Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Microsoft Xbox – 3, 2, 1… ještě ne!

  12:00aktualizováno  1:49
Jistě, 15.listopad a s ním americký launch Xboxu je tu co nevidět. Jenomže pořád se trochu zapomíná na Starý svět, pročež si pojďme připomenout, čeho že se zde z hlediska softwarové podpory uvedené platformy nadějeme. Výčet je pěkně velký, žánrově rozmanitý, takže přeji dobrou chuť!

Launch amerického Xboxu je sice přede dveřmi, ale díky nedávno pořádané akci evropského vydání této konzole jasnějších obrysů. Nyní se podíváme, jak to bude s herní podporou pro náš kontinent, přičemž většina níže uvedených počinů se chystá s jarním táním vtrhnout do evropských domácností. Stojí za to připomenout, že se ve všech případech jedná o first-party projekty; takže si držte klobouky, jedeme z kopce.

Amped: Freestyle Snowboarding
Snowboarding je velice žádané sportovní téma, takže asi nepřekvapí, že tento titul zdárně využívá zmiňovaného motivu a ještě jej dále vybrušuje do podoby vizuálně velice hezkého drahokamu, možná studeného na omak, ale tenhle sport by bez zimy přeci jenom neměl ty správné „grády“. Divoké sjíždění kopců za doprovodu 150 hudebních tracků nabízí skutečné scenérie z „americké divočiny“ (Utah, Kalifornie), kde ze sebe musíte vydat opravdu všechno před chtivým okem všudepřítomných fotografů. Pakliže dokážete, že právě ve vašem repertoáru je nevyčerpatelná škála všemožných triků, můžete se stát žádanou mediální hvězdu, která se dostane až na obálku magazínů. A vězte, že o ty druhé v pořadí dnes už nikdo nestojí!
Máte tu nelineární cesty na svazích vedoucí k možným vítězstvím, interaktivní okolí vám umožňuje vybrousit schopnosti díky rozličným rampám a skokánkům. A pokud se na trůnu pro nejlepšího snowboardistu budete nudit, je tady i multiplayer, v němž lze po protivníkovi dokonce házet sněhovými koulemi!

Amped: Freestyle Snowboarding Amped: Freestyle Snowboarding Amped: Freestyle Snowboarding

Azurik: Rise of Perathia
O této fantasy akční adventuře jsme již poměrně obsáhle Adrenium Games, jež bylo založeno v roce 1999 lidmi jako Dr. Stephen Clarke-Willson (The Seventh Guest), Jeff Petkau (Total Annihilation a Secret of Evermore) a Jon Mavor (Total Annihilation).

Azurik: Rise of Perathia Azurik: Rise of Perathia Azurik: Rise of Perathia

Blood Wake
Tento akční titul se odehrává na vodě a nabízí naprosto spektakulární souboje bitevních lodí a lodiček. Ocitnete se v roli námořního kapitána, který byl zrazen, aby posléze za pomoci psanců a pirátů svrhl zlovolnou vládu své země a znovu obnovil pořádek a nastolil spravedlnost. Na výběr bude pestrá řádka lodí: katamarán, torpédový člun, sampan (čínský říční člun) atp. a k tomu kupa zbraní jako rozličné kanóny, rotační kulomety, torpéda a jim podobné. 25 singleplayerových misí má mít jisté příběhové pozadí a budou se odehrávat v rozličných scenériích jako je otevřený oceán, s pěkným koloritem pásů ostrovů za zády, v hlubokých říčních kaňonech, krytých zálivech či deltách. Přičemž tvůrci tu zohledňují i vliv počasí a denní dobu akce, takže se připravte na mlhu, bouři - a tady prý dokonce i tajfun! Zaměření misí slibuje ataky nepřátelských plavidel, ochranu nebo eskort spřátelené jednotky a nezbytné průzkumné akce. Tvůrci tvrdí cosi o realistickém fyzikálním ztvárnění vody, o vysoké AI nepřátel a též o multiplayeru ve splitscreenu, zde s obvyklými herními módy jako Deathmatch, týmový Deathmatch apod.

Blood Wake Blood Wake Blood Wake

Brute Force
Taktická akce? Na konzolích? Proč ne, jsme na 128-bitové platformě, takže by to konečně mohlo dopadnout dobře. Brute Force je však navzdory prvotním informacím spíše futuristická střílečka, jíž hrajete ve třetí osobě a jediným tlačítkem se rychle nadějete přepínání mezi jednotlivými členy celé zdejší akce, v níž se ocitáte s komandem elitních zabijáků. Koho to tu máme? Těžce vyzbrojeného chasníka Texe určeného na přepadové akce. Snipera - kyborga Flinta. Průzkumníka Hawka. A naposledy aliena Brutuse, jehož jméno čirou náhodou silně koresponduje s jeho povahou. Kde se budou odehrávat jednotlivé mise? Vulkanický měsíc s poli vroucího magmatu, na jehož území žije podivná náboženská sekta. Pouštní svět ne nepodobný naší Zemi, který obývá několik málo kolonií. Planeta s obrovitými močály a mokřisky a smrtonosnou teplotou a vlhkostí takovou, že nestačíte otírat obrazovku vaší TV. A nakonec opuštěný svět protkaný myriádami tunelů a s nevyhovující atmosférou pro lidské jedince.
Máte tu mít pestrý výběr zbraňového potenciálu, dílem vzniknuvší v lidských továrnách a dílem z produkce alienů. Minigun, akustický kanón, plamenomet apod. Ruku v ruce s tím jde vybavení, v němž se nadějete speciálních stealth obleků, infra brýlí a možných upgradů stávajících zbraní. K tomu tu nechybí multiplayerová volba (pro čtyři hráče) a zajímavý RPG prvek, kdy se vaši vojáci postupem ve hře stávají ještě specializovanějšími.

Brute Force Brute Force Brute Force

Fuzion Frenzy
Neutuchající párty akce z prostředí a tematikou futuristického sportu? Sem s tím, zvláště jedná-li se o gamesu plnou mini-her (je jich přes čtyři desítky a můžete jim dát přednost před hlavním režimem hry) zasazenou do 3D dynamického městského prostředí, v němž se můžete utkat se třemi kamarády v multiplayeru naráz. Hra nabízí skvělou grafickou a hudební kulisu, interaktivní scenérie a vyvíjejí ji v Blitz Games (bývalí Interactive Studios), kde mají na triku počiny jako Chicken Run, Frogger 2 či Disney’s The Little Mermaid II.

Fuzion Frenzy Fuzion Frenzy Fuzion Frenzy

Halo
Co chcete k téhle nejočekávanější FPS říci. Mnohé již bylo V posledku stojí za to připomenout, že vývojářské studio Bungie Software má za sebou projekty jako mnoha oceněními ověnčený Marathon a sérii Myth.

Halo Halo Halo

Oddworld: Munch’s Oddysee
Tak o tomhle titulu už jsme také dosti , takže můžeme jenom zmínit info, že další díl výborné série z dílny Oddworld Inhabitants má mít „Frustration Free“ hratelnost, přičemž pod uvedeným se skrývá inteligentní kinematická kamera, auto zaměřovací systém, výborný navigační systém, možnost Quick Save a nekonečně životů, takže se s každou situací můžete poprat nesčíslněkrát do jejího konečného překonání.

Oddworld: Munch’s Oddysee Oddworld: Munch’s Oddysee Oddworld: Munch’s Oddysee

Nightcaster
Další akční adventura, které jsme na věnovali něco více prostoru, nabízí působivou exkurzi do světa magie, v němž jako hlavní hrdina budete moci využít na čtyři desítky kouzel ze čtyř elementárních škol pro vypořádání se s více než 30 rozličnými typy nepřátel. Vývojářský tým VR1 Entertainment, který byl založen roku 1993 se zaměřením na onlinové hraní, prozatím světu představil tituly jako Microsoft Fighter Ace a sérii Game of Life, jež se stala populární v Japonsku.

Nightcaster Nightcaster Nightcaster

Project Ego
Co říci o tomto akčním RPG, jež má nabízet tak úžasný potenciál, že v něm lze jít libovolnou životní cestou, počínající vašim dětstvím a konče stářím a smrtí? Na vašem hrdinovi bude znát téměř všechno, čím prošel. Jizvy po bojích či pobyt na slunci. Svět, jímž procházíte, si bude pamatovat vaše skutky. Každá osoba vám na vaší pouti může pomoci (byť třeba do hrobu), každou květinu bude možné setnout, každou kreaturu zlikvidovat, zkrátka, máme tady mít epické RPG, dovolující hráči skutky dosud neviděné a ve hře neproveditelné. Každopádně na tento projekt, o němž si můžete další info přečíst

Project Ego Project Ego Project Ego

Project Gotham Racing
Závodní hra, jejímž hlavním zaměřením je divoká jízda v ulicích známých měst, kde jste rafinovaným systémem odměn a bonusů oceňováni za vaši ekvilibristiku a současně tak motivováni k vyšším výkonům. Project Gotham má na svědomí britské vývojářské studio Bizarre Creations, které oslovilo fanoušky závodění nedávno na Dreamcastu počinem , což je příhodné připomenutí, neboť Project Gotham půjde ve šlépějích shora uvedeného titulu. Bohužel se shodnými pravidly, takže místa, jimiž se budete ubírat, budou prosta dopravního provozu a veškerého života vůbec, tedy vyjma vašich oponentů!
Vybíráte z 20 odlišných vozů předních automobilek (asi nemá cenu připomínat, že každý vůz má poněkud jiné jízdní vlastnosti a parametry), máte tu mít přes 200 okruhů ve fotorealistické kvalitě čtyř velkých světových měst jako Londýn, Tokio, San Francisco a New York. A jednotlivé režimy budou nabízet přes STO zkoušek, slibujících tak desítky herních hodin. Navrch nechybí ani multiplayer – zde až pro čtyři hráče – ve splitscreenu.

Project Gotham Racing Project Gotham Racing Project Gotham Racing

Rallisport Challenge
To pro ty, kterým je závodních titulů stále málo. Digital Illusion totiž připravují rally závody (měkké „i“ v názvu hry není chybou!) s opravdu pestrou paletou herních módů. Každopádně vás tu čeká výběr z 25 známých značek (Audi, Citroen, Lancia, Ford, Subaru, Mitsubishi), kde je však prvotní volba velice omezená a musíte světu nejprve dokázat, že jste hodni postoupit do dalších režimů Professional, Classic a konečně World Clasic. Za své úspěchy získáváte bodová ohodnocení, sloužící pro zpřístupnění dalších aut a pro kvalifikaci do nových závodních podniků. Ve výčtu skvělých vizuálních efektů nemůže chybět oblíbené zohlednění poškození vašeho auta, odlesky zapadajícího slunce, zvířený prach na tratích, na nichž se samozřejmě nadějete rozličných povrchů atp. Z herních režimů se vedle klasického rallye, kde jedete v šampionátu sami proti času, dočkáte též Rallycross a Ice Racing, v němž vás na trati bude povícero, což je samozřejmě vděčný moment pro všechny hráče, stejně jako multiplayer pro čtyři závodníky naráz. Nutno podotknout, že vývojářský tým pocházející ze Švédska má již bohaté zkušenosti s tímto žánrem, v němž pro fanoušky již dokázal přichystat tituly jako Rally Master či NASCAR Heat (PC).

Rallisport Challenge Rallisport Challenge Rallisport Challenge

Co dodat. Snad jen, že si o dalších plánovaných evropských projektech, tentokráte ze strany third-party vývojářů, řekneme někdy příště (možná zítra :o).

Autor:
Nejčtenější

Middle-earth: Shadow of War
RECENZE:Tolkienův svět utopený v krvi. Shadow of War hraje na jistotu

Pokračování výborné řežby na motivy Tolkienova Pána prstenů se drží při zdi a příliš změn nepřineslo. To však neznamená, že by nebylo zábavnou hrou.  celý článek

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Další z rubriky

Hobo: Tough Life
Na ulici je možné téměř vše, říkají autoři české bezdomovecké hry

O připravované české hře, v níž hrajeme za bezdomovce, jsme si povídali s designérem a grafikem Romanem Valentou ze studia Perun Creative. „Ve hře půjde...  celý článek

Wolfenstein II: New Colossus
Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v říjnu

Říjen bude dobrý měsíc. Alespoň z pohledu fandů videoher, kterým už tradičně začínají Vánoce předčasně. Pro svého favorita nezapomeňte hlasovat pod článkem v...  celý článek

Logitech G Powerplay
Herní myši Logitech G703 a G903 nabíjí přímo podložka. Jaké jsou?

Myš představuje pro hráče zcela zásadní doplněk, jehož pečlivý výběr ovlivňuje ve značné míře nejen herní prožitek, ale na profesionální či poloprofesionální...  celý článek

Grafton Recruitment Praha
TEAM LEADER DEVELOPERŮ

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 70 000 - 90 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.