Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mistrovství ČR v bojových hrách

  12:00aktualizováno  7. července 3:56
Patří již k dobré tradici české Tekken scény, že jednou za rok pořádá neoficiální otevřené mistrovství naší země v hraní bojovek. Letošní ročník se obzvláště vydařil a zařadil se k nejlepším turnajům historie, které se konaly na našem území.

Tekken 5 První prázdninový víkend se již docela tradičně konala velká slavnost pro všechny příznivce bojovek a Tekkena zvláště. Tento rok se celá akce přesunula do moravských Otrokovic a byla otevřená prakticky pro všechny zájemce o účast, takže všeříkající název Otrokovice Open 2005 je nasnadě. Soutěžilo se v těchto disciplínách: Tekken 5, Tekken 4, Tekken Tag Tournament, Virtua Fighter 4 Evolution a Soul Calibur 2. Soutěžní klání ve všech hrách probíhala na platformě PlayStation 2.

Neoficiální mistrovství České Republiky v bojových hrách již tedy skončilo a já jako přímý účastník se s vámi mohu podělit o své čerstvé zážitky. Už několik týdnů před samotným turnajem to vypadalo, že půjde pravděpodobně o největší akci v dějinách české Tekken scény. Navíc veškerou organizaci si vzal na starost jeden z jejich zakladatelů Alimokujin a jeho Zlínské gorily. A musím říct, že se předvedli v tom nejlepším světle. Objednala se Otrokovická Sokolovna zvící velikosti Spartakiádního stadionu, opravdu luxusní ceny, hromada skvělého papání a neméně dobrého bumbání. Chybělo snad jen grilování, ale věřím, že by Alda dokázal sehnat snad i to (takové tekken roštěnky na grilu – mlask).

Tekken 5 Hráči vycítili, že půjde o něco extra a začali se přihlašovat jako na běžícím pásu. Za chviličku se jejich počet zastavil někde u magické stovky. Siláckých řečí padlo neméně. Bohužel, jak tomu už tak často bývá selhal právě lidský faktor. Těsně před turnajem se z něj omluvila její největší celebrita, nejlepší český hráč J-kob. Díky tomu tak veškeré hlavní ceny pobrali kolegové z Polska. Na samotný turnaj pak dorazila sotva sedmdesátka hráčů. A pokud nepočítáme delegaci ze zniňovaného Polska a Virtua Fighter partičku z Rakouska, tak se Češi moc nepředvedli. Například ze vždy veleúspěšné Příbrami dorazil jen jeden borec a podobně bych mohl pokračovat. Účast tak byla největším zklamáním, zejména pro organizátory, kteří se dostali do značného mínusu a ta velkolepost je přišla pěkně draho. "Čtyři koláčky za patnáct" slyším i ve spaní.

Ovšem ti co dorazili, dali svými herními výkony brzy zapomenout na pachuť zklamání. Veškeré turnaje byly na kvalitní úrovni a zejména ten v Tekkenu 5 velice překvapil. Ačkoli hra vyšla teprve před nedávnem a hráči neměli tolik času vypilovat svou techniku, spousta soubojů byla naprosto úchvatných. Zejména souboj poláka Gona a našeho chlapce z Příbrami Sleepa se svou napínavostí a neuvěřitelnou taktikou zapíše zlatým písmem do už tak tlusté kroniky Tekken bojů. Hned vedle legendárního souboje Aenica vs. J-kob. Ale ani ostatní turnaje na tom nebyly o mnoho hůř. Ačkoli jsem díky únavě spoustu bojů neviděl, finále Tekken 5 velmi slušně nabitého turnaje ve Virtua Fightera 4 Evo jsem si ujít nenechal. Tato ve světě velmi oblíbená bojovka u nás nemá sice takové hráčské zastoupení, ale o to více se její fanoušci v čele s bojovníkem Unicornem snaží, aby alespoň po kvalitativní stránce stály zápasy za to. Což se jim s pomocí účastníků z Polska a Rakouska tentokrát více než povedlo. Navíc je to jediná bojovka, kde cena pro vítěze zůstala doma. Absence J-koba byla pak patrná zejména u Soul Caliburu 2, kde Češi nedokázali získat nic vyjma zkušenosti. Nutno podotknout, že ve stejnou dobu, kdy se hrál turnaj v této bojovce, zuřila i bitva v Tekken Tag Tournamentu, jehož se účastnily dvojice, takže spousta hráčů dala přednost účasti jen v jedné z nich.

Odpočinek od krvavých bojů poskytlo i promítání několika legendárních akčních filmů ze subžánru bojových umění jako kupříkladu Once Upon Time in China či Drunken Master a ukázky několika amatérských filmečků týmu High Kick Company, to aby hráči získali nějakou tu motivaci do dalších "fajtů".

Na závěr bych tedy rád zmínil, že se turnaj Otrokovice Open 2005 zařadil mezi ty nejlepší soutěžní akce, které se u nás kdy konaly a je jen a jen dobře, že jejich kvalita průběžně stoupá. Hráči by však možná měli projevit trochu více zodpovědnosti a hlavně úcty k organizátorům takovýchto akcí. Vše u nás zatím funguje na amatérské a ryze nadšenecké úrovni, takže se může vcelku lehce stát, že se přípravy dalšího turnaje nikdo nechopí a tím to celé skončí. A určitě není třeba dodávat, že by byla velká škoda přijít, byť třeba jen jednou za rok, o tak skvěle strávený víkend. A to prosím pěkně za pouhopouhé dvě stovky startovného.

Konečné výsledky letos vypsaných turnajů:

TEKKEN 4
1. MaiJin Gon (Pol)
2. Sleep O (Cz)
3. Bykovec (Cz)

TEKKEN 5
1. MaiJin Gon (Pol)
2. Sleep O (Cz)
3. Zembi (Pol)

TEKKEN TAG TOUNAMENT
1. MaiJin Gon, Zembi (oba Pol)
2. Gemi, Spawn (Pol,Cz)
3. Jatro, Antonius (oba Cz)

SOUL CALIBUR 2
1. MaiJin Gon (Pol)
2. Wacha (Pol)
3. Kuras (Pol)

VIRTUA FIGHTER 4 EVOLUTION
1. Pacco (Cz)
2. Wacha (Pol)
3. Jackie Chun (Rak)

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Vývojáři si psali pozitivní recenze vlastní hry, Steam zakročil

Recenze na Steamu

Autoři hry Wild Buster si na Steamu kupovali vlastní hru, aby k ní mohli psát pozitivní recenze.

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

System Shock 2

Autoři chystaného remaku jedné z nejlepších her všech dob se stali oběťmi vlastních ambicí. Musí proto vývoj přerušit a...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Najdete na iDNES.cz