Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Mystere - návod 1. část

  12:00aktualizováno  19. srpna 10:02
Před pár dny u nás vyšla recenze na tuto dobrodružnou hru plnou tajemství a hned je tu návod pro ty z vás, kteří se někde zasekli. Nestyďte se a nahlédněte, pokud si nevíte rady.

Před pár dny u nás vyšla recenze na hru Martin Mystere: Operation Dorian Gray (75%) a hned je tu návod pro ty z vás, kteří se někde zasekli. Různé tipy a ovládání si přečtěte v recenzi, nyní se již vrhneme na návod samotný.

Doma
Po zazvonění telefonu jej seberte, po skončení rozhovoru se podívejte na svůj šatník, zjistíte, že vám Diana schovala klíče. Vydejte se proto dolů po schodech a jděte do své studovny(dveře napravo). Ze stolu seberte kousek papíru s poznámkami a vedle dveří zelenou masku.Přejděte do kuchyně, podívejte se na ledničku a seberte poznámky Diany, která si je napsala na papír s automechanikovým číslem. V inventáři oba kousky papíru zkombinujte, a použijte jej. Martin tak zavolá na číslo na papírku. Promluvte si s Javou, a dejte mu masku. Naoplátku vám dá klíče od vašeho šatníku. Jděte nahoru a použijte je na šatník. Vraťte se zpět dolu a na poličce pře kuchyní seberte mapu New Yorku a domácí telefon. Zkuste vejít do dveří za pohovkou, dozvíte se, že do sklepa nyní nemůžete. Zkuste odejít z domu, Martin vám řekne, že nemůže odejít bez svého mobilu. Použijte domácí telefon, nalistujte Martinovo číslo a v obýváku ho nechte zazvonit. Mobil se ozve ze sedačky, kterou pak prozkoumejte a seberte jej. Ozve se zvonek, mechanik vám hodil klíče do předsíně. Seberte jej a vydejte se podle mapy do Eulenbergovi vily.

Vila
Vejděte do vily a promluvte si s inspektorem Travisem. Zvedněte telefon, váš sklep by měl být v pořádku. Popojděte kousek v hale, aby se změnil úhel pohledu a vydejte se do knihovny. Na pravé straně prozkoumejte stůl, prohlédněte si obálku a vezměte si nůž na papír. Promluvte si s policistou, nechce vás pustit dovnitř do studovny, protože tam nyní snímají otisky. Vraťte se zpět do haly a promluvte si s muži, které snímají otisky. Vyjděte nahoru po schodech a promluvte si s policistou, který hlídá místo činu. Nechce vás pustit dovnitř bez průkazu policie. Vraťte se zpět a vejděte do pokoje služebné. Podívejte se na pokrývku, není moc dobře vidět, hledejte mezi kobercem a postelí. Najdete klíč, vezměte jej a použijte na truhlu. Klíč se zlomí, proto použijte nůž, který jste sebrali v knihovně. Prohlédněte si kresbu, která byla za truhlou. Je na čase vrátit se domů, klikněte na mapě na Martinův dům.

Doma
Vejděte do vyčištěného sklepa, prozkoumejte a zkuste otevřít dveře od pračky. Bohužel jsou zaseklé. Jděte do kuchyně a zpod stolu seberte sprej na promazání. Vraťte se zpět do sklepa a použijte čistič na dveře pračky. Otevřete je a prozkoumejte vnitřek, najdete dokumenty, které si vezměte. Je mezi nimi i vaše policejní průkazka. Z levé části sklepa si ještě vezměte rukavice a vraťte se zpět do vily.

Vila
Vyjděte nahoru po schodech a policistovi ukažte průkazku. Oblékněte si rukavice a podívejte se do šuplíku u postele. Přečtěte si profesorovi poznámky. Podívejte se na tělo, a blíže prozkoumejte jeho ruku s nápisem. Podívejte se na fotografie vzadu v místnosti a seberte prostřední, na které jsou dva muži. V inventáři se na fotku podívejte, a dejte na ní použít. Vypadne vám dopis, který musíte otevřít tak, aby to nebylo poznat. Vydejte se zpět domů.

Doma
Jděte do kuchyně, ze stolu seberte konvici a postavte ji na sporák. Nad horkou páru pak použijte dopis, který se otevře – je na něm kód a adresa Použijte jej, Martin vytočí telefonní číslo a vyslechne si zprávu. Na mapě vám přibyla nová lokace – letiště. Vydejte se na letiště, shlédnete video s Dianou a Javou, který se vydá s vámi.

Mexiko
Promluvte si s Rosalitou na střeše, potom s jejím mužem Pedrem, který sedí opodál. Chtěl by, aby v jeho obchodě hrála samba. Vraťte se zpět a prohlédněte si zamřížované dveře. Sundejte hák, který je vpravo od nich. Vevnitř seberte dřevěnou skříňku a obal na desku. Jděte k mule a použijte na ní skříňku z inventáře. Potom se muly dotkněte, mula kopne a rozbije skříňku. Seberte nahrávku a v inventáři ji zkombinujte s obalem. Desku pak dejte Pedrovi, dá vám za to klíč od domu profesora Alexandra. Použijte klíč na dveře vlevo od Pedra. Vejděte dovnitř a pokračujte dál, až se změní úhel kamery. Seberte visící věc nad sporákem. Vyjděte ven k dodávce a blízko dveří najděte „tubu“. Klikněte na ní, a dostane se vám detailnějšího pohledu. Použijte zátku (plug) na ventil a potom použijte ventil, který otevře nádrž s palivem. Do nádrže nalijte tekutinu, kterou jste použili k čištění pračky. Zkuste dodávku použít, ale Martin vám řekne, že by se nerad ztratil. Vraťte se zpět k profesorovi Alexandrovi do bytu a seberte mapu z knihovny. Nyní se podívejte na koš s mapami, uvidíte bílý papír, seberte jej a nastupte do dodávky.

Vykopávky
Jděte vlevo, Martin zavolá na profesora, který vám ale nevěří a nechce s vámi spolupracovat, vraťte se vpravo a odleťte zpět domů a promluvte si s Dianou. Jděte ke knížkám u Barneyho.

Barneyho knížky
Promluvte si s Barneyem, má pro vás lístek do klubu Modrá růže, ale chce zpět svou starou knížku, kterou vám půjčil, vraťte se proto domů.

Doma
Jděte do studovny a ze desky vepředu obrazovky seberte knížku a jděte ji vrátit Barneymu. Ten vám dá slíbený lístek. Vydejte se do nové lokace na mapě – klub Modrá růže.

Klub
Jděte dovnitř, ale vyhazovač vás nepustí, protože máte dámský lístek, potřebujete lístek s modrou nálepkou. Podívejte se na plakáty na zdi a sundejte jednu z nálepek, kterou zkombinujte se vstupenkou a dejte ji vyhazovači. Bohužel váš trik prohlédne. Vydejte se do vily.

Vila
Všichni policisté jsou již pryč, vejděte dovnitř a promluvte si s Travisem. Jděte do knihovny, a konečně máte přístup i do studovny, jděte tam. Prohlédněte si skříňku na stole, a vezměte si magnetickou kartu pro vstup do muzea. Podívejte se na telefon a vezměte si jej. Podívejte se na malbu na stropě, na koberec (pozor je nazýván jako telefon) a na velkou malbu. Podívejte se na centrální knihovnu, je to oddíl s Alighierovými díly. Odkryje se vám skrytý konektor, do kterého zapojte telefon a zadejte kód 4 1 3 a křížek, objeví se skrytá pasáž, do které nyní ale ještě nemůžete vstoupit. Vraťte se do haly, vyjděte po schodech ven, a jděte do ložnice, kde se stala vražda. Seberte poznámkový blok a pomocí tužky, kterou na něj použijte si přečtěte poslední zprávu. Z otevřeného šuplete vzadu v místnosti seberte dopis pro Eriku, jejíž adresu jste si přečetli v poznámkovém bloku. Vydejte se do muzea.

Pokračování návodu příště.

Autor:


Témata: knihovny, nůž

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Navzdory vysokým hodnocením se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

Wolfenstein II: New Colossus

Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...Najdete na iDNES.cz