Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mafia Countabile Datadisk

  6:57aktualizováno  7:00
Co na najdeme v připravovaném modu do populární české hry Mafia? Vše se dočtete v našem rozhovoru.
Ptá se: Luboš Kovařík (kovalu)
Odpovídá: Karel Stiebling


Ahoj Kájo. Představ se prosím lépe našim čtenářům, díky.
Jasně, moje celé jméno je Karel Stiebling, jsem rozenej pražák a ještě stále navštěvuju základní školu. Z práce, kterou se svým týmem dělám, vyplývá, že mě nejvíc baví Mafia a všechno kolem. Mafii se teď asi věnuji nejvíc. Je to můj největší koníček a zároveň i práce. Na další koníčky nemám moc času, ale baví mě mimo jiné baseball, a rád sleduju horory. To je asi tak všechno co o sobě můžu říct.

Hraješ baseball i závodně?
Zas tak dobrej v něm nejsem. Já to spíš beru jako zábavu, že si občas zahraju abych se odreagoval a chvíli zapomněl na Dona Salieriho. Nějak netoužím po tom, abych byl sportovní hvězda.

A jaké hororové filmy máš nejraději?
Přímo bych jmenoval například Pach krve, Hannibal a Dům strachu. Na ty se občas podívám znova, protože jsou skvěle natočené. Ale jinak se mi líbí úplně všechny, které ale nejsou až moc fantastické. Třeba horor typu, že na zemi přiletí jiná civilizace a zmasakruje celou planetu, to moc nemusim.

Nyní se už přiblížíme k dnešnímu tématu. Proč sis vybral k tvorbě modu právě Mafii a co tě na ní nejvíce baví?
Mafia je vlastně jediná hra, kterou hraju a byla to první hra, která mě kdy vzala. Já byl dříve spíš proti hrám, ale když sem uviděl recenzi na Mafii, tak jsem neodolal, koupil jsem si jí a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Z běžného hraní se klubalo stahování různých modů, pak několik pokusů o vytvoření vlastního módu a došlo až k datadisku Mafia Contabile Datadisc, který právě teď připravujeme. Mafia má prostě svý kouzlo a čeští hráči můžou být hrdí na to, že společnost jejich národnosti vydala takovou hru jako je právě Mafia.

Proč vlastně označujete práci svého týmu za datadisk? Vždyť se jedná o mod, který změní nebo přidá různé věci do hry.
Podle nás je to velký projekt na to, aby držel označení mod. Mění to děj celé hry, přidává to konce, upravuje a přidává mise, rozdělí to hru na 2 doby. Pokud by toto měl být mod, tak bych jako módy označil např. datadisky k the Sims. Mód je jen malá úprava pro oživení hry, ale toto je rozšíření hry.

Můžeš nám povědět k tomuto datadisku nějaké konkrétní věci, například průběh nových misí?
Nové mise možná nebudou tolik poutavé a akční jako původní, ale i tak by mohly zaujmout. Pravděpodobně nejlepší misí bude "Na poslední chvíli" a mise "Divadelní masakr", protože v nich budou použity nové velké interiéry. Mise "Na poslední chvíli" je jakoby pokračování mise "Volební kampaň". Politik přežije odstřel a sanitka ho odveze do nemocnice. Hráč se musí do té nemocnice vloupat, vzít si lékařský oděv a odpojit politikovi na jeho pokoji přístroje. Mise "Divadelní masakr" se odehrává v divadle. Když hráče spatří Morello, tak uteče zpátky do divadla s doměním, že mezi tolika lidma v takovém areálu ho nikdo nezabije. Ale to se hodně splet. Teď taky něco k misi, o které jsem ještě nikde nemluvil. Tato mise nese název "Servisák v akci". Je to jedna z misí, kde máte na výběr, jestli úkol splníte nebo ne. Když v misi "Skvělý obchod" Salierimu řeknete, že nechcete riskovat, tak on tam pošle jiného muže. Vy můžete místo toho jet k Lucasovi, který vám dá úkol zajet do zbrojnice a vzít tam zbraně, které byly zabaveny Lucasovo příteli. To ale nevíte že na zbrojnici hlídají Morellovci. Musíte je zabít a zdejchnout se. Pojedete zpět k Lucasovi a po příjezdu zjistíte, že vás pronásledovali. Proto je musíte s Lucasem všechny postřílet a nakonec zavést Lucase do nemocnice. Tohle byly 3 nejlepší mise, které v datadisku budou.

Tak to je fantastické. Máme se těšit i na nové zbraně, vozidla nebo textury?
Když kliknete na ikonku Mafia, tak se vás to zeptá, jestli chcete moderní dobu, nebo tu původní. V té původní budou reálnější auta, výlohy a nějaké další drobné městské textury. Zbraně by měli zůstat původní. Samozřejmě v moderní době bude změněno úplně všechno.


Kdy se budeme moci tohoto modu dočkat, bude volně ke stažení?
Pokud se nevyskytnou žádné problémy, tak datadisk vyjde v lednu nebo v únoru. Nejdříve bude k sehnání v časopise Score a zhruba o čtvrt roku později bude ke stažení na internetu. Takže ti, co nechtějí dávat peníze za časák, si musí tak do května počkat.

Nevíš, jak to vypdá s vývojem hry Mafia 2?
Nevim o nic víc, než ostatní. Podle posledních zpráv se pokračování Mafie dočkáme nejdříve v roce 2007.

Těšíš se na amerického konkurenta hry Mafia, teda na hru The Godfather, který je herní variací na filmového Kmotra?
Netěším. Důvod mám ten, že je to právě konkurent Mafie. Já budu vždycky zastávat Mafii, ať bude mít jakéhokoli konkurenta.

Co plánuješ dělat do budoucna, až tento mod doděláš?
Vyvýjet stále novější a novější verze, dokud nevyjde Mafia 2. Až tato hra vyjde, tak jí parkrát dohraju a budu uvažovat o nějakém projektu k ní. Samozřejmě pokud bude ten minulý projekt úspěšný.


Chtěl bys vzkázat něco našim čtenářům na závěr rozhovoru?
Určitě, chtěl bych poděkovat za dosavadní přízeň, která nám umožňuje dál vesele pokračovat, protože bez spolupráce fanoušků by to všechno bylo k ničemu (jako ve sportu) tak snad to bude k něčemu dobrý. Taky děkuju Lubošovi, který ze mě vycucal další informace o projektu, takže je zase o důvod víc, proč s námi zůstat ;-)

Díky za rozhovor.
Taky děkuju.
Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Noví majitelé práv na značku Commandos slibují pokračování i remastery

Commandos

Legendární značka Commandos se vrátí. Bohužel však ještě nevíme kdy a v jaké podobě.

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...Najdete na iDNES.cz