Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mazlíčci, část druhá

  12:01aktualizováno  20. září 10:54
Druhá část povídání o novém datadisku pro Sims 2 vám napoví, co můžete očekávat, jak vytvoříte hafana a číču podle vlastního gusta a další věci. Takže neváhejte a ponořte se s námi do světa domácích mazlíčků.

Sims 2: Pets Jak bylo minulý týden slíbeno, vracíme se dnes ke hře The Sims 2 a jejímu datadisku Mazlíčci (Pets). Díky společnosti Electronic Arts měla redakce možnost se podívat, jak se vlastně Mazlíčci hrají. Vezmeme to postupně, začneme editorem a pomalu se prokoušeme až do samotného obydlí. Jestli máte doma nějaké zvířátko (kočku, psa), jistě budete chtít do Sims 2 vložit jeho co nejvěrnější kopii. Na začátku si zvolíte druh, tloušťku, akčnost (jestli je zvíře líné nebo hyperaktivní), stáří a pohlaví. Po těchto základech přichází na řadu plemeno. Na výběr je několik desítek, ale není tam oblíbený vořech (tzv. street mix). Toho si musíte v pozdější fázi vymodelovat (můžete si vytvořenou rasu i zaregistrovat), ale jak je u Sims zvykem, je to velmi přehledné a intuitivní. Zajímavou fází je tvorba zbarvení a rozdělení.

Ve verzi na PS2 můžete svému kamarádovi nasadit čapku, brýle, koženou bundu a na packy papuče.

Sims 2: Pets Nečekejte žádný štětec jako v malování, autoři mají několik přednastavených šablon (vrstev), do kterých se chca nechca musíte vlézt. Vrstvy se nanášejí postupně a vy můžete měnit jejich barvu. Pro představu: nanesete vrstvu "skvrna na levé přední pacce" s černou barvou, pak přidáte černou "špičku ocasu", nakonec hodíte fialovou "skvrnu na pravé oko" a kočka/pes s monoklem je na světě. Pokud budete hrát verzi na PS2, budete o detailní zbarvení ochuzeni, ale zase můžete svému kamarádovi nasadit čapku, brýle, koženou bundu a na packy papuče. Zvíře máme, rodinu také, takže nezbývá nic jiného, než jen zařídit psí/kočičí kutloch a nachystat něco k jídlu. Granule mají jednu velkou výhodu oproti lidské stravě, i když jsou v misce delší dobu, jsou stále jedlé. Na druhou stranu zbytky granulí lákají nenajedené zvířata, a když pes uvidí u své misky kočku, nebude z toho nijak nadšen.

Stejně jako jejich páníčci, mají i zvířátka různé aspirace a nálady.

Skladby, které v Sims 2: Mazlíčci uslyšíte:

Aly & AJ - "Chemicals React"
Brazil - "Candles Cast Long Shadows"
Cowboy Troy - "I Play Chicken With a Train"
Dena Deadly - "Fortuzala"
The Flaming Lips - "Free Radicals"
Isabelle Huang - "Hit It"
Jessi Malay - "Topsy Turvy"
Joanna J - "Unthinkable"
Kristen Dex - "Come On Come On"
New Amsterdams - "Turn Out the Light"
Prescott - "Dixie Dixie Where Have You Been All My Life"
Prescott - "Hurt Nobody"
Saving Jane - "Girl Next Door"
Skye Sweetnam - "Boyhunter"
Something for Rockets - "I Never Know"
Tanaila - "Wow Wow Wow"
The Films - "Black Shoes"
The Format - "The Compromise"
The Netw0rk - "Topy Apa Ty"
Pussycat Dolls - "Don't Cha"
Touchstone - "Simpatico"
W of P3 - "Aff Wubbas Doo"
Rozbroje jsou na denním pořádku, pokud se nepokusíte z nich udělat kamarády. I zvířata totiž mají různé vztahy k ostatní obyvatelům baráku a sousedství. Stejně jako jejich páníčci, mají i zvířátka různé aspirace a nálady. Mazlíčky můžete trénovat v poslušnosti, hrát si s nimi nebo je kárat za neplechu, jako jsou díry v trávníku nebo rozcupovaná sedačka. Stále ovšem mějte na paměti, že i zvíře potřebuje vykonávat potřeby, včetně neoblíbeného umývání. Pokud se chce psovi na záchod, stačí se s ním projít po okolí a je spokojen, páníčkovi se tím také zvedne nálada. Pokud mu nedopřejete základní potřeby, může se váš dvorek, případně byt proměnit v páchnoucí brouzdaliště. Zvířatům to samozřejmě tak nechutné nepřijde a rádi se ve vzniklém bazénku rochní, stejně jako v odpadcích a podobných humusech. Jinak jsou mazlíčci ale zcela nezávislí, a kromě chvil u jídla nebo při hraní si dělají, co chtějí. Grafická stránka je stejná jako v ostatních přídavcích nebo původní hře, tedy dokonalá s důrazem na různé detaily a precizní animaci. Například nauka cviku "udělej mrtvého" nemá chybu, páníček totiž předvádí, jak se škrtí a pes jenom tupě zírá, dokud nepochopí co, se po něm chce, což v případě nepříliš nadaného psa nějakou chvíli trvá. Musím říct, že těch několik desítek minut u testované verze bylo velmi zábavných, a už se nemohu dočkat plné verze, která vyjde až 20. října. Čekání si zatím můžete zkrátit při vydělávání peněz na nový nábytek, který budete potřebovat, protože jak štěňata, tak koťata jsou opravdu nezbedná.
PS: Omluvte kvalitu okolních screenshotů, jsou z prezentace, kde nebylo mnoho světla, kvalitní in-game obrázky naleznete v galerii.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Další z rubriky

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

PC verze sci-fi hororu Dead Space je dočasně zdarma

Dead Space (PC)

Povedený, nicméně už deset let starý vesmírný sci-fi horor Dead Space je na PC dočasně zdarma.

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Najdete na iDNES.cz