Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mafiánský rok 2004 je za námi - jaký byl?

  12:00aktualizováno  4:10
Co se všechno stalo v minulém roce 2004? Které fanstránky byly úspěšné, které zase naopak neúspěšné? To vše a daleko více se dozvíte v našem shrnutí roku 2004.

Vážení čtenáři a kolegové mafiáni, sicilští odborníci i obchodníci,

Dívka ;o)rok 2004 se již nezadržitelně neblíží ke svému finiši, do svého cíle již doběhl, a nyní již s klidným svědomím můžeme říci, že létOdborníci ze Sicíliea, která byla zobrazována s číslicí 2004, jsou již definitivně za námi. Všechno jednou končí a něco začíná, stejně tak jako v tomto případě, končí rok 2004 a přirozeně začíná nový, 2005. My jsme si dnes pro Vás připravili jakési shrnutí veškerých důležitých událostí, které spatřili světlo světa, v teď již minulém roce.  

Tak samozřejmě první věcí, kterou by bylo ostudné nezmínit, je fakt, že vlastně v roce 2004 jsme spustili tento projekt. Změnilo se toho víc, než dost, i když první novinka byla datována k 10.5.2004, tak oficiální spuštění BonusWeb Planet proběhlo až několik měsíců poté. BonusWeb Planet za svou dobu, kdy byl oficiálně spuštěn, dosáhl návštěvnosti 17 000. U tohoto čísla jistě asi nemůžeme použít slovo „úctyhodné“, i když na druhou stranu, projekt není oficiálně spuštěn ani dva měsíce. 

Dříve jsem boxoval...Teď bychom se již měli přesunout k samotným úspěchům a neúspěchům našich fanstránek hostovaných na BonusWebu. Ovšem podle mého názoru bychom si ještě měli připomenout kupříkladu úspěch českých fotbalistů na EURO v Portugalsku. Zejména zápas s nizozemskými tulipány v základní skupině, který byl vskutku nádherný, plný atmosféry, skvělých okamžiků, a hlavně gólů. Další zmínka bude směřovat do olympijských Athén, kde čeští sportovci bojovali určitě s nemenším nasazením jako již zmiňovaní fotbalisté. Takhle bych mohl pokračovat ještě hodně a hodně dlouho… 

 

Smutným dnem se stalo datum 2.7.2004, kdy nás opustil náš přítel, slavný kolega mafián, Marlon Brande, představitel Dona Vita Corleoneho z notoricky známého Kmotra.
Po této události se začaly rychlostí světla šířit zprávy, že našim novým šéfem se stane Thomas Angelo, ovšem zkušenosti sem, zkušenosti tam, na místo našeho Dona, se usadila mladá puška jménem Dan Chodusov.

Nyní se ale opravdu přesuneme k našim rodinným fanstránkám. Některé dosahovaly úspěchů, jiné zase opačně – neúspěchů. Pojďme se tedy na naše fansajťácké úspěchy a neúspěchy podívat podrobněji. 

ÚSPĚCH!

ViceCity.BonusWeb.cz

Na přelomu léta a podzimu naše fanstráka o Grand Theft Auto Vice City, lámala rekordy v návštěvnosti fanouškovských stránek v České republice. Nějaký čas byla také nejnavštěvovanější fanouškovská stránka, dosahovala i 2 500 unikátních čtenářů za den. Toto můžeme označovat opravdu jako úspěch, fanstránka takého typu, a zvlášť o hře, která je již téměř dva roky stará, si jej určitě zaslouží.


ÚSPĚCH!

AoM.BonusWeb.cz

Jedna z nejstarších českých fanstránek vůbec. Age of Mythology BonusWeb bude za nedlouho slavit již páté narozeniny. To je opravdu úctyhodná životnost fansajty. Nemluvě o tom, že autoři stránek stále aktualizují, píší články a všemožně je doplňují. Všechno potom vyvrcholilo největším fun turnajem v České republice v Age of Mythology: The Titans, kde Age of Mythlogoy BonusWeb byl hlavním partnerem a pořadatelem. Více o turnaji si povíme ke konci článku.


ÚSPĚCH!

MoHpa.BonusWeb.cz

Fanstránka, která se objevila na internetu nedávno, za krátkou dobu ukázala, že do úzké skupiny lepších fanstránek, se s ní musí počítat. Téměř každým dnem Vás informuje zprávami ze světa válečné hry Medal of Honor: Pacific Assault.


NEÚSPĚCH :-(

Mafia.BonusWeb.cz

I když by mnozí řekli, že je trestuhodné záporně hodnotit tak skvělou stránku jako je Mafia.BonusWeb.cz, ale možná právě to mě přimělo, udělit této fansajtě palec dolů. Myslím, že bez debat se shodneme, že Mafia.BonusWeb.cz je skvělá fanstránka, ale poslední aktualizace 31.8.2004 mluví za vše. Více jak čtvrt roku neaktualizované stránky. Může si to vůbec fansajta takovéhoto formátu dovolit?


NEÚSPĚCH :-(

Vietcong.BonusWeb.cz

Další fanstránka, která je na tom podobně jako Mafia BonusWeb. Opět poslední aktualizace 31.8.2004. Je škoda, že již nejsou aktualizované, hra Vietcong by si to určitě zasloužila.

Samozřejmě, některé stránky jsem možná přehodnotil, některým jsem zase ublížil. Máme spoustu fanstránek, které již aktualizované nejsou. Od některých se však očekává víc, od některých na druhou stranu zase méně. Pojďme se nyní podívat na jakýsi přehled fanstránek, které v roce 2004 byly na BonusWebu spuštěny.

Fanstránky spuštěny v roce 2004 v rámci BonusWebu
http://bonusweb.idnes.cz/ - nejnavštěvovanější a nejobsáhlejší stránky o CS v ČR
http://RomeTotalWar.BonusWeb.cz - fanstránky věnované úspěšné strategii Rome: Total War
http://bonusweb.idnes.cz/ - již zmiňované fanstránky přinášející informace o hře MoH: Pacific Assault
http://UT2004.BonusWeb.cz - další fansite, která je tentokrát věnovaná Unreal Tournament 2004
http://DeusEx.BonusWeb.cz - staronové fanstránky o sérii Deus: Ex
http://ET.BonusWeb.cz - svět progamingu se rozrůstá, další fansite o multiplayerové hře, Enemy Territory
http://bonusweb.idnes.cz/ - stránky o zavodní hře Need for Speed Underground

Tak tedy nakonec ne, na místo člověka, který bude vykonávat černou práci naší věci, se neusadil náš dlouholetý nepřítel Sergio Morello, ale právě Speedy Gonzáles. Usoudili jsme, že potřebujeme hlavně rychlost.

Invex 2004
Byl zajímavý zejména zápasy ve FIFA 2005, které probíhaly mezi mnou a Freddym. Všichni okolní diváci jen nevěřícně koukali, jak vlastně dokážeme s tím míčem kouzlit. Téměř ve všech zápasech jsem Freddyho přehrával, poslední zápas jsem mu dal šanci, a když on si zvolil reprezentaci Brazílie, neváhal jsem a hrdě jsem nalistoval reprezentaci státu Bahrajn :o). Samozřejmě událo se hodně věcí, někdo si koupil podsvícený větráček, jiný zvolil zase jiné věci. Nebudeme se také tajit, že jsme se setkali se slavnou superhvězdou, Madalenou, která se sice do finálové desítky oblíbeného pěveckého pořadu nedostala, ale aspoň s námi prohodila pár slov. Nyní myslím "pár" opravdu doslova, na otázku: "Dobrý den, nejste náhodou ze superstar?", nám odpověděla: "Ano, jsem." Vcelku rozhovor na úrovni, nemyslíte?

Invexová hláška: "Kdyby něco, tak jsme bráchové." "No jasně Adam a Adam."

AGE2004Že by nová posila?
Největší fun turnaj v Age of Mythology v ČR, který pořádala naše fanstránka http://bonusweb.idnes.cz/, proběhl vcelku v pohodě, až na nadměrné vychvalování mobilních telefonů NOKIA, který jeden z členů naší redakce vlastní. A i když jsme v redakci měli i dva telefony značky Sony Ericsson, nakonec jsme usoudili, že ALCATEL OT 311, kterému sice chybí polovina krytu a ještě se zotavuje z letního pádu do rybníka, je nejlepší. Další zajímavostí byla také krabice, která byla plná cédeček z časopisů GameStar, i když tam bylo opravdu nespočet těchto kulatých medií, mohli jsme tam najít pouze 4 druhy. I přesto jsme však zaslechli, jak se dva fanatici baví, kolik CD již mají. Rozhovor probíhal asi takto: "Já mám od každýho čtyřicet, kolik máš ty?" Jen nás trochu zamrzelo, že jsme nepotkali žádnou známou osobnost, s kterou bychom mohli navázat opět kontakt našim dotěrným rozhovorem. Nevadí. V autobuse, cestou domů, jsme aspoň potkali pána, který uměl cikánsky, německy, česky, slovensky, polsky a maďarsky, tak jsme se ho ptali jak se řekne maďarsky to a to. Časem jsem však vycítil, že by to mohl být mafián z konkurenční rodiny, tak jsem mu na jeho otázku, co máme za auto, odpověděl: stodvacítku. Jeho tvář najednou zbledla jako tričko vyprané v Pervolu, v tu chvíli jsem věděl, že jsem ho setřel. Tedy alespoň myslím si to.

Hláška tohoto turnaje: "Nevíte, kde je nějaká zásuvka?"

Blížíme se ke konci našeho mafiánského článku, a tak Vám teď sepíšeme pár našich odzkoušených tipů, co dělat na Silvestra, či po něm, nebo někdy jindy.

Tip č.1) Vezměte petardu, jděte na nějaké hodně navštěvované místo ve Vašim městě, hoďte ji, a až vybouchne, žačněte řvát: "Doprdele, koupil jsem to!"
Tip č.2) Začněte sbírat věci. Založte kupříkladu klan "sběratelé." Potom se nám můžete pochlubit, co jste nasbírali. My máme značku MHD, statní vlajku o rozměrech 2m x 4m a dvě židle. Teď se ukažte Vy!
Tip č.3) Uchopte trabanta a přeneste jej o 400m dále, než parkoval.
Tip č.4) Najděte někde několik laviček a naskládejte je před nějaký vchod do nějaké budovy.
Tip č.5) A kdyby se Vás někdo při těchto věcech ptal, co to děláte. Odpovězte buďto: "Kdy?" nebo vytáhněte peněženku a řekněte: "Nemám."

Konec článku; tak zase příště...

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

P.T.

Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...

Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

No Man’s Sky Next

Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...Najdete na iDNES.cz