Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medvěd Míša: Ostrov pokladů

  12:01aktualizováno  1:33
Děti, dnes je váš svátek, proto vám přinášíme jako malý dárek Medvěda Míšu, vašeho nového kamaráda, kterého vám nyní blíže představíme.

Medvěd Míša Milé děti a rodiče, je tu váš nový kamarád, méďa Míša. Ptáte se kdo to je? Míša je lední medvěd, jehož cílem je nalézt vysněný ledovec, kde by mu bylo krásně chladňoučko. No řekněte sami, má lední medvěd co dělat na louce plné kytiček? Správně děti, nemá. Pomůžete Míšovi dostat se k ledovci a udělat ho tak šťastným? Určitě ano. Nyní mi děti promiňte, ale následující řádky budu adresovat vašim rodičům, kteří vám pak vše pořádně vysvětlí, abyste si mohli konečně zahrát.

Když se mi dostala hra do ruky, a s ní reklamní leták s nápisem pro děti od 5ti let, trošku jsem se zděsila. Ale což, tradičně tu píšeme o různých střílečkách, strategiích, ale co když nás čtou i rodiče malých hráčů, kteří ještě s počítačem moc neumějí? V tom jim právě hra Medvěd Míša: Ostrov pokladů pomůže. Jedná se o logickou hru, zaměřenou hlavně na děti, kde by se měly naučit principy ovládání myši a základy logického myšlení. Hra je rozdělena na dvě části, Začátečníci a Pokročilí. Sekce začátečníků je určena pro opravdu ty nejmenší. Úkolem je tu sebrat všechno ovoce, a teprve pak může méďa projít do další úrovně. Postupem času jsou levely členitější, takže se dítko musí správně pohybovat myší. Medvěd Míša A aby toho nebylo málo, začnou se objevovat brány a spolu s nimi klíče. Ty mají různé barvy, takže modrý klíček odemyká modrou bránu, teprve tam například můžete sebrat žlutý klíč a odemknout si tak bránu k cíli. Barev přibývá, ale není to tak strašné. Naštěstí autoři mysleli i na to, že jednotvárná prostředí by mohla po čase nudit, takže se dočkáme 4 světů – lesního, dřevěného, mramorového a železného. Navíc ostrůvky jsou často vytvarovány tak, že připomínají například šneka, domeček a mnoho dalšího, dětské fantazii se meze nekladou. Občas budete muset přejíždět výtahem, či používat teleporty k tomu, abyste se dostali na jiný kousek pevniny.

Děti, i medvědi mají hlad jako my, lidé. Méďa proto nepůjde k ledovci dříve, než se pořádně napapá. I když už možná víte, že medvědí mají nejraději ryby, ani ovocem na Ostrově pokladů nepohrdnou. Proto musíte obejít všechny kousky ovoce – třešně, hroznové víno, banány, jahody, zkrátka ovoce všeho druhu, na které si vzpomenete. Občas se ale může stát, že jsou ostrůvky dva, a na ten druhý nemůžete. Proto musíte použít výtah, ten je označen šipkami, a přejet na ostrůvek druhý.

Pomůžete Míšovi dostat se k ledovci a udělat ho tak šťastným? Určitě ano.

Medvěd Míša Tak, teď se již dostaneme k úrovni druhé, a tou jsou Pokročilí. Ze začátku půjde opět o lehké úkoly, ale již se nebude jednat o sbírání ovoce, ale o dopravu méďi k ledovci za pomocí různých výtahů, teleportů či jezdících pásů. Nejdříve něco málo informací k výtahům. Na každém z nich je šipka, či více, které určují, jakým směrem výtah pojede. Některé jsou jen jednosměrné a pokud narazí na překážku, nemohou zpět. Takže na konci mapy jsou již nepoužitelné. Obousměrnými můžete jezdit libovolně v obou směrech a ten poslední jezdí do všech čtyř stran. Za zmínku určitě stojí fakt, že výtahem můžete hýbat, i když na něm medvěd nestojí. Dokonce to někdy bude více než potřeba, je nutné si předem připravit cestu. Ale to si jistě vyzkoušíte s potomky sami. Teleporty fungují jako v jakékoliv jiné hře, čili přemístí méďu z jednoho místa na druhé. Jezdící pásy jsou docela záludné, ale později ve hře najdete klíč, kterým je možné směr pásů otočit. Obtížnost kol se s každou další úrovní zvyšuje, a ty poslední dají zabrat nejen vašim dítkům, ale i vám. Mě teda potrápily pěkně.


Co říci závěrem? Hra je skvělým učitelem pro malé děti, kde se naučí ovládat myš, ale zlepší i logické myšlení. Pro ty starší je zase naopak skvělá úroveň pokročilí, pokud jste hry hráli také, pak určitě vzpomeňte na Lemmings, či Tartax. Medvěd Míša neobsahuje opravdu žádné násilí, atmosféru hry dokresluje fajn muzika, takže pokud pro ratolest nějakou hru plánujete, pak s Míšou určitě nešlápnete vedle. Číselně si hru hodnotit nebudeme, je jasné, že starší hráči opovrhnou, kdežto pro malé to bude určitě zábava. Pro rodiče je pak dobrou zprávou, že hra se pohybuje ve velmi přijatelné cenové relaci, a dá se sehnat i za 29 Kč.

Autor:


Témata: Banány, Medvědi

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.cz