Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medvěd Míša: Ostrov pokladů

  12:01aktualizováno  1:33
Děti, dnes je váš svátek, proto vám přinášíme jako malý dárek Medvěda Míšu, vašeho nového kamaráda, kterého vám nyní blíže představíme.

Medvěd Míša Milé děti a rodiče, je tu váš nový kamarád, méďa Míša. Ptáte se kdo to je? Míša je lední medvěd, jehož cílem je nalézt vysněný ledovec, kde by mu bylo krásně chladňoučko. No řekněte sami, má lední medvěd co dělat na louce plné kytiček? Správně děti, nemá. Pomůžete Míšovi dostat se k ledovci a udělat ho tak šťastným? Určitě ano. Nyní mi děti promiňte, ale následující řádky budu adresovat vašim rodičům, kteří vám pak vše pořádně vysvětlí, abyste si mohli konečně zahrát.

Když se mi dostala hra do ruky, a s ní reklamní leták s nápisem pro děti od 5ti let, trošku jsem se zděsila. Ale což, tradičně tu píšeme o různých střílečkách, strategiích, ale co když nás čtou i rodiče malých hráčů, kteří ještě s počítačem moc neumějí? V tom jim právě hra Medvěd Míša: Ostrov pokladů pomůže. Jedná se o logickou hru, zaměřenou hlavně na děti, kde by se měly naučit principy ovládání myši a základy logického myšlení. Hra je rozdělena na dvě části, Začátečníci a Pokročilí. Sekce začátečníků je určena pro opravdu ty nejmenší. Úkolem je tu sebrat všechno ovoce, a teprve pak může méďa projít do další úrovně. Postupem času jsou levely členitější, takže se dítko musí správně pohybovat myší. Medvěd Míša A aby toho nebylo málo, začnou se objevovat brány a spolu s nimi klíče. Ty mají různé barvy, takže modrý klíček odemyká modrou bránu, teprve tam například můžete sebrat žlutý klíč a odemknout si tak bránu k cíli. Barev přibývá, ale není to tak strašné. Naštěstí autoři mysleli i na to, že jednotvárná prostředí by mohla po čase nudit, takže se dočkáme 4 světů – lesního, dřevěného, mramorového a železného. Navíc ostrůvky jsou často vytvarovány tak, že připomínají například šneka, domeček a mnoho dalšího, dětské fantazii se meze nekladou. Občas budete muset přejíždět výtahem, či používat teleporty k tomu, abyste se dostali na jiný kousek pevniny.

Děti, i medvědi mají hlad jako my, lidé. Méďa proto nepůjde k ledovci dříve, než se pořádně napapá. I když už možná víte, že medvědí mají nejraději ryby, ani ovocem na Ostrově pokladů nepohrdnou. Proto musíte obejít všechny kousky ovoce – třešně, hroznové víno, banány, jahody, zkrátka ovoce všeho druhu, na které si vzpomenete. Občas se ale může stát, že jsou ostrůvky dva, a na ten druhý nemůžete. Proto musíte použít výtah, ten je označen šipkami, a přejet na ostrůvek druhý.

Pomůžete Míšovi dostat se k ledovci a udělat ho tak šťastným? Určitě ano.

Medvěd Míša Tak, teď se již dostaneme k úrovni druhé, a tou jsou Pokročilí. Ze začátku půjde opět o lehké úkoly, ale již se nebude jednat o sbírání ovoce, ale o dopravu méďi k ledovci za pomocí různých výtahů, teleportů či jezdících pásů. Nejdříve něco málo informací k výtahům. Na každém z nich je šipka, či více, které určují, jakým směrem výtah pojede. Některé jsou jen jednosměrné a pokud narazí na překážku, nemohou zpět. Takže na konci mapy jsou již nepoužitelné. Obousměrnými můžete jezdit libovolně v obou směrech a ten poslední jezdí do všech čtyř stran. Za zmínku určitě stojí fakt, že výtahem můžete hýbat, i když na něm medvěd nestojí. Dokonce to někdy bude více než potřeba, je nutné si předem připravit cestu. Ale to si jistě vyzkoušíte s potomky sami. Teleporty fungují jako v jakékoliv jiné hře, čili přemístí méďu z jednoho místa na druhé. Jezdící pásy jsou docela záludné, ale později ve hře najdete klíč, kterým je možné směr pásů otočit. Obtížnost kol se s každou další úrovní zvyšuje, a ty poslední dají zabrat nejen vašim dítkům, ale i vám. Mě teda potrápily pěkně.


Co říci závěrem? Hra je skvělým učitelem pro malé děti, kde se naučí ovládat myš, ale zlepší i logické myšlení. Pro ty starší je zase naopak skvělá úroveň pokročilí, pokud jste hry hráli také, pak určitě vzpomeňte na Lemmings, či Tartax. Medvěd Míša neobsahuje opravdu žádné násilí, atmosféru hry dokresluje fajn muzika, takže pokud pro ratolest nějakou hru plánujete, pak s Míšou určitě nešlápnete vedle. Číselně si hru hodnotit nebudeme, je jasné, že starší hráči opovrhnou, kdežto pro malé to bude určitě zábava. Pro rodiče je pak dobrou zprávou, že hra se pohybuje ve velmi přijatelné cenové relaci, a dá se sehnat i za 29 Kč.

Autor:


Témata: Banány, Medvědi

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

S Far Cry 5 se vydáme 17. července na Mars zastavit invazi vetřelců

Far Cry 5: Lost on Mars

Zatímco v prvním placeném DLC ke střílečce Far Cry 5 jsme zažili válku ve Vietnamu, ve druhém se vydáme ještě dál....

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

Navzdory vysokým hodnocení se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

Wolfenstein II: New Colossus

Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...Najdete na iDNES.cz