Magic and Mayhem: Art of Magic

  12:00aktualizováno  18. května 2001 3:05
Kombinace strategie a RPG, poutavý příběh, 3D engine, kouzla a fantasy prostředí. To všechno (a pochopitelně něco navíc) pro vás má připraveno nová hra, kterou pro vás připravuje společnost Virgin Interactive.

Magic and Mayhem: The Art of MagicNa jaře roku 1999 jste měli poprvé možnost zahrát si strategii z fantasy prostředí, která obsahovala mimo jiné i prvky RPG. Jmenovala se Magic & Mayhem a vy jste se v ní objevili jako čarodějnický učeň, který hledá svého tajemného strýce. Cestu za ním jste si ale museli vybojovat skrz zástupy krvelačných nepřátel, čarovali jste, používali mocné artefakty, zkrátka využívali jste vše, co vám přišlo pod ruku. To už je ale poměrně dávno. Nyní se píše rok 2000 a některé věci se změnily.

Tak za prvé - společnost Virgin Interactive pro vás chystá pokračování výše zmíněné hry. Jmenovat se bude Magic & Mayhem: The Art of Magic. Opět se v ní budete pohybovat v roli mladého mága, ale tím podobnost s předchozím příběhem končí. Země sténá pod kopyty několika armád, které se ji všechny snaží získat pod svou nadvládu. Vás tato situace pochopitelně trápí, protože se konec konců jedná o vaši rodnou zemi, ale právě máte ještě jiné, větší starosti. Ocitli jste se právě uprostřed mezi znepřátelenými vojsky a jak zjišťujete na vlastní kůži, vojna opravdu není kojná.

Příběh ale není to jediné, čím se Magic & Mayhem: The Art of Magic liší od svého předchůdce. Bude obsahovat také velké množství dalších novinek, jako je například propracovaný grafický 3D engine. Díky němu bude mimo jiné možné bojiště oddalovat či přibližovat dle Magic and Mayhem: The Art of Magiclibosti a aktuálních potřeb hráče, jak jsme zvyklí například z některých realtimových strategií. "Snažili jsme se dát hře nový kabát," říká vedoucí designér projektu Mark Hardistry, "společně s fantastickým příběhem plným zvratů, ale nechtěli jsme zároveň nějak měnit základní prvky hry, které se minule tak dobře osvědčily."

Z těchto slov vyplývá jedno - herní systém a základní myšlenka, které nejvíce ovlivňují zábavnost a hratelnost titulu, zůstávají navzdory všem ostatním změnám stále stejné. Zato vás čeká množství nových typů protivníků. Někteří z nich budou obdařeni pokročilou umělou inteligencí, takže nebude nijak snadné je porazit. Vy ale na své straně budete mít velký počet kouzel, z nichž mnohá jsou zcela nová, takže některé výhody budou i na vaší straně. A nebudete vždy nuceni zasahovat do boje osobně. Můžete v klidu stát opodál a vychutnávat pohled, jak vašeho nepřítele ničí vámi vyvolaný rytíř, kostlivec nebo dokonce drak.

Pro hráče, které zajímá propojování žánrů a rádi by si na vlastní kůži ozkoušeli, jak vypadá prolnutí tahové strategie a RPG, je připravena poměrně obsáhlá kampaň s poutavým příběhem. Magic & Mayhem: The Art of Magic ale obsahuje i multiplayer, který podporuje připojení až čtyř hráčů přes internet, takže zkrátka nepřijdou ani milovníci online hraní. A kdy můžeme tuto hru očekávat? Na pulty obchodů by se měla dostat počátkem příštího roku, přesněji řečeno hned v lednu.

Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Sony se příští rok nezúčastní největší herní výstavy E3

E3 2015

Jedna z nejdůležitějších firem herního průmyslu překvapivě oznámila, že se příští rok E3 nezúčastní a bude se místo...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Zákazník neuspěl s vrácením Falloutu 76, tak alespoň zdemoloval obchod

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Některým lidem se Fallout 76 nelíbí tak moc, že kvůli tomu sáhnou k výtržnostem. Zákazník v pobočce obchodu se hrami...

Najdete na iDNES.cz