Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MDK – kompletní návod

  12:00aktualizováno  6. dubna 7:41
Máte nějaký problém s touto hrou? Dostali jste se do slepé uličky a nevíte, jak se dostat ven? Nevíte si rady? Pak pro vás máme snadnou a rychlou pomoc - tento návod. Provede vás od prvních krůčků (tedy vlastně pádu) až po závěrečný boj a s jeho pomocí by vám dohrání MDK nemělo činit větší problémy.

Level 1 - Laguna Beach, USA

Mezihra (volný pád)
Letíte volným pádem k zemi a cestou sbíráte munici. Zasáhne-li vás zelený paprsek, tak na vás vyletí několik naváděných střel.

The Game
Projděte tunelem ven, kde všechny pozabíjejte. Poté se k vám snese nukleární barel, který hoďte před dveře se stejnou značkou. Dalším tunelem se dostanete k červenému sklu a věži vzadu. Přepněte se do „sniper módu“ a postupně zlikvidujte terčíky, které drží tři obludy v levé ruce. Protože se další obludy schovají, sestřelte bombu, která zanedlouho přiletí na věž. Nyní před vás spadne granát, kterým rozbijte červené sklo před vámi. Doplachtěte na sloup, na kterém jsou odrazové náboje (Mortar) do ostřelovačky, kterými střelte do otvoru ve věži. Jděte do věže a hned ve vchodu seberte granátové střely do ostřelovačky. Uprostřed místnosti zničte „replikátor na obludy“ a poté granátovými střelami sundejte další tři obludy s terčem. Vyskákejte po sloupech až ke dveřím od tunelu, kterým projděte. Hned napravo seberte psí hlavu (přiletí bombardér). Všechny postřílejte (včetně tanku), v budově vzadu sestřelte bomby, čímž také zneškodníte dva replikátory. Vejděte do budovy, a až zničíte replikátor uprostřed, tak skočte do trhliny po něm. Projděte tunelem až k vlaku, kde nalevo i napravo zničte replikátor. Nalevo vzadu (u tanku) projděte dalším tunelem ven. Před vchodem zničte řídící panel, před kterým přistane letadlo, do kterého nastupte. Zbombardujte všechno, co jde (včetně budov) a až přistanete, tak jděte k nejvzdálenější budově, kde sestřelte bombu u letadla na střeše (počkejte si na správnou chvíli). V budově seberte nukleární barel a vyjděte ven, kde barel použijte na dveře nalevo. Projděte tunelem a jděte doprava, kde sestřelte střílející věž. Na kameni u věže seberte odrazové náboje do ostřelovačky a postupně vystřelte do čtyř trubek nad věží, čímž zabijete monstra a věž tak zničíte. Sleťte do díry před vámi, projděte tunelem do interiéru, kde zabijte všechna monstra. Seskočte dolů a rozstřelte terč na zemi (kopule uprostřed místnosti), čímž se vám objeví větrák, kterým se dostanete na plošinu nahoře. Vyskákejte po dalších plošinách nahoru (co to jde). Až se dostanete na plošinu ve tvaru kříže, tak projděte tunelem až nakonec, kde projděte dveřmi a dejte se doleva, střílejte do robota, dokud se neotevře a teprve potom do něho vstupte. Vraťte se ke dveřím, kterými jste přišli, a vejděte do místnosti naproti nim (místnost s roboty). Jděte za jejich šéfem, u kterého automaticky vyskočíte z robota, a zabijte ho. Rychle seberte vzadu v místnosti bednu s magnetem a výbušninou, kterou hned hoďte před roboty – bedna roboty přitáhne a poté vybuchne. Jděte ven, nalevo seberte nukleární barel a hoďte ho před dveře se stejnou značkou. Projděte tunelem a na konci vylétněte nahoru pomocí větráku. Nahoře zabijte bosse před vámi pomocí ostřelovačky s granátovými střelami, které vám později přilétnou.

Mezihra (s balíkem)
Ve vesmíru dožeňte bednu (náraz do stěny vám ubírá životy).

Level 2 - Lindfield, England

Mezihra (volný pád)
Stejná.

The Game
Projděte chodbou, dole zabijte zrůdu a robota, do kterého jste se v prvním levelu schovali. Seberte nukleární barel a hoďte ho před dveře. Tunelem sklouzněte dolů. Rychle přeběhněte k otvoru naproti, opět se sklouzněte dolů a na konci vyleťte nahoru. Seberte odrazové střely a vystřelte je do otvoru ke zrůdám za sklem. Seberte nukleární barel a opět ho hoďte před dveře. Projděte chodbou, zabijte zrůdy napravo, kde skočte do díry v zemi, čímž se dostanete do tunelu, ve kterém se opět sklouzněte dolů. Vylezte na dělo, které jako jediné nestřílí. Začněte střílet, čímž se dělo utrhne a proletí sklem za vámi i s vámi. Zde se dostaňte po plošinkách na druhou stranu. Sjeďte tunelem dolů, zabijte obludu v červeném a po plošinkách přeskákejte ke vchodu naproti. Sjeďte dolů, ve velké místnosti seberte po zabití létajícího robota nukleární barel, který použijte na dveře z druhé strany pyramidy a vstupte do ní. Uvnitř vylétněte nahoru pomocí větráku a sjeďte tunelem dolů k dalšímu tunelu, opět vyleťte nahoru a v zadní části místnosti si počkejte na přilétnutí plošinky, která vás dovede do tunelu, kde projděte dveřmi do dalšího tunelu. Projděte jím do červené místnosti, kde vás čeká již druhý boss. Naproti vchodu rozbijte sklo, kde je bossák, a párkrát do něho vystřelte. Nyní začne menší souboj – nejvýhodnější místo je na plošině.

Mezihra (s balíkem)
Stejná.

Level 3 - Livingston, Scotland

Mezihra (volný pád)
Stejná.

The Game
Prostřílejte se ke dveřím vepředu, odstřelte jim dva panty, čímž dveře spadnou a vy můžete jít dál. Projděte tunelem, v místnosti zabijte zrůdy a vejděte do vchodu naproti tunelu. Seskočte do otvoru v zemi, projděte dalším tunelem, na konci seskočte do místnosti, kde projděte do vedlejší místnosti a seberte tam tornádo. Zabijte obludy za sklem, čímž zničíte mechanismus. Vraťte se do vedlejší místnosti, kde skočte na střed mechanismu, který vás vynese nahoru. V přenádherné lesní krajině použijte tornádo, čímž zjistíte, že to byly jen kulisy. Postupně zničte kusy přístrojů na zemi, čímž se vám odemknou dveře v zadní části. Projděte tunelem do barevné místnosti, kde zničte replikátor zrůd (je na střeše domečku) a poté vyskákejte po plošinách (žlutá, červená, modrá, červená) na již zmiňovanou střechu. Skočte na žlutou plošinu nahoře a poté do modrého vchodu. Projděte tunelem a na konci vylétněte za pomoci větráku nahoru. Přejděte po ochozu nakonec, kde vyskočte nahoru, přejděte na druhou stranu, kde projděte tunelem nalevo až k větráku, kterým vyleťte nahoru. Z kamene přeskočte na kámen a naproti a z něho do otvoru, kde rozstřelte hvězdici, čímž se vám otevřou dveře na náměstí. Projděte tunelem až na konec, kde rozstřílejte kámen vepředu. Jděte doleva, na konci zabijte obludu na vznášedlu, na které nasedněte a nechte se odvést až do tunelu, kde havarujete. Projděte tunelem, kde na konci narazíte na třetího bosse, kterému postupně odstřelte čtyři děla (granátem je to nejúčinnější).

Mezihra (s bednou)
Stejná.

Level 4 – Kirkcaldy Scotland

Mezihra (volný pád)
Stejná.

The Game
Seskočte ze skály dolů a naskočte na snowboard. Cestou sbírejte věci. Rozstřílejte ovládací panel a nastupte do bombardéru. Po letu jděte dozadu a vstupte do tunelu, kde naskočte na další snowboard – cestou střílejte obludy. Po jízdě seskočíte ze snowboardu, všechny a všechno zlikvidujte, seberte nukleární barel, který použijte na vchod na zádi ponorky (letadla). Sejděte dolů a v místnosti zabijte další z oblud pomocí granátů, které házejte pod něj. Poté vyleťte nahoru a projděte tunelem. Zničte replikátory, všechny pozabíjejte a opět vyleťte pomocí větráku nahoru, kde naskočte na snowboard. Projeďte tunelem a cestou sbírejte věci. V místnosti všechny pozabíjejte.

Mezihra (s bednou)
Stejná.

Level 5 - Sparrow Pit, England

Mezihra (volný pád)
Stejná.

The Game
Hned na začátek vás uvítá boss, který je ve vznášedlu. Postupně mu odstřelte z létajícího stroje šest střílen. Poté sestřelte letadlo, které má u sebe nukleární barel, který použijte na dveře nalevo od hlavního vchodu. Projděte tunelem, v místnosti všechny pozabíjejte, střelbou přesuňte vozítko na žlutě označený bod a skočte dolů. Projděte tunelem, na konci vyleťte nahoru, kde zabijte příšeru za sklem. Poté ustřelte dalšímu létajícímu stroji pět střílen, jděte pod sklo (kde byla příšera), otočte se a zabijte obludu ve vznášedlu. Vejděte do otvoru ve zdi, projděte až k zeměkouli, do které střílejte, dokud nespadne dolů. Seskočte tedy za ní, kde zabijte muzikanty - poslední z nich uteče poklopem v zemi, skočte za ním. Projděte tunelem ven, napravo v místnosti seberte nukleární barel a jděte do protější místnosti. Vylezte na střechu, pomocí plošinky přeskočte naproti, kde seskočte dolů. Jděte nahoru a venku použijte na skálu nukleární barel. Projděte tunelem a venku jděte až dozadu, kde seberte další nukleární barel, který použijte na dveře nalevo. Projděte tunelem, v místnosti všechny pozabíjejte, přisuňte si k bedně u vchodu jedno ze tří vozítek a vyskočte z něj na bednu. Vyskákejte na plošinu z dalším vozíkem, který přisuňte k místu, odkud z něho můžete vyskočit na plošinu nahoře, ze které přeskočte ke dveřím nalevo. Projděte tunelem, slezte po šikmé plošině dolů, kde sestřelte věže. Vraťte se ke dveřím odkud vede plošina, rozeběhněte se a dolétněte na zelený sloup napravo. Z něho skočte na sloup uprostřed a z něho na levý, odkud pak proplachtěte naproti ke dveřím do dalšího tunelu. V místnosti sestřelte létajícímu stroji osm střílen a…

Mezihra (s bossem, který unáší psa)
Stejná.

Level 6 – Last Game

The Game
Vyjděte nahoru, v místnosti seskočte dolů, kde zabijte smečku psů. Do zrůdy střílejte tak dlouho, dokud se nepropadne zemí dolů. Potom seskočte dolů také, kde v zadní části místnosti vyskákejte po plošinkách na ochoz, ze kterého přeskákejte na další plošinky nahoru a skočte do sloupu. Objevíte se v obrovské místnosti, kde všechny zabijte (do obludy nahoře střílejte tak dlouho ostřelovačkou, dokud nespadne). Vylezte na její místo a skočte za ním dolů. Nyní jste u posledního bosse, u kterého vypusťte tuleně (skočte na tlačítko vedle přístroje), kterého nejprve seberte a pak ho před bossáka hoďte. Poté se u něj objeví nukleární barel, se kterým vyleťte na plošinu a vyhoďte s ním štítek do vzduchu – takto postupujte do té doby, dokud nezničíte všechna místa s nukleárními štítky.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

P.T.

Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...

RECENZE: Wolfenstein II pro Switch je pořád zábavný a krvavý. A rozmazaný

Wolfenstein II: The New Colossus

Poslední Wolf byl ještě větší pecka, než jsme čekali. Jeho příchod na konzoli Switch je proto hodně vítaný.

RECENZE: Rozšíření Warframe nazvané Sacrifice dál buduje silný příběh

Warframe: The Sacrifice

Zhruba jednou za dva roky přibude do Warframe výpravná příběhová mise. Většinou ukrývá nezapomenutelný emotivní moment...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz