Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mafia: Contabile - datadisk v přípravě!

  12:00aktualizováno  2. ledna 7:31
Možná z vás řada ví, že je v přípravě neoficiální datadisk pro Mafii s podtitulem Contabile. Neváhali jsme a zeptali se přímo tvůrců, co vše nás v něm bude čekat. Jak jsme zjistili, nebude toho rozhodně málo! Chcete-li se tedy dozvědět více, čtěte náš rozhovor!

Neoficiální datadisk pro Mafii s podtitulem Contabile tvoříte poměrně dlouho. Co vás vedlo k jeho tvorbě a kdy budou práce asi hotovy?

No začal s tím nejdřív STK, který dělal asi 3 modifikace pro Mafii a jeden člověk mu prý napsal, aby rovnou dělal datadisk, samozřejmě to myslel ze žertu, ale STK si to vzal k srdci a začal shánět lidi a pracovat na datadisku. Nejdřív sem to podceňoval, ale pak sem si uvědomil, že je to skvělá příležitost lidem něco ukázat. Contabile datadisk by měl být hotov někdy v létě.

Jak jste to vyřešili s Illusion Softworks? Domluvili jste se Mafia Contabilena nějakém prodeji? Popřípadě, bude tento neoficiální datadisk pro hráče zdarma?

Illusion SoftWorks nám dali pár rad do tvorby, prodej máme povolený, ale jenom aby to bylo v časopise. Prodej jako plné hry nemáme schválen. Tenhle datadisk se nebude dát nikde stáhnout, takže fanoušci Mafie si ho budou muset koupit.

Můžeš čtenářů osvětlit ve stručnosti, oč v Contabile po stránce příběhu půjde? Jak bude navazovat na původní hru?

No příběh se moc nemění, ale můžu říct, že mise budou změněny tak, aby to hráče opět přinutilo sednout si a zapnout Mafii. Snažíme se hru nějak prodloužit, protože 20 misí je dost málo, ale prodloužit hru o nové savy není nic jednoduchého, ale doufáme, že se nám to povede.

Takže tento datatisk bude upravovat původní hru? Jaké novinky jinak mimo příběh přinese?

No v misích budou vedlejší mise, aby se hra prodloužila. Doteď jsme mohli dostávat mise jen od Lucase Bertoneho, ale teď už je budeme dostávat i od nějakého civilisty. Hra se bude odehrávat v moderní době a ve 30 letech před spuštěním hry si hráč bude moci také vybrat. Ve hře budou nové interiéry, které jsme doteď vůbec neviděli, upravená bude jízda i Extrémní jízda. MyslímMafia Contabile, že to stačí, ale nevylučuji, že tam toho bude mnohem víc :-)

Nemohl by si nám třeba prozradit, o co půjde v nějaké z nových misí?

Snad mě nikdo z týmu nezabije, ale doufám, že něco říct můžu. V první misi které se nanovo jmenuje "Poprvé, ale ne naposled" utíkáte před Morellovýma chlápkama, a v tom Vám chcípne motor. Paulie Vám dá zbraň všichni musíte vystoupit a všechny postřílet. Nebo 4 mise po motorestu, jak máte honit toho chlápka, tak se to nebude odehrávat na Venkově, ale ve městě. Zatím opravdu nemohu napsat víc :-)

V Mafii byl, jak jistě řada čtenářů ví, skvělý dabing. Sehnat na dabování známé herce a moderátory ale není zrovna levnou záležitostí. Jak tento problém řešíte?

No tohle byl ze začátku problém, ale vyřešilo se to tím, že známy dabing Tommyho, Paulieho, Salieriho atd. bude sestříhán tak, že vůbec nebude poznat, že je něco sestříhané. Když třeba bude nějaký civilista, který nám dá misi, tak dabing nadabuje někdo z týmu, a pak se to změní aby, to nebylo poznat

Je obtížné sestříhat různé zvukové stopy a dát je dohromady? Omezuje vás to nějak při psaní scénáře? Mafia Contabile

Ani ne, když je vhodný program na sestřih tak to jde v pohodě, těžké a zdlouhavé je spíš najít vhodný dabing který právě potřebujeme. Scénář to nijak neomezuje.

Co grafická podoba hry? Budete zasahovat i do ní nějakým způsobem?

 No ano. Kompletně všechny textury se budou měnit co se týče moderní doby.

Lze očekávat i nějaká nová auta a jiné objekty?

Samozřejmě. Jak už sem řekl, budou nové interiéry, v moderní době budou všechny auta ze současnosti - Škodovky, Porsche atd., a nebudou samozřejmě chybět i nějaké ty vytuněné káry. 30 léta budou mít nějaké nové modely, ale ne všechny. Otevřené budou i budovy, protože tohle hráčům určitě v mafii chybělo.

A co se týče rozlehlosti celého prostředí, přibude nějaká nová část, když pominu již zmíněné interiéry Mafia Contabilebudov?

Tady budu úplně stručný. Prostředí se rozšiřovat o nové objekty nebude. :-)

Troufáte si odhadnout, jak to bude s hrací dobou? O kolik se zhruba navýší?

Nakolik to ještě úplně přesně nemáme rozmyšleno, o co se mise prodlouží, a stále nás napadají nové nápady, tak nemůžu přesně určit, o kolik hodin se prodlouží, ale určitě to bude o mnohem víc, než původní Mafia.

Chtěl by si nakonec něco vzkázat čtenářům?

No nejdřív jim chci popřát všechno dobré do nového roku, aby nám drželi palce a podporovali nás ve výrobě tohoto datadisku, protože to děláme pro ně. A pokud chtějí čerstvé informace o Contabile, ať navštíví oficiální stránku. To je vše a děkuji za možnost udělat tenhle rozhovor. Ať se Vám daří. :-) Také díky, přejeme hodně štěstí…

Autor:


Témata: dabing

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Vývojáři si psali pozitivní recenze vlastní hry, Steam zakročil

Recenze na Steamu

Autoři hry Wild Buster si na Steamu kupovali vlastní hru, aby k ní mohli psát pozitivní recenze.

Najdete na iDNES.cz