Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Loading - tentokráte válka v Killzone 2, akrobacie v Prince of Persia

  0:03aktualizováno  0:03
Nejnovější díl herního pořadu Loading je pravou lahůdkou. Podíváte se totiž na ukázku z FPS Killzone 2 a prožijete akrobacii v Prince of Persia. Závěrem pak trocha hudby z Guitar Hero: World Tour.

Killzone 2Předvánoční chaos má svou krásu. Půvabná Barry jí umí ocenit a pobíhá ulicemi, okukuje a pochopitelně nakupuje. A samozřejmě, jako každá žena lamentuje nad svým partnerem. Není divu, ten místo běhání po nákupech a pochybných akcích s ní, raději běhá s princem.

Tentokráte má Loading samá esa. Tím trumfovým je FPS Killzone 2, jí těsně v patách se drží jak akční adventura Prince of Persia, tak rytmická akce Guitar Hero: World Tour. Pro každého tedy dostatek kvality.

O FPS Killzone 2 se mluví od jara 2005, kdy její tvůrci předvedli trailer, který se posléze ukázal být pouze CGI filmečkem. Od té doby zmítá hráči spor. Dokáží vývojáři na PS3 dosáhnout kvality předvedené v traileru? Neměli jsme finální kód, ale zatím můžeme říct s jistotou jedno. Po stránce válečné atmosféry nebude mít Killzone 2 vážné protivníky. Preview kód možná nemá finální podobu textur, ale šílené přestřelky s tvrdě se bránícími Helghasty nepřestávají ani na minutu. Pro milovníky FPS lahůdka. A první boss v podobě Heavy Troopera stál za to.

Prince of Persia má ve své poslední inkarnaci úplně jinou podobu, než na jakou jsme u dosavadních titulů, vycházejících z původní 2D klasiky,Prince of Persia byli zvyklí. Jednak tu má princ půvabnou partnerku Eliko, dále bylo upuštěno od co nejvíce realistické grafiky a hlavně tentokráte je výrazně větší svoboda pohybu a rozhodování.

 Efektní jsou protivníci, kteří nejsou tak početní, zato každý z nich je vlastně bossem. Kdo si dříve stěžoval na linearitu, bude spokojen rozsáhlými lokacemi, tvůrci si také půjčovali inspiraci u mistrů, takže sice samy o sobě leckteré poutavé prvky originální nejsou, ale v celku hra působí výborně.

Guitar Hero: World Tour. Popadnout ovladač v podobě kytary a postupným mačkáním tlačítek na jejím hmatníku oživovat na pódiu například virtuálního Ozzyho Osbourna stojí za to. Jakmile se totiž dostanete do situace, kdy vás obecenstvo za přehmaty přestane vypískávat a naopak získáte pocit rockera v akci, jste pohlceni. Kolega z idnesTV, který se při točení tohoto dílu přeměnil na běsnícího kytaristu (O Michaelu Mlynářovi ani nemluvě - viz video), je toho zářným příkladem.

Autor:


Nejčtenější

Postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška

Ciri v podání Galiny Žukovské

Druhou hlavní postavu seriálového zpracování Zaklínače bude nejspíše hrát dívka „neevropského“ původu. Zvyknou si...

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

Shadow of the Tomb Raider

Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Žádost o ruku ukrytá v nové hře neklapla, rozešli se ještě před vydáním

Nevydařená žádost o ruku ve hře Spider-Man.

Nadšený fanoušek videoher požádal autory aktuálního blockbusteru Spider-Man o schování romantického vzkazu pro svoji...

Další z rubriky

Streamer Ninja se objeví na obálce prestižního sportovního časopisu ESPN

Ninja na obálce časopisu ESPN

Tyler „Ninja“ Blevins bude prvním zástupcem e-sportů, který se objeví na obálce časopisu ESPN. Postaví se tak po bok...

Získejte zdarma Spartan Starter Pack k Assassin’s Creed Odyssey

Spartan Starter Pack k Assassin’s Creed Odyssey’s

Ačkoliv Assassin’s Creed Odyssey ze starověkého Řecka ještě ani nevyšel, připomínáme, že Ubisoft láká na dárek do hry...

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...Najdete na iDNES.cz