Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medal of Honor: Vanguard

  12:08aktualizováno  27. prosince 3:26
Válečné hry jsou nesmrtelné. Série Medal of Honor by o tom mohla povídat své. Zatímco všichni netrpělivě čekají na chystaný Airborne, tak EA chystá ještě další, neméně zajímavý díl.

Medal of Honor Vanguard Zapomeňte na Jimmyho Pattersona, možná není mrtev, ale máme pro vás, respektive EA má pro vás nového válečného hrdinu. Je jím Frank Keegan, desátník 82. letecké divize, hlavní hrdina Medal of Honor: Vanguard, nejnovějšího ohlášeného dílu slavné série pro konzole Wii a PlayStation 2. Zatímco všichni nedočkavě čekají jak dopadne Medal of Honor: Airborne především pro next-gen platformy Xbox 360 a PS3, tak si v EA usmysleli, že nebude od věci vytvořit ještě jeden díl, který sedne na míru konzolím Wii a PS2. Tyto verze se navíc od sebe budou lišit, především ovládacími metodami. Přece jenom je hraní na dualshocku 2 a kombinaci wiimote a nunchuk trochu jiná záležitost. Graficky se sice nebude moci Vanguard měřit s nadcházejícím Airborne, ale přesto půjde o přitažlivou hru, zejména díky zvučnému jménu v názvu a přitažlivému tématu. Hra se bude odehrávat stejně jako Frontline i European Assault čistě v Evropě. V roli Keegana se spolu s několika dalšími parašutisty vydáte jako jedni z prvních Američanů do Evropy, zmítané druhou světovou válkou. Po seskoku přímo do bitevní vřavy vám bude hned jasné, o co jde. Opět se jedná o ten starý dobrý Medal of Honor s nezaměnitelnou atmosférou. Všude kolem je slyšet střelba, výbuchy a nářek k zemi padajících vojáků, jejichž účast ve válce končí společně s výkřikem, v lepším případě doživotním zmrzačením. Pokud jste měli co do činění s některými z mnoha předešlých dílů, tak přesně víte, o čem je řeč.

Díky těmto rozhovorům si na svojí stranu můžete získat více vojáků. Ti pak budou chtít jít s vámi i do té nejkrkolomnější a nejnebezpečnější akce a nasadí za vás klidně i krk.

Medal of Honor Vanguard Medal of Honor: Vanguard jistě neaspiruje na titul nejvíce inovační válečná FPS všech dob, ale do zažitého schématu celé série přinese i pár novinek. Nejzajímavěji z nich zní možnost upgradovat veškeré nalezené, či od nepřátel získané zbraně. Jak tato funkce bude v praxi vypadat, ještě není známo, ale Matt Sentell z Los Angeleského vývojářského studia EA, které má tvorbu hry na starosti oznámil, že těchto upgradů bude hned několik. Další novinkou budou válečné dialogy, které budete vést se svými spolubojovníky přímo uprostřed bojového pole. Díky těmto rozhovorům si na svojí stranu můžete získat více vojáků. Ti pak budou chtít jít s vámi i do té nejkrkolomnější a nejnebezpečnější akce a nasadí za vás klidně i krk. Celkově by se měla umělá inteligence vašich spolubojovníků i nepřátelských jednotek oproti předchozím dílům zvýšit. Ve své době byl úplně první díl série pro PSone vyzdvihován i díky právě AI německých protivníků. Ti byli schopni vymýšlet nejrůznější taktiky, odkopávat zpět odjištěné granáty, či vystrkovat zpoza rohu provokativně zbraně aby zjistili, jestli se na daném místě ocitáte, či nikoliv. Přesně takového skoku jako v případě MOH1 a PSone éry bychom se měli dočkat i v případě Vanguard, ale kdo ví, jestli se opět nejedná a promyšlený marketingový tah a ve výsledku nebudou vojáci totální gumy.

Medal of Honor patřil mezi hráči vždy k oblíbeným značkám a domníváme se, že nějakou dobu ještě zůstane.

Medal of Honor Vanguard Ovládání u PS2 je hotová věc. Všechny předchozí díly i mnohé jiné FPS prověřily dualshock 2 důkladně a ovládací metoda je tak předem jasná věc. Otázka tak nastala ohledně ovládání hry ve verzi pro Wii. Vanguard bude k ovládání využívat jak wiimote, tak přídavný nunchuk. Zatímco první jmenovaný bude sloužit k rozhlížení, střelbě a několika dalším sekundárním funkcím, tak pomocí nunchuku a jeho analogové páčky se budete pohybovat. Něčeho podobného jsme byli svědky již v konkurenčním Call of Duty 3 a doufáme tak, že Vanguard nabídne i plnohodnotné otočky o 180 stupňů a menší nutnost často natahovat ruku, ve které budete držet wiimote. Medal of Honor patřil mezi hráči vždy k oblíbeným značkám a domníváme se, že nějakou dobu ještě zůstane. V případě Vanguard se sice možná nebude jednat o nejzásadnější díl série, ale o tom, že se u něj budete bavit, bychom rozhodně nepochybovali.
Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

RECENZE: Bayonetta 1 & 2 jsou špičkové akce se svůdnou hlavní hrdinkou

Bayonetta

Tuhle kočku moc dobře znáte. Kroutí zadkem, natřásá ňadry a střílí i nohama. To nemůže být nikdo jiný než Bayonetta....

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

System Shock 2

Autoři chystaného remaku jedné z nejlepších her všech dob se stali oběťmi vlastních ambicí. Musí proto vývoj přerušit a...

Najdete na iDNES.cz