Mechcommander 2 - 2. část návodu

  12:00aktualizováno  11. srpna 5:17
Vynikající realtimeová strategie Mechcommander 2 rozhodně není snadnou záležitostí. V prvním díle návodu jsme vás seznámili se specifikacemi jednotlivých Mechů a se základními strategiemi. Nyní vám přinášíme popis jednotlivých misí a rady, jak je zdolat.

V minulém díle návodu na relatimovou strategii Mechcommander 2 jsme si pověděli o obecných věcech, nyní vás čeká popis všech misí. Není to ovšem návod naprosto podrobný, který by vás vedl od jednoho úkolu ke druhému. Obvykle totiž není problém, jak najít ten či onen úkol a dostat se k němu, na mapě je totiž vše vyznačeno. Problém je v přesile nepřátel, v nečekaných překvapeních atp. V návodu se nebudu zmiňovat o samozřejmých věcech – např. pokud se dostanete do nějaké základny, tak co nejdříve musíte obsadit Turret control. A jestliže třeba uvidíte Resource building (eventuelně Resource truck), tak ji ihned vezměte do vlastních rukou. Budu počítat s tím, že tyto věci budete dělat zcela automaticky. Na závěr ještě jedna rada. Chcete-li si užít alespoň trochu srandy, hrajte Mechcommader 2 s vypnutou volbou „neomezená munice“ a dejte si druhou (eventuelně prvníu) nejtěžší obtížnost.

Scouting Patrol
První a zcela primitivní mise vás ničím nemůže překvapit. Držte se instrukcí, které vám budou sdělovány, a v pohodě se dostanete na konec mise.

Reacquisition: Base Gemini
Opět zcela jednoduchá a zcela bezproblémová mise, k níž netřeba nic říkat.

Ambush & Acquire: Mobile HQ
Na tuto misi se vyplatí vzít Mechy Razorback, Bushwacker a Shootlist. Nádrže s palivem v bodě 1 zničte ve chvíli, kdy kolem nich půjdou nepřátelští Mechové – máte o jednu starost méně. Dodělejte zbytky nepřátel a splníte tak i druhý úkol. Následně z jihu vyjede konvoj. S jeho eliminací vám pomůže artilérie, kterou dejte na nějaký kopec blízko silnice. A je to. Obsadit základnu na severu a skladiště v ní je bez problémů. Až obsadíte základnu, vyrojí se na vás početná skupinka Mechů a kdovíčeho ještě. Nejlepší variantou je zaminování prostoru před základnou a pomalý ústup do ní, kde vás kryjí raketometné věže. Po skončení mise nezapomeňte koupit ze „šrotu“ Starslayera, který by se vám díky jump jetům později mohl hodil.

Search & Destroy: Bandit Convoy
Další jednoduchá mise, zvláště když už si můžete koupit mocného Zeuse. Se sestavou těchto dvou Mechů a Mecha Razorback byste neměli mít problémy. Konvoj nemůžete minout, pokud půjdete k bodu 1 a odtud k základně u mostu. Chcete-li misi co nejrychleji ukončit, tak po zničení konvoje běžte k základně v bodě 3 a zaútočte na ni z boku – z východu. A je to. V misi je několik Mechů Sha Yu a Anubis. Jednoho z nich si po misi kupte, měl by nahradit Mecha Razorback.

Night Ops: Liao Raid
Opět banální mise, řiďte se dle postupu. Jenom si dejte pozor, až půjdete k bodu 4. Po cestě totiž potkáte tmou maskované raketometné věže. K věznici nechoďte se všemi Mechy přímo po cestě, kde vás čekají věže, avšak využijte skákajícího Mecha. Přeskočte zdi a obsaďte, co máte. Po splnění této mise si budete moci vybrat další postup mezi třemi misemi. Plňte je v pořadí v jakém chcete, nicméně např. v misi, jejíž popis je o pár řádků níž, získáte Catapult, který se vám bude hodit ve zbývajících dvou misích. O dalších podobných případech, kdy budete mít na výběr více misí, se již nebudu zmiňovat, ostatně sami uvidíte, kdy tento případ nastane. Doporučuji vám ale plnit mise v pořadí, v jakém jsou v návodu napsány. Nicméně záleží na vás, pro jaký postup se rozhodnete.

Defensive Counter: Base Aries
Konečně jedna mise, kde se zapotíte, byť jen velmi málo. Budete potřebovat těžkou techniku, což by mělo představovat dva Zeuse a jednoho Highlandera. Vykašlete se na Turret control v bodě B, ihned po začátku vezměte jednoho Zeuse a pošlete ho obsadit Senzor control v bodě A a Resource building na severozápadě mapy. Poté se musí co nejrychleji stáhnout zpět do základny v bodě 1. Mezitím vyšlete druhého Zeuse k obsazení Resource trucků u nádrží s benzínem, které leží v polovině cesty mezi bodem 1 a bodem B. Do nádrží vystřelte v momentě, kdy kolem nich půjde nepřátelská technika. V následujících minutách na vás budou střídavě útočit vždy z levé a z pravé strany. Resource pointy, kterých byste měli mít habaděj, využijte k nákupu artilérií a pokud se vám bude chtít, tak zaminuje území před základnou. Budete muset vydržet několik útoků, avšak v základně jsou dvě Repair bay, takže až takový problém by to být neměl. Nezapomeňte si vzít Mecha Catapult, který na vás ke konci společně s kamarády zaútočí.

Sector Occupation: Garrison
Vcelku jednoduchá mise, držte se instrukcí. Vrásky na čele by vám jen mohli přidělat Mechové Men Shen v bodě 1 a dva Catapultové v bodě 2. Na oba druhy Mechů vyzrajete celkem snadno. Snažte se k nim dostat co nejblíže, lepte se na ně, ať nemohou vystřelit ze svých raketometů. A jak jinak, po misi si vezměte jednoho Men Shena a eventuelně dalšího Catapulta.

Combat Rescue: Claymore
Díky přísnému limitu 160 tun si moc srandy neužijete. První věc, kterou byste měli udělat, je dostat se k Atlasovi k bodě 2. Cestou vás potkají velké bandy slabších nepřátel, pozor na ně. Nezapomeňte na několik Resource building, díky nimž si nakoupíte pár Repair trucků, budete je potřebovat. Mise se oproti původním předpokladům prodlouží, nicméně po získání Atlase je vše v pohodě.

Breach: Bandit Headquarters
Po této misi měníte zaměstnavatele, a tedy už si nebudete moct koupit Mechy, které si zatím koupit můžete. Budete mít k dispozici zcela jiné. Rozmyslete si proto, jestli jste se svou výbavou spokojeni (určitě mějte v zásobě jednoho Atlase a dva Mechy Zeus). V této misi se bude poprvé lámat chleba, takže vaše výbava podle toho musí náležitě vypadat. Určitě si s sebou vezměte Highlandera. Na začátku se ocitnete v jakémsi korytu. Frontální útok na několik věží chránících východ byste jakž takž zvládli, lepší je ale skočit Highlanderem nahoru doleva a jít až k nádržím s benzínem, u kterých se nachází Turret control. Vyrojí se na vás pěkná řádka Mechů, k jejichž eliminaci pomohou ony nádrže; dodělat zbytky už není problém. Obsaďte Turret control. Splnit druhý úkol je hračka, avšak třetí už moc ne. Vezměte nejrychlejšího Mecha a běžte s ním až k bodu tři. Zbytek týmu pošlete na začátek k věžím. Onoho rychlého Mecha nechejte jen tak stát před raketovými věžemi (dejte pozor, ať jste z jejich dostřelu). Po pár desítkách vteřin po vás půjde několik Mechů v čele s Vong‘s Lao Hu (jestli ne, tak lítejte kolem věží a otravujte je – pozor ale, ať vás nezničí), kterého máte za úkol zničit. Berte nohy na ramena a zdrhejte k věžím a ke svým Mechům. Do této pasti tak nalákáte nepřátelské síly a bez sebemenších problémů je vyřídíte. Následně vám ještě zbývá splnit úkol 1 a 3. Obojí je už prakticky hračka.

Liberate: Gulag
Vydejte se k bodu 1, a to po horském masivu, který se táhne zhruba do středu mapy. Dále už to máte jen kousek. Kolem bodu A a 1 by se měl pohybovat nepřátelský Zeus. Až zničíte jeho i další jednotky v těchto místech, splníte první úkol. Běžte k bodu A a obsaďte Headquarters i Resource building. Resource pointy využijte k nákupu Salvage craftu, díky němuž si můžete vzít Zeuse. Kupte ještě Repair truck a opravte své Mechy. V momentě, kdy se ze západního kraje mapy vynoří modré tečky, vydá se vás zničit početná skupinka Mechů, která k vám dorazí zhruba za dvě minuty. Po jejím zničení (bez pomoci toho Zeuse to jde docela špatně) se vydejte k bodu tři, kde zlikvidujte všechny nepřátelské síly (pozor na jednoho Atlase). Toť vše.

Facility Assault: Hijack
Do limitu 160 tun se vám moc Mechů nevejde. Vezměte si jednoho průzkumného, což by měl být Raven, a jednoho vybaveného jump jety – buď Highlandera, nebo, pokud ho nemáte, dva Starslayery. Hned na začátku se nachází malý ostrůvek s Resource building, kterou obsaďte „skákajícím“ mechem. Dále postupujte podle instrukcí až k bodu A, tam obsaďte pět Resource Building a resource pointy využijte k získání dvou Enfieldů a dvou Jagermechů, jež leží v bodě B. Splníte tak další úkol. S obrovskou palebnou silou se v pohodě dostanete až k bodu 2. A teď pozor. Nepostupujte přímo k bodu 3 a 4, neboť vás nepříjemně překvapí obrovské minové pole. To se dá obejít, a to tak, že půjdete úplně na západ a budete se držet kraje mapy. Jděte směrem na jih a až dorazíte na horizontální úroveň základny v bodě 3, tak na ni zaútočte (pokud jste šli správně, tak byste měli útočit z boku) i na několik Mechů v ní (pozor, čeká vás pěkně těžká váha). Až splníte třetí úkol, můžete jít k budu 4, kde vás čeká konec mise.

Mobile Intercept: Killdeer
První opravdu tuhá mise, kde je k úspěchu potřeba mít notnou dávku štěstí. S sebou si určitě vezměte jednoho Mecha se zbraněmi na velkou vzdálenost (Catapult, Jagermech). Vše záleží na rychlosti, neztrácejte čas a ihned se po cestě vydejte k několika budovám a Resource building na jihovýchodě. Cestou potkáte pár tanků a pěchotu. Za resource pointy si kupte dva Minelayery a zaminujte cestu na sever, odkud postupně přijedou čtyři konvoje, proti kterým absolutně nemáte šanci. Nemá smysl kupovat artilérii, prostě minujte do poslední chviličky, než přijde další konvoj. Až se dostane k minám, začněte ho ostřelovat z dálky. V momentě, kdy zničíte jeden konvoj, nemarněte čas a opět minujte. Tento postup musíte udělat celkem čtyřikrát. Možná, že budete muset tuto misi dělat několikrát, než se dočkáte úspěchu. No jo. Takový už je život velitele žoldáků.

Remote Assault: Eclipsed
Zde poprvé opravdu poznáte, co to je mít proti sobě Mechy Clanu, a to ještě v přesile. Vydejte se k bodu 4 a 5, zničte nepřátelské Mechy, což není žádná sranda, a splňte, co splnit máte. U bodu 5 se nachází Repair bay, která je (vzhledem k tomu, že se budete muset obejít bez resource pointů, a tedy Repair trucku) pro vaše Mechy velmi důležitá. Dále běžte k bodu tři a své Mechy postavte mezi dva obrovské krátery. Dejte si pozor na několik věží, ale neútočte na ně. Mechem s jump jety skočte do kráteru, v němž se nachází bod tři, a vylákejte nepřátele ven k vašim čekajícím Mechům (někde kolem se potloukají dva Ullerové, jsou sice slabí, ale mohou vám docela zavařit). Až je zničíte, opět skočte do kráteru a obsaďte Weapons Facility B. Dále se vydejte směrem k malé základně (je v ní několik Gauss turret) na severovýchodě. Nechoďte ale přímo k ní, nýbrž oklikou (na jih, potom k východnímu konci mapy k obrovskému kráteru a po okraji mapy dále na sever); vyhnete se nepříjemnostem. Základna vám poskytne jednak slušnou obranu (dejte si pozor, ať nezničíte ani jednu Gauss turret) a Repair bay. Z této základny běžte k bodu jedna a potom k bodu dva. Vždy, když potkáte větší skupinu nepřátel, na kterou se necítíte, vraťte se zpět do oné základny, kde vám pomohou Gauss turret i zdi, za něž se můžete schovat a ostřelovat nepřátele z dálky. Až splníte první i druhý úkol, nic vám nebrání v tom, abyste šli k bodu šest, kde vás čeká konec mise. Za splnění této mise dostanete odměnu v podobě několika Mechů Uller i jednoho Thora a Ryokena; poslední dva zmiňované si určitě vemte. Navíc po ukončení této mise budete moci nakupovat zbraně Clanu, které do svých starých Mechů na sto procent namontujte.

Acquisition: Base Hermes
Docela drsná mise, za jejíž splnění budete odměněni možností získat jednoho z nejlepších Mechů ve hře – Mad Cata a potom ještě několik Mechů Vulture. Nicméně dohrát tuto misi do konce není žádná sranda. Vřele doporučuji následující sestavu – Highlander, Zeus (modifikovaný zbraněmi Clanu, o tom jsme si pověděli v prvním díle návodu), Vulture, Ryoken a Raven. Na mapě je několik Resource building (nachází se v každé malé základně, které jsou v misi celkem tři), jejichž obsazení je pro splnění mise nezbytné. Musíte postupovat velmi rychle. Plňte zadané úkoly a až obsadíte tu velkou základnu na severozápadě, ihned pomocí Repair bay opravte Mechy, nakupte artilérie a zaminujte okolí základny. V tu dobu se totiž pro váš skalp vydá početná skupina nepřátel. Jejich zničení je otázkou vašeho umu, nezapomeňte uložit pozici ještě předtím, než nepřátelé budou v těsné blízkosti základny.

Covert Ops: Orbital
Naprosto banální mise, pokud ovšem máte Mad Cata, což byste díky předchozí misi mít měli. Do limitu 75 tun se vám vejde akorát právě tento Mech. K samotné misi netřeba nic dodávat; držte se pokynů a plňte úkoly. Mad Cat nebude mít s nepřáteli sebemenší problémy. Jediné, co by vás mohlo zdržet, je úkol 5. Mobilní orbitální dělo naleznete na severovýchodě mapy (pohybuje se v lesích mezi bodem C a východním okrajem mapy). Nic víc ke splnění této mise nepotřebujete vědět. Jdeme dál.

Facility Assault: Legion
Další zcela jednoduchá mise, a to díky velkorysému tonážnímu limitu, do kterého se vejde hned několik dobrých Mechů. Navíc tanky Legion nejsou zdaleka takovým nebezpečím, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zničíte je celkem snadno. Chybí jim zbraně na střední vzdálenost, takže své Mechy nechejte střílet právě z této vzdálenosti. Jinak pro tuto misi platí to samé, co pro předchozí. Prostě plňte úkoly. Doporučuji vykašlat se v rámci ušetření času a nervů na úkoly A a C.

Honor Guards
Docela obtížná mise, ve které se, tentokrát podruhé, láme chleba. Po jejím ukončení budete měnit zaměstnavatele. Do akce si vezměte ty nejlepší Mechy, vykašlete se na Mecha průzkumného, kterého vůbec nebudete potřebovat a který by vám jenom zabíral místo (když tak si vezměte Mecha Cyclops). A teď k samotné akci. Ihned poté, co zjistíte, že z vás vaši přátelé, teď už vlastně nepřátelé, chtějí nadělat sekanou, berte nohy na ramena a zdrhněte do opuštěné základny v bodě A. Zde můžete opravit své Mechy. Taky že to budete potřebovat. Vyvalí se na vás plno nejrůznějších Mechů, půjdou v několika vlnách. Základna vám poskytne nepatrnou výhodu, neboť stojí na malém kopečku, což trošku zpomalí postup nepřátel do ní, a tedy k vám. Pokud ztratíte dva tři Mechy, nic si z toho nedělejte. Tato mise beze ztrát udělat nejde. Po několika (asi patnácti) perných minutách vám přijde na pomoc pár jednotek partyzánů, k nimž se okamžitě vydejte a schovejte se za ně (běžte na kopec, kde by mělo stát několik LRM Carrierů). V této chvíli jste prakticky už z nejhoršího venku. Úspěch v této misi závisí na tom, jak jste dobří a jak dobře jste cvičili své Mechwarriory. Budete bojovat proti přesile. Pokud doma náhodou máte instantní štěstí v prášku, je právě vhodná chvíle jej využít. Jestliže mise skončí fiaskem, netrucujte a začněte ji od začátku. Snad se to napodruhé povede.

Defensive Counter: Bannikburg
Jak už napovídá název, v této misi budete hlavně bránit. Proto si vemte adekvátní výbavu – spíše těžké, pomalé, ale zato dobře vyzbrojené Mechy. Splňte úkoly A i B a cestou ničte všechny nepřátelské síly, protože eliminace všech jednotek je jeden z hlavních úkolů. Na mapě jsou celkem dva mosty. U toho západnějšího stojí Repair bay, jehož služby se vám později budou hodit. Druhou stranu mostu chrání bezpočet nejrůznějších věží. Obsaďte Turret control (dejte si pozor, ať nezničíte žádnou věž). Vaše kroky by dále měly směřovat k bodu C, kde vemte do svých pařátů Sensor control. Poté byste se měli trochu pohnout a co nejrychleji se stáhnout zpět na druhou stranu k řece. Ve městě, ať už před řekou či za ní, se nachází několik Resource building. Cestou je průběžně obsazujte. Resource pointy využijete k nákupu artilérií. Totiž – po určitém čase zamíří k oběma mostům několik skupinek nepřátel, které budou střídavě vycházet ze severovýchodního a severozápadního kraje mapy. Abyste vydrželi nápor nepřátelských sil, tak postavte již zmiňované artilérie na vrchol či úbočí kopce, na jehož vrcholu stojí několik věží (aby bylo vše jasné – mluví se o kopci, v jehož blízkosti leží východní most). Takže teď byste měli mít západní most chráněný věžemi a ten východní taktéž, byť v daleko menším počtu, a několika artilériemi. Nepřátelé budou střídavě pochodovat k oběma mostům, takže vždy musíte co nejrychleji eliminovat nebezpečí u jednoho a hned se přesunout ke druhému. Jakmile zničíte všechny nepřátele a už žádní noví nepřijdou, mise skončí.

Night Ops: Scorpio
V této misi jste omezeni časovým limitem, nicméně ten je natolik benevolentní, že vám dovolí splnit všechny nepovinné úkoly, takže se nijak nemusíte stresovat, že byste něco nestihli. Vezmeme to popořadě. Úkol A a B – zničení skladu zbraní se v mžiku promění ve fajnovou zábavu. Sklady, když se do nic střelí, docela dobře vybuchují, takže nepřátelé v jejich blízkosti nemají šanci. Úkol C – zde na vás má počíháno Atlas a Shootlist, oba zničíte pomocí nádrží s benzínem, jež stojí v jejich blízkosti. Stačí jeden výstřel a je hotovo. Úkol D – tady potkáte početnou skupinku Mechů Razorback, kteří ovšem nemají zbraně na dlouhou vzdálenost. Nepouštějte si je k tělu a ostřelujte je z dálky. V obou případech (úkol C i D) musíte zničit generátor. (Do základny nechoďte hlavním vchodem, ale prostřílejte si cestu skrz zdi.) Předposledním cílem je obsazení skladu zbraní (bod E), což by neměl být žádný problém, stejně jako zničení průmyslového komplexu (bod F). Až splníte všechny úkoly, vydejte se k bodu 1. Pokud mise nebude chtít skončit, tak vězte, že se ve vaší blízkosti potuluje nějaký nepřátelský Mech. Jestliže jste u bodu 1 sami, mise skončí.

Mobile Assault: Mt. Cho
Od bodu 2, kde mise začíná, postupujte směrem na jih k bodu E, pak F a následně G. Samozřejmě plňte příslušné úkoly. Až dojdete k bodu G, tak byste měli dokončit primární úkol – zničení 1/3 nepřátelských vojsk. Po cestě totiž potkáte tolik nepřátel, že byste měli tento úkol splnit. Pokud ne, tak hledejte další nepřátele a ničte je, dokud nebude vše O.K. Vřele nedoporučuji pouštět se do dalších úkolů (A, B, C, D), protože nepřítel má natolik velkou převahu, že proti němu absolutně nebudete mít šanci. Navíc peněz byste měli mít dost, takže není důvod, proč se patlal se sekundárními úkoly.

Combat Recovery: Dropship
Jedna z nejtěžších misí vás pěkně potrápí. Nepřítel má obrovskou převahu a navíc se obvykle na vás vyrojí ze všech stran. První překvapení nastane u bodu 1. Jakmile se dostanete do jeho blízkosti, vyskočí na vás dáreček v podobě několika nebezpečných Mechů. U bodu 2 zase potkáte Mechy Mad Cat a Vulture. V obou případech záleží tak trochu na štěstí a zkušenosti pilotů. Miřte na hlavu, eventuelně zaminujte kus půdy (viz první díl návodu) a vylákejte tam nepřátelské Mechy. Každopádně se snažte oba úkoly splnit beze ztrát (nezapomeňte si uložit pozici). Jestli se to nepodaří, raději začněte misi od začátku. Body 4 a 5 jsou celkem bez problémů, avšak úkol 3 nikoliv. Cestu k němu vám chtě nechtě zkříží nepřátelské síly – bod tři je pečlivě hlídán, a tak určitě potkáte nějakou hlídku. Běžte k němu ze severu – měli byste stát někde na kopci, zatímco základna a orbitální dělo, které máte zničit, jsou v údolí. Využijte artilérie, případně min, na něž nalákejte nepřátelské síly, a to tak, aby šly za vámi do kopce, zatímco vy budete stát a ostřelovat je. Opět možná bude zapotřebí několik pokusů, než se misi podaří splnit, nicméně jestliže jste udělali dvě předchozí, tak vás hra pustí do následující mise, aniž byste museli plnit tuto.

Baxter‘s Gambit
Do akce si na sto procent vemte Mecha s jump jety. Pokud se vám nechce uvažovat o ideální sestavě, berte tuto – 3x Blood Asp, Thor a Raven. Ihned na začátku budete uzavřeni zdmi. Své Mechy namačkejte k západnímu okraji mapy a pošlete je na sever ke zdem. Prostřílejte se skrz (pozor na několik Large pulse laser turret – ostřelujte je z dálky). Jakmile budete venku, vydejte se k obrovské základně uprostřed mapy (cestou potkáte několik lehkých Mechů), kde obsaďte Repair bay a tři Resource building. Dále běžte k mostu, u něhož je několik Large pulse laser turret. Přeskočte zdi a obsaďte Turret control. V této chvíli si uložte pozici. Vydejte se k bodu 1 a 2 - nyní vás čeká boj s přesilou, byť ne moc velkou. Měli byste mít dostatek resource pointů k nákupu artilérií a minelayeru – to vše vám ulehčí boj (eventuelně se stáhněte k již zmiňovaným Large pulse laser turret, které vás budou krýt). Pokud neuspějete, což je možné, nahrajte pozici a zkuste to znovu.

Liberate: Starport
Běžte k bodu A, kde na vás čeká Repair bay a Resource building. Postupně splňte úkoly A a B. Úkol D doporučuji vynechat – je trochu z ruky, závěr hry se blíží, takže peníze už nebude potřebovat. V bodě 1 vás přivátá několik LRM Carrierů (nezničte ale všechny, neboť by vám automaticky přibyl druhý úkol, ale ten ještě musí počkat), kteří jsou schováni za nejrůznějšími spojovacími koridory. Až je budete ničit, mělo by za vámi přijít několik Mechů v čele s Atlasem, kterého společně s jeho kamarády zničte a následně obsaďte Salvage craftem. Za letištěm u hangárů stojí dvě Repair bay a Resource Building. Nyní se pusťte do ničení výsadkových lodí (úkol C). Pokaždé, když jednu zničíte, vyskočí na vás dva Mechové. Mezi nimi budou postupně dva Mechové Highlander, které po jejich eliminaci obsaďte. Následně opravte všechny své Mechy a zničte poslední zbytky nepřátel na letišti. Splníte tak první úkol a dostane druhý. Pošlete Mechy na plácek před letištěm, kde vás po pár minutách přijde zničit několik skupinek Mechů. Jejich zničení je díky vaší převaze, způsobené obsazením Atlase a dvou Highlanderů, hračka.

Operation Goliath
Poslední mise rozhodně není tak těžká, jak se na závěrečnou operaci sluší a patří. Do základny nechoďte hlavním vchodem, nýbrž běžte k tomu nejjižnějšímu a největšímu výběžku základny, kde si prostřílejte průchod skrz zdi a několik věží. Cestou, ale i v základně, vás neustále budou otravovat nejrůznější Mechové, kteří ovšem nepatří k tomu nejlepšímu, co ve hře je – potkáte jen lehké a střední Mechy. Až si prorazíte cestu, postupujte dále na sever hlouběji do základny. Měli byste dojít až k Repair bay, severně od ní stojí dvě Resource building a několik tanků Legion. Kousek na východ je pár Mechů, které, i když si vás možná nebudou všímat, zničte, neboť se na vás vrhnou právě ve chvíli, kdy budete mít plné ruce práce s ničením Renardova Mecha. Nyní se vydejte na kopec (je lemován silnicí) před bodem 1. Využijte všechny resource pointy, které máte, a postavte na něj co nejvíce artilérií. Uložte pozici. Následně se vydejte k domu, jehož zničení je primárním cílem (bod1). Až budete u něj, ze severního okraje mapy přijde několik Mechů, mezi nimiž bude i ten Renardův (má Atlase). Díky podpoře artilérií i vašim zkušenostem bude zničení Renarda a jeho doprovodu ve srovnání s některými jinými misemi hračka. Pokud jste tak ještě neudělali, zničte velitelství a běžte k bodu 3. Právě jste dohráli hru Mechcommander 2.

Autor:
 
Témata: Gulag, hračky, Loď, Věznice

Nejčtenější

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

Hráči soutěží, kdo se nejrychleji vyspí se všemi postavami ve Falloutu

Fallout

Přestože fanoušci prolezli Fallout: New Vegas skrz naskrz, pořád mají ve hře co dělat. Aktuálně soutěží v tom, kdo se...

Další český hit na obzoru? The Wild Age je slibná relaxační strategie

The Wild Age

K osadě se blíží další tlupa nepřátel. Potřebujete víc peněz a obranných věží, protože počty nepřátel budou každým dnem...

Stahujte zdarma PC verzi simulátoru života a vztahů The Sims 4

The Sims 4

Simulátor života, vztahů a vytváření příbytků The Sims 4 je na PC dočasně zdarma. Jakmile si hru přidáte do své...

Sony ukázalo, že nahrávací obrazovky budou brzy minulostí

Loading

Příští generace herních konzolí PlayStation chce zatočit s dlouhými „loadingy.“ Bude proto obsahovat rychlé SSD disky,...

Další z rubriky

RECENZE: Remasterovaný Blood je návrat do devadesátek se vším všudy

Blood: Fresh Supply

Po více než dvaceti letech od vydání se vrací klasická střílečka Blood v jen mírně vylepšené podobě. Sice má pořád...

Příští Star Wars trilogie by mohla být na motivy hry Knights of the Old Republic

Knights of the Old Republic

Příběh kultovních RPG her ze světa Star Wars se nejspíše objeví i na filmových plátnech. Scenáristka Laeta...

Popularita Apex Legends stále strmě klesá

Apex Legends

Tři měsíce od jejího raketového startu klesly zisky z free 2 play battle royale hry Apex Legends o čtyřiasedmdesát...

Najdete na iDNES.cz