Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mistrovství ČR v bojových hrách

  12:00aktualizováno  7. července 3:56
Patří již k dobré tradici české Tekken scény, že jednou za rok pořádá neoficiální otevřené mistrovství naší země v hraní bojovek. Letošní ročník se obzvláště vydařil a zařadil se k nejlepším turnajům historie, které se konaly na našem území.

Tekken 5 První prázdninový víkend se již docela tradičně konala velká slavnost pro všechny příznivce bojovek a Tekkena zvláště. Tento rok se celá akce přesunula do moravských Otrokovic a byla otevřená prakticky pro všechny zájemce o účast, takže všeříkající název Otrokovice Open 2005 je nasnadě. Soutěžilo se v těchto disciplínách: Tekken 5, Tekken 4, Tekken Tag Tournament, Virtua Fighter 4 Evolution a Soul Calibur 2. Soutěžní klání ve všech hrách probíhala na platformě PlayStation 2.

Neoficiální mistrovství České Republiky v bojových hrách již tedy skončilo a já jako přímý účastník se s vámi mohu podělit o své čerstvé zážitky. Už několik týdnů před samotným turnajem to vypadalo, že půjde pravděpodobně o největší akci v dějinách české Tekken scény. Navíc veškerou organizaci si vzal na starost jeden z jejich zakladatelů Alimokujin a jeho Zlínské gorily. A musím říct, že se předvedli v tom nejlepším světle. Objednala se Otrokovická Sokolovna zvící velikosti Spartakiádního stadionu, opravdu luxusní ceny, hromada skvělého papání a neméně dobrého bumbání. Chybělo snad jen grilování, ale věřím, že by Alda dokázal sehnat snad i to (takové tekken roštěnky na grilu – mlask).

Tekken 5 Hráči vycítili, že půjde o něco extra a začali se přihlašovat jako na běžícím pásu. Za chviličku se jejich počet zastavil někde u magické stovky. Siláckých řečí padlo neméně. Bohužel, jak tomu už tak často bývá selhal právě lidský faktor. Těsně před turnajem se z něj omluvila její největší celebrita, nejlepší český hráč J-kob. Díky tomu tak veškeré hlavní ceny pobrali kolegové z Polska. Na samotný turnaj pak dorazila sotva sedmdesátka hráčů. A pokud nepočítáme delegaci ze zniňovaného Polska a Virtua Fighter partičku z Rakouska, tak se Češi moc nepředvedli. Například ze vždy veleúspěšné Příbrami dorazil jen jeden borec a podobně bych mohl pokračovat. Účast tak byla největším zklamáním, zejména pro organizátory, kteří se dostali do značného mínusu a ta velkolepost je přišla pěkně draho. "Čtyři koláčky za patnáct" slyším i ve spaní.

Ovšem ti co dorazili, dali svými herními výkony brzy zapomenout na pachuť zklamání. Veškeré turnaje byly na kvalitní úrovni a zejména ten v Tekkenu 5 velice překvapil. Ačkoli hra vyšla teprve před nedávnem a hráči neměli tolik času vypilovat svou techniku, spousta soubojů byla naprosto úchvatných. Zejména souboj poláka Gona a našeho chlapce z Příbrami Sleepa se svou napínavostí a neuvěřitelnou taktikou zapíše zlatým písmem do už tak tlusté kroniky Tekken bojů. Hned vedle legendárního souboje Aenica vs. J-kob. Ale ani ostatní turnaje na tom nebyly o mnoho hůř. Ačkoli jsem díky únavě spoustu bojů neviděl, finále Tekken 5 velmi slušně nabitého turnaje ve Virtua Fightera 4 Evo jsem si ujít nenechal. Tato ve světě velmi oblíbená bojovka u nás nemá sice takové hráčské zastoupení, ale o to více se její fanoušci v čele s bojovníkem Unicornem snaží, aby alespoň po kvalitativní stránce stály zápasy za to. Což se jim s pomocí účastníků z Polska a Rakouska tentokrát více než povedlo. Navíc je to jediná bojovka, kde cena pro vítěze zůstala doma. Absence J-koba byla pak patrná zejména u Soul Caliburu 2, kde Češi nedokázali získat nic vyjma zkušenosti. Nutno podotknout, že ve stejnou dobu, kdy se hrál turnaj v této bojovce, zuřila i bitva v Tekken Tag Tournamentu, jehož se účastnily dvojice, takže spousta hráčů dala přednost účasti jen v jedné z nich.

Odpočinek od krvavých bojů poskytlo i promítání několika legendárních akčních filmů ze subžánru bojových umění jako kupříkladu Once Upon Time in China či Drunken Master a ukázky několika amatérských filmečků týmu High Kick Company, to aby hráči získali nějakou tu motivaci do dalších "fajtů".

Na závěr bych tedy rád zmínil, že se turnaj Otrokovice Open 2005 zařadil mezi ty nejlepší soutěžní akce, které se u nás kdy konaly a je jen a jen dobře, že jejich kvalita průběžně stoupá. Hráči by však možná měli projevit trochu více zodpovědnosti a hlavně úcty k organizátorům takovýchto akcí. Vše u nás zatím funguje na amatérské a ryze nadšenecké úrovni, takže se může vcelku lehce stát, že se přípravy dalšího turnaje nikdo nechopí a tím to celé skončí. A určitě není třeba dodávat, že by byla velká škoda přijít, byť třeba jen jednou za rok, o tak skvěle strávený víkend. A to prosím pěkně za pouhopouhé dvě stovky startovného.

Konečné výsledky letos vypsaných turnajů:

TEKKEN 4
1. MaiJin Gon (Pol)
2. Sleep O (Cz)
3. Bykovec (Cz)

TEKKEN 5
1. MaiJin Gon (Pol)
2. Sleep O (Cz)
3. Zembi (Pol)

TEKKEN TAG TOUNAMENT
1. MaiJin Gon, Zembi (oba Pol)
2. Gemi, Spawn (Pol,Cz)
3. Jatro, Antonius (oba Cz)

SOUL CALIBUR 2
1. MaiJin Gon (Pol)
2. Wacha (Pol)
3. Kuras (Pol)

VIRTUA FIGHTER 4 EVOLUTION
1. Pacco (Cz)
2. Wacha (Pol)
3. Jackie Chun (Rak)

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Nathan Fillion natočil krátký film na motivy Uncharted. A je skvělý

Nathan Fillion jako Nathan Drake

Populární herec Nathan Fillion si zahrál v patnáctiminutovém fanouškovském filmu na motivy série videoher Uncharted....

Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

No Man’s Sky Next

Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...Najdete na iDNES.cz