Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medal of Honor Frontline

  12:00aktualizováno  1:55
Máte rádi válečné filmy? A válečné hry? Z produkce EA zrovínka jedna taková míří na platformu PS2 a podle všech informací neudělá svému jménu žádnou ostudu. Navíc se jedná o žánr FPS, což je na konzolích stále trochu nedostatkové zboží, takže zkuste nakouknout do naší novinky pro to, co vás v brzké době v tomto případě čeká.

Medal of Honor Frontline

EA se svým titulem Medal of Honor udělali svého času příznivcům žánru FPS na 32-bitové konzoli PSX opravdu velikánskou radost. A to navzdory některým chybkám, jimiž tento herní počin oplýval. Především to byla velká lineárnost vašeho postupu hrou a nepříliš kvalitní grafický engine, který nota bene trpěl silnou krátkozrakostí, takže jste si s takovou sniperkou na nepřítele vůbec nepřišli, protože ani po zoomu jste ho prostě neviděli. A když už ano, tak on vás taky, takže jste překvapení byli především vy! To však nic nemění na skutečnosti, že tato střílečka měla opravdu výbornou atmosféru a po svém pokračování s podtitulem Medal of Honor Allied Assault, anžto se jedná o PC inkarnaci (i když zmínka o konverzi pro Xbox je rozhodně zajímavou zprávou), a tak věnujme prostor titulu Medal of Honor Frontline, jehož se ve druhém čtvrtletí tohoto roku dočkají vlastníci PS2. Oč půjde?

Starý známý poručík Jimmy Patterson je znovu v akci a překvapivě opět musí infiltrovat nepřátelskými liniemi (k odlákání pozornosti od této aktivity poslouží spojenecká ofenzíva Operation Market Garden) a získat na Medal of Honor Frontline nepřátelském území experimentální německou zbraň s kódovým označením HO-IX, která může významně změnit vývoj války. Ano, takže podobně jako v Allied Assault se ocitáme ve víru válečné mašinérie II. Světové války, což bylo ostatně i nosným a nutno podotknout že vděčným tématem předchozích Medal of Honor vystoupení na herním trhu. Během vašeho postupu hrou, kde tentokráte nebudete sami, ale máte kooperovat své akce s dalšími vojáky (o čemž tu ještě dále bude řeč) se samozřejmě připravte – po vzoru předchozích herních kapitol – na fůru úkolů, jež cestou musíte splnit. Zničení německé námořní základny, zachránění zpravodajců a rukojmí, je tu i oblíbené vniknutí do objektu v přestrojení, zkrátka jednotlivé mise mají být velice variabilní a já pevně doufám, že tentokráte tu bude více způsobů řešení ošemetných situací. Tvůrci ostatně hovoří o rozličných použitelných strategiích při jejich plnění, což by nabízelo velice silnou „replay-value“, ale nechme se překvapit praxí.
V tomto kontextu je nutno zmínit, že se tu dočkáte pěti misí, kdy každá bude obsahovat tři podúrovně. K dispozici bude nejenom velká škála zbraňového arzenálu, ale jak již bylo dříve zmíněno, budete disponovat i malou grupou vojáků a tady se nabízí určitý a velice sympatický takticko - Medal of Honor Frontline strategický herní rámec, na něhož jsem doopravdy hodně zvědav. Údajně to má v reálu vypadat tak, že pokud máte problém dostat se přes jisté místo na mapě, jednoduše dáte povel své četě a navedete je daným směrem. Což na jednu stranu neznamená, že tím bude zaručeno vítězství, ale pokud se na frontálním útoku třeba proti kulometným hnízdům přidá i vaše maličkost s odstřelovačkou, může to tady působit skutečně syrovým dojmem. A to tím spíše, že grafická stránka hry vypadá opravdu na výbornou, ostatně naše rozhodně stojí za shlédnutí. Vojáci mají mít variabilní textury tváří, architektura levelů má nabízet detailní modely budov a interiérů, zkrátka vše na vysoké úrovni! Jelikož je za orchestrálním doprovodem znovu Michael Giaccino (držitel ocenění v této oblasti), jenž je ostatně zodpovědný za hudbu v celé sérii, a Erik Kraber má na starosti zvukové efekty, i po této stránce to nevypadá na jakýkoliv důvod ke zklamání. V obou případech se jedná o známé ikony, za nimiž stojí spousta kvalitně odvedené práce.

V čem se hra znatelně vylepší je také skutečnost, že se na obrazovce bude moci objevit více lidí naráz, nepřátelé mají být chytřejší (nicméně i v PSX Medal of Honor Frontline verzích překvapovali takovými kousky jako odkopávání granátů či utíkání z jejich dosahu výbuchu apod.) a k tomu se tu ještě má plést v ulicích nějaký ten civil. Otázkou zůstává, jaký tito budou mít dopad na hru – eventuelní zabití nebo naopak zachránění nevinných lidiček vám bude determinovat konečné hodnocení pro zisk Medaile cti? Uvidíme. Každopádně v EA maximálně usilují o historickou akurátnost, takže ke svému novému projektu znovu přizvali kapitána Dale Dye, jenž tu dohlíží nad autenticitou použitých zbraní. Navrch došlo ke kontaktu Congressional Medal of Honor Society kvůli tomu, aby tento projekt plně respektoval ideu uvedené asociace.

Bude to hit? Rád bych tomu věřil, přes průměrnou vizuální podobu se obě PSX verze hráli velmi dobře a tak doufám, že tady to nebude právě naopak. Úplně v posledku ještě připomenu poslední z dosud známých podob série Medal of Honor pro PS2, jíž je hra s podtitulem Fighter Commmand, přičemž tentokráte půjde o zajímavou leteckou akci – jak jinak – z války. Což vypadá působivě, neboť ve stíhačkách z této doby jsme si na současných konzolích de facto ještě pořádně nezalétali. Zajímavostí na tomhle představení bude silný multiplayerový aspekt a tady mimo jiné kooperativní režim. Ale to už je definitivně poslední info tohoto článku, balím krám, přijďte zase až na druhý den.

Medal of Honor Frontline

Autor:


Témata: Stíhačka, Xbox

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...

Autor Sim City Wil Wright chystá po deseti letech novou hru

Proxi

Hra Proxi sice bude jen na mobilní telefony, ale její koncept vypadá opravdu zajímavě. Klasický rozměr budovatelské...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz