí právě na tyto události. Neméně vhodný je i na pařbu s Emanem Svobodou nebo redakčním kolektivem. Propracovaný by mohl být samozřejmě více, ale ostatně co ne. I když to není devadesátkový titul, tak já jsem se u něj opravdu pobavil. A falešně si zazpíval.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

Témata: Playstation 3, Xbox

Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

Super Seducer 2

Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

F1 2018

Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

Další z rubriky

RECENZE: V týmové akci Earthfall likvidujeme mimozemšťany po stovkách

Earthfall

Earthfall je v jádru jen kopie kultovní kooperativní akce Left 4 Dead. Ale je tak dobře udělanou kopií, že nám to ani...

Šťastný je ten, kdo si nepamatuje minulost? Recenze We Happy Few

We Happy Few

Dlouho očekávaná survival akce z dystopického světa je konečně tady. Má cenu se do ní pouštět, nebo si radši máte dát...

RECENZE: WarioWare Gold láká na tři sta hříček i svérázný humor

WarioWare Gold

Zlý, tlustý a po penězích toužící Wario je zpět v plné síle. WarioWare Gold baví prověřenou hratelností, spoustou...Najdete na iDNES.cz