Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milia Trade Show 2002

  12:00aktualizováno  3. února 7:36
Po podzimní londýnské výstavě ECTS přichází každoročně v únoru další expozice, která by neměla být hráčskou obcí, minimálně tou evropskou, opomíjena. Koná se ve francouzském Cannes a probíhá právě tento týden. Pojďte se společně s námi podívat, co všechno by se za jejími branami mělo odehrávat.

Stejně jako největší E3 v USA či anglické ECTS, je i výstava Milia Trade Show ve Francii velikým lákadlem nejen pro všechny milovníky herního průmyslu. Loňská show ECTS, do níž spousta hráčů vkládala veliké naděje, rozhodně nesplnila očekávání většiny zúčastněných a již na první pohled zde byl v porovnání s rokem 2000 znatelný pokles kvality. A právě i z tohoto důvodu se nyní zraky zejména evropských magazínů upírají směrem k francouzskému městu Cannes, kde se každoročně již s železnou pravidelností odehrává známá únorová expozice, která by nyní mohla předčít i "ušmudlané" ECTS. Vím, že je to dosti troufalé prohlášení, ale počínaje 5. únorem se zde až do pátku 8. února představí firmy, které vás o předpokládaných kvalitách Milia Trade Show 2002 jistě přesvědčí.

Do čela leaderů herního odvětví se na letošní výstavě bezpochyby zařadí Nintendo. Tato společnost nesmí chybět na žádné větší expozici a pravidelně představuje své produkty doslova ve velkém měřítku. Ve Francii si letos na jejich stanovišti budete moci mimo jiné zařádit na nové konzoli Gamecube, která v Evropě vyjde až začátkem května a na francouzské show jí bude věnováno rovných 250 m2. Není pochyb, že půjde opět o velkou akci, neboť zde bude představeno rovných 20 zbrusu nových her, mezi nimiž najdeme i takové pecky, jako například Luigi's Mansion, Pikmin, Super Smash Bros. Melee a Eternal Darkness. Mezi dalšími od jiných vývojářů budou k dispozici Star Wars Rogue Squadron 2: Rogue Leader, FIFA World Cup 2002 a Sonic Adventure 2 a lze si vyzkoušet i některé hry z dílen Ubi Softu, které by měly vyjít tento rok - například Batman: Vengeance, Disney's Donald Duck Quack Attack a Disney's Tarzan Freeride.

Ubi Soft, kteří zde budou mít také vlastní expozici, představí krom zmiňovaných titulů pro Gamecube i Ultimate Fighting Championship a UFC: Tapout pro Xbox, plánované v Evropě na duben tohoto roku. Majitele Game Boy Advance jistě potěší Colin Mc Rae Rally 2 (březen 2002), Mike Tyson Boxing a Salt Lake City 2002 (obě únor 2002). Na konzoli PlayStation 2 bude probíhat demonstrace hry Largo Winch (září 2002), která je inspirována dobrodružstvími světově proslulého milionáře. Co se týče PC scény, bude k dispozici E.T. - Extra Terrestrial (březen 2002) a nemohu zapomenout na očekávané 3D RPG The Elder Scrolls 3: Morrowind (květen 2002, červen 2002 česká verze).

Výstava produktů největšího ruského distributora Buka Entertainment bude také velmi zajímavá. Na programu je očekávané cyberpunkové RPG Pradise Cracked, fantasy RPG Spells of Gold a Charm of War, očekávaný datadisk Echelon: Wind Warriors a nebude chybět ani nově ohlášená FPS MARCH! a hororová adventura Midnight Nowhere. Podle PR Romana Gadase je jedním z hlavních cílů i posílení pozice společnosti na francouzském trhu.

Bukou však výprava "z východu" nekončí a svůj program zde mají i 1C Company a Russobit-M. 1C Company jistě zaujme širokou škálou připravovaných titulů od mnoha ruských vývojářů. K vidění bude netradiční RTS Perimeter od K-D LAB, arkádové závody Smash Cars z dílny Creat Studio a Spanking Runners od K-D LAB, 3D RPG Sea Dogs 2 od AKELLY a Borderzone od Saturn Plus a také adventura Jazz and Faust z nabídky stejné firmy. Russobit-M představí opravdu velké množství nadějných titulů: historickou RTS American Conquest, arkádové závody HoveRace, 3D FPS FireStarter a taktické týmové 3D FPS Oblivion Lost od GSC; graficky úchvatné 3D FPS Kreed a tahové RPG GoldenLand od Burut; nová RPS Lethal Dreams od Boolat; a nakonec vesmírný simulátor HomePlanet a zbrusu novou 3D střílečku pod pracovním názvem Neuro od Revolt Games.

Z dalších zúčastněných vystavovatelů nesmím zapomenout na francouzské Vivendi Universal Games, od nichž se očekává, že se zde jako krajané předvedou v tom nejlepším světle. To samé však platí i pro Microids a já se osobně těším na nové informace o 3D válečné RTS Warrior Kings, která by se měla na pulty zahraničních obchodů dostat na konci března.

Velké naděje do letošní Milie vkládají Sony Computer Entertainment a plánují rozšířenou exhibici se zaměřením na tzv. příští generaci zábavy. Však uvidíme a budeme vás v průběhu výstavy informovat.

V Cannes dále představí své produkty též například Mindscape, Midas Interactive Entertainment, Koch Media a Mental Games. Krom zahraničních vystavovatelů se budou na výstavě předvádět i české firmy, i když jejich zaměření není přímo z našeho oboru. Pro informaci uvedu, že se jedná o Dr. Lang Group, Langmaster International, Silcom Multimedia, Macron Software a Fermata.

Na závěr nesmím ještě opomenout konference sdružené pod názvem Think.Tank Summit, které probíhají od 4. do 5. února a promluví zde mimo jiné i spousta zástupců světoznámých společností a špiček herního průmyslu. Z mnoha konferencí uvedu například diskusi na téma her příští generace či budoucnosti multiplayerových online her.

A jaký je nyní váš názor na Milia Trade Show 2002? Domníváte se, že pohřbí nepovedenou londýnskou výstavu ECTS nebo je podle vás její role v herním průmyslu zanedbatelná? Ať tak či onak, dnes je ještě velmi brzy na nějaké soudy, proto si společně s námi počkejte, až se brány Milie zase na rok zavřou a my vám přineseme informace, které jsme ve francouzském Cannes načerpali.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.

Iron Harvest válí na Kickstarteru. Kombinuje 1. světovou válku a roboty

Iron Harvest

Zajímavě vypadající strategie z alternativní historie boduje na Kickstarteru. Po pouhých 24 hodinách už autoři...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz