Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Master of Orion 3: okna vesmíru dokořán

  12:00aktualizováno  18. ledna 2001 9:56
Třetí díl vesmírné tahové strategie Master of Orion by se mohl zařadit mezi tituly, s jejichž pomocí se Hasbro Interactive chystá změnit svoji image vydavatele obskurních podivností. Vzhledem k tomu, že od začátku prací na MOO3 uplynulo teprve několik měsíců, se o úspěšnosti takového počinu můžeme zatím jen dohadovat.
Master of Orion 3

Firma Hasbro Interactive už nějakou dobu usilovně pracuje na tom, aby její pověst vydavatele béčkových titulů upadla v zapomnění a aby se ve spojitosti s ní hráčům vybavovaly pouze názvy jako Gunship!, Simon the Sorcerer 3D, Starship Troopers nebo X-Com Alliance (kromě první uvedené hry patří všechny ostatní mezi dosud nevydané, ale očekávané ještě v tomto roce). Třetí díl vesmírné strategie Master of Orion je z tohoto pohledu jistě vhodně zvoleným titulem - oba předchozí díly se těšily poměrně velké oblibě mezi strategicky zaměřenými hráči, a tak si na MOO3 může Hasbro svůj morální kredit vylepšit hned o několik stupínků.

Hned v úvodu vás ale musím upozornit, že množství konkrétních informací v článku obsažených je menší než v novinkových článcích obvykle bývá. Důvodem je to, že vývoj MOO3 probíhá teprve několik měsíců, a k dispozici je tak jen pár zpráv s nepříliš sdělným obsahem. Spíš než jako plnohodnotnou novinku berte tedy následující řádky jako rozšířené oznámení o tom, že se nějaký třetí díl vesmírné tahové strategie vůbec chystá.

MOO3 vás postaví do role, v níž budete mít ve svých rukou osudy celých galaxií. Kromě klasického dobývání nových světu a jejich osídlování vás tentokrát čeká i nějaký ten mikro-management. Na život v každé galaxii můžete totiž pohlížet různě - z výšky celoplanetárního pohledu se sice snáze organizují ty "velké věci", ale přiblížíte-li se na úroveň jednotlivých obyvatel, budete obohaceni o zkušenosti z jejich každodenního života. Master of Orion 3 Nejenže tím získáte přehled o tom, kam váš lid chodí do práce, jak se baví, rozmnožuje a umírá, ale dozvíte se i některé informace, které napomohou vašemu lepšímu vládnutí. Pokud totiž nebudete brát v potaz potřeby prostých obyvatel, může se snadno stát, že po sérii stávek a demonstrací začnou lidé migrovat někam, kde se jejich hlasu věnuje větší pozornost.

Týmem pověřeným pracemi na MOO3 se stal Quicksilver Software. Jedním z cílů autorů je vytvoření tahové vesmírné strategie, která by dokázala přitáhnout i hráče, jenž se tahovým strategiím obvykle vyhýbají. V současné době tak populární akčnost je v tahových strategiích prvkem silně potlačeným, a tak je třeba tento handicap něčím vyvážit. Quicksilver vsadil na co nejdokonalejší grafiku a co nejpříjemnější ovládání. Hodně času je věnováno tomu, aby interface byl co nejintuitivnější a nejjednodušší, a zároveň aby bylo v kterémkoliv okamžiku možné vyvolat všechny informace, které může hráč v dané chvíli potřebovat. Protože získávání informací je v MOO3 velmi důležitou činností, nepřehledné tabulky s údaji, které jsou navíc špatně k nalezení, by mohly ze hry udělat značně frustrující záležitost, a právě tomu chtějí autoři předejít.

Změny oproti předchozím dílům jsou zatím jen naznačovány: rozvinutější diplomatické možnosti, efektivnější správa kolonií, realtimový bojový systém, ovládání spíše větších bojových celků než jednotlivých jednotek. O grafice není zatím známo ani to, zda se bude ubírat dvou- či třírozměrným směrem, a jak můžete vidět z okolních obrázků, k nahlédnutí jsou zatím pouze hrubé náčrty. Datum vydání je stanoveno někam na konec roku 2001.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...

Zastřelte si svého Leprikóna, Call of Duty slaví Den svatého Patrika

Caal of Duty: Operation: Shamrock & Awe

Populární historickou střílečku Call of Duty: WW2 dočasně oživil mód, ve kterém mají hráči za úkol chytit malého...

The Crew 2 nabídne závody v autech, letadlech i lodích už na konci června

The Crew 2

Podívejte se na nový trailer na chystanou open world závodní hru od Ubisoftu.Najdete na iDNES.cz