Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monkey Island 2 - návod

  12:00aktualizováno  5. dubna 8:34
Na první díl Monkey Islandu jsme tu už návod měli. Kompletní řešení druhého dílu, který je pro adventuristy něčím podobným jako pro stratégy Civilization, tu však dosud nebylo. Dnes naštěstí došlo k nápravě této neblahé skutečnosti…

Monkey Island 2

První část: Scabb Island
Tak jedem. Popadněte lopatu z tabule (PICK UP SIGN) a užijte si buzeraci od Larga. Pak jděte doleva do přístavu. Vlezte oknem do hospody (tam je kuchyně), kde si vezměte nůž (PICK UP KNIFE). Vylezte ven, jděte k mapaři Wallymu. Nejprve ho zbavte nepotřebných papírů (PICK UP PAPER) a až se nebude dívat, ukradněte mu i kontaktní čočku (PICK UP MONOCLE). Piráty, kteří sedí na nejvýše položené lodi, osomrujte o zlaťák na dřevočistič. Se zlaťákem hurá za truhlářem, kupte si dřevočistič (WOODPOLISH) a vraťte se k beznohému. Čistěte mu nohu, dokud bude platit, pak ho ještě osomrujte o kyblík (BUCKET). V poslední, levé lodi odřízněte nožem krokodýla (USE KNIFE WITH ROPE) a vezměte si sýr z jeho misky (PICK UP CHEESE SQUIGGLIES). Z Largovy kajuty ukradněte paruku (PICK UP TOUPEE). Vejděte do hospody normálním vchodem a setřete papírem od Wallyho Largův nechutný zelený smradlavý flusanec (USE PAPER WITH SPIT).

Odejděte z města a vyražte na pláž. Tam jenom seberte klacek (PICK UP STICK) a můžete si promluvit s piráty u ohýnku. Povšimněte si párkařského stánku - sem se ještě vrátíte. Dále jděte k bažině, naberte do kyblíčku bahno (USE BUCKET ON SWAMP) a pomocí klacku a rakve se přeplavte (USE COFFIN) k domečku voodoo lady. Tam chceme prozatím jen provázek, tak si ho seberte (PICK UP STRING) a zase se přeplavte zpátky. Vraťte se do města, vlezte do Largovy kajuty a nastražte kyblík na dveře (USE BUCKET´O´MUD ON DOOR). Schovejte se za paraván (USE DRESSER) a počkejte, až přijde Largo. Až se zašpiní, špehujte ho do čistírny a pak se vraťte do jeho kajuty. Zavřete dveře a ukradněte z nich lístek do prádelny (PICK UP LAUNDRY TICKET). Ten dejte samozřejmě prádelníkovi (GIVE LAUNDRY TICKET TO MAD MARTY) a dostanete Largovu podprsenku. Teď budeme vyrábět past na myši. Pod třemi piráty se nachází bednička, kterou k tomuto účelu použijete. Otevřete ji (OPEN BOX), dejte do ní sýr (USE CHEESE WITH BOX), znovu ji otevřete (OPEN BOX), dejte do ní klacík (USE STICK WITH BOX) a nakonec past dovršte správně umístěným provázkem (USE STRING WITH BOX). Až krysa začne jíst, jenom trhněte za provázek a máte ji (USE STRING, OPEN BOX, PICK UP RAT). Vlezte oknem do hospodské kuchyně a dejte krysu nepozorovaně do polévky (USE RAT WITH WICHY SOICE). Vylezte zase oknem ven a vejděte do hospody standardním vchodem skrz poklop. Zeptejte se barmana na jídlo, vezměte práci šéfkuchaře a s penězi utečte oknem.

Monkey Island 2

Chybí vám poslední součást voodoo panenky, kterou snadno dostanete na hřbitově, tak tam zajděte a kopejte u hrobu Largova dědečka (nebo co to je) (USE SHOVEL ON GRAVE). Po dramatické scéně budete mít kost, neboli poslední část voodoo panenky. Jděte tedy k voodoo lady a dejte jí všechny potřebné ingredience (podprsenku, flusanec, paruku a kost). S nově vyrobenou panenkou pak hurá za Largem do kajuty a píchejte do panenky špendlíky (USE PINS ON VOODOO DOLL), až padouch uteče z ostrova. Pak se vydejte k lodníku Dreadovi, kterému dejte čočku od Wallyho (GIVE MONOCLE TO CAPTAIN) a najměte si jeho loď.

Druhá část: Čtyři části mapy
Jako první navštivte ostrov Booty. Než půjdete ven z lodi, seberte z paluby krmivo pro papoušky (PICK UP PARROT CHOW). Ve městě si promluvte s kamelotkou, od které si vezmete jeden leták. Další vaší zastávkou bude ostrov Phatt, kde budete hned uvězněni. Z cely se dostanete tak, že z matrace vyrobíte klacek (PUSH MATTRESS, PICK UP STICK), pomocí něhož vydobudete kost (USE STICK WITH BONE, PICK UP BONE). Pes a kost - to je dokonalá kombinace, a tak kost vyměňte za klíč (USE BONE WITH WALT, PICK UP SMALL KEY). Vysvobodit se už je pak otázka jednoho otočení (USE SMALL KEY IN CELL DOOR). Seberte z poliček obálky a prozkoumejte je (PICK UP MANILLA ENVELOPE, OPEN MANILLA ENVELOPE, PICK UP GORILLA ENVELOPE, OPEN GORILLA ENVELOPE). Opusťte vězení a přes vaši vyhlášku nalepte letáček kamelotky (USE LEAFLET WITH POSTER). Jděte vpravo do knihovny a jako první si vezměte zvětšovací sklíčko z modelu majáku (OPEN MODEL LIGHTHOUSE, PICK UP MODEL LIGHTHOUSE LENS). Nechte si vystavit průkazku a podívejte se do jmenného katalogu. Ze šuplíku D si zapamatujte knihu "Disasters" o potopených lodích, z šuplíku P,Q,R si zapamatujte knihu "Recipes, voodoo" a pak ještě jednu, libovolnou knihu z libovolného šuplíku. Vybrané tři knihy si vyzvedněte u knihovnice. Prohlédněte si knihu Disasters a zjistíte tak souřadnice potopené lodi.

Dále zamiřte do uličky vlevo od knihovny. Budete svědkem vítězství jednoho chlapíka. Sledujte ho až ke dveřím, kde mu někdo radí, jaká čísla padnou. Až chlápek odejde, zeptejte se na čísla také (OPEN DOOR), na heslo vždy musíte odpovědět první číslicí, kterou ruka ukázala, tj. ukáže 5 a potom 3, správná odpověď je 5. Zapište si barvu a číslo, které vyhrají, a vsaďte si na ně u kola. Jako výhru si zvolte vstupenku na maškarní bál. Celý proces zopakujte a jako výhru si zvolte peníze.

Na tomtéž ostrově se dále dejte k velkému domu tlustého guvernéra. Přemluvte stráž, aby vás pustila dál (Three-headed monkey behind you!!!) a nahoře vyměňte tlusťochovi knihu za onu třetí libovolnou, kterou jste si vybrali v knihovně (USE vaše kniha WITH FAMOUS PIRATE…). Vraťte se do města a jděte do vězení. Z poličky vezměte obálku, otevřete ji a pusťte kamelotku z cely (PICK UP VANILLA ENVELOPE, OPEN VANILLA ENVELOPE, USE SMALL KEY IN CELL DOOR). Jděte na ostrov Scabb a navštivte tam hospodskou loď. Barmanovi ukažte průkazku z knihovny a kupte si kořalky "Yellow beard´s baby" a "Blue whale". Smíchejte je (USE BLUE DRINK WITH YELLOW DRINK) a připravte se na jednu z nejméně logických akcí, které ve hře provedete. Na metronom na piánu totiž musíte nasadit banán z obálky ve vězení (USE BANANA WITH METRONOME) a následně odebrat ztuhlého opa a strčit si ho do kapsy!

Dál vás cesta povede na ostrov Booty. Tam nejprve navštivte vetešnictví, kde kupte tabulku s nápisem o papouškovi (PICK UP SIGN). Na její místo pověste krmení (USE PARROT CHOW WITH HOOK), čímž se zbavíte dotěrného papouška a můžete nakoupit následující věci: lesní roh (PICK UP HORN), pilu (PICK UP OLD SAW) a zrcadlo (PICK UP MIRROR). Přes ulici vejděte do půjčovny kostýmů, kde si na pozvánku, kterou jste vyhráli v loterii na Phatt Islandu, půjčte kostým (GIVE INVITATION TO SHOPKEEPER, PICK UP DRESS). Pokračujte směrem k závodišti plivačů do dálky. Nejprve rychlá sabotážní akce - zatrubte na roh (USE HORN) a přesuňte praporky označující rekordní dopliv (PUSH FLAG). Potom se napijte kořalky (USE CRAZY STRAW WITH GREEN DRINK) a počkejte, až zavlaje větrem šátek jednoho z diváků. Pak si pořádně po větru odplivněte (SPIT) a s vyhranou trofejí zamiřte k vetešníkovi, kde ji udáte za slušných 6 000 (GIVE SPIT PLAQUE TO DEALER). Teď už máte na to, abyste si od kamelotky pronajali loď, tak to neprodleně učiňte a zamiřte na souřadnice, které jste si zjistili v knize Disaster. Potopte se k vraku a rychle vytrhněte sošku opičí hlavy (PICK UP MONKEY HEAD) a vraťte se na hladinu (USE ROPE). Za sošku (GIVE MONKEY HEAD TO DEALER) vám vetešník daruje první část mapy.

Na mapě ostrova se dál vydejte k malé budově "Small structure". Promluvte si se strážným a odevzdejte vstupenku. V guvernérčině domě seberte část mapy z nástěnky (PICK UP MAP). Vyjděte ven před dům a pokuste se ukrást psa (PICK UP DOG). Budete odvedeni ke guvernérce. Po rozhovoru s ní (nezapomenutelný zážitek!) se tam vraťte a seberte pádlo (PICK UP OAR). Jděte s ním za dům a mlaťte do popelnice (PULL GARBAGE CAN), dokud z kuchyně nevyběhne kuchař. Oběhněte dům, vlezte do kuchyně a ukradněte rybu (PICK UP FISH). Před hlavním vchodem ještě ukradněte psa (PICK UP DOG) a vraťte se na mapu ostrova. Z ní vyražte do "Big tree", kde strčte pádlo do nejnižší díry u kořenů stromu (USE OAR IN HOLE). Po kořenech na něj vylezte, načež se pod vámi zlomí a vy usnete. Ve snu se vám objeví vaši rodiče a budou zpívat píseň o lidském těle a kostech (HEAD - hlava, ARM - paže, LEG - noha, RIB - hrudní koš a HIP - pánev). MUSÍTE si zapsat pořadí kostí v jednotlivých slokách písničky, budete je potřebovat později v pevnosti Le Chucka. Kostí by mělo být 12, tak si je rozdělte do 4 skupin po 3.

Po probuzení seberte rozbité pádlo (PICK UP BROKEN OAR) a odplujte na ostrov Phatt. Tam jděte na molo před knihovnou a vsaďte se s rybářem o největší rybu. Lovit nemusíte, máte tu z kuchyně, která vám zajistí výhru - rybářův prut. Jděte na ostrov Scabb a nechejte si opravit pádlo u truhláře (GIVE BROKEN OAR TO WOODŠMITH). Navštivte tři piráty u prádelny a toho s dřevěnou nohou této přítěže zbavte pomocí pily (USE OLD SAW ON PEG LEG) a rychle utečte. Zatímco mu truhlář bude nohu spravovat, vykradněte mu dílnu a zbavte ho kladiva a hřebíků (PICK UP HAMMER, PICK UP NAILS). Takto vyzbrojeni jeďte na Booty Island, kde navštivte rakvaře Stana. Přemluvte ho, aby vám předvedl svou rakev a ihned ho do ní zatlučte (USE NAILS ON COFFIN). Seberte klíč od krypty (PICK UP CRYPT KEY) a vydejte se na útes, kde podle všeho skončila mapa. Pokuste se ji vytáhnout prutem (USE FISHING POLE) a potom jděte k velkému stromu. Vyrobte si provizorní schůdky, zastrčte pádlo jako minule do díry (USE R. OAR WITH HOLE) a vylezte na něj, seberte kolík zleva (PICK UP PLANK) a posuňte ho do další díry (USE PLANK WITH HOLE), seberte pádlo, přesuňte ho o jednu díru a tak to opakujte do té doby, než se dostanete až nahoru na strom. Tam seberte dalekohled (PICK UP TELESCOPE) a vejděte do domečku. Pusťte psa do hromady papírů (USE DOG WITH PILE) a máte druhou část mapy.

Dále se vydejte na ostrov Phatt a dojděte k vodopádu (WATERFALL). Tam vylezte na kopec a opicí povolte hydrant (USE JOJO WITH PUMP). Vraťte se dolů a vstupte do otvoru. Projděte podzemím a vejděte do domu na kopci. Vsaďte se s pirátem, kdo vypije více grogu, a zatímco je pryč, vylijte jeho grog do květináče a nahraďte ho svým, mírnějším grogem (PICK UP MUG´O´GROG, USE MUG´O´GROG WITH TREE, USE EMPTY MUG WITH BOTTLE NEAR´O´GROG). Až soupeř padne, nasaďte do rámu zrcadlo od vetešníka (USE MIRROR WITH MIRROR FRAME) a vyjděte před dům. Otevřete pravé okno a namiřte do něj dalekohled (OPEN WINDOW, USE TELESCOPE WITH GROTESQUE STATUE). Zpět do domu, tam stiskněte cihlu, kterou označil paprsek světla (PUSH BRICK). Třetí část mapy je vaše.

Teď pojedeme na ostrov Scabb. Jděte ke kryptě a odemkněte ji klíčkem od Stana (USE CRYPT KEY IN CRYPT). Vejděte a podle knihy od tlustého guvernéra a podle úsloví pirátů, která jsou jak v knize, tak i na rakvích, najděte a otevřete rakev párkaře ze severní pláže. Vezměte trochu popela, který z mrtvého zbyl (OPEN COFFIN, PICK UP ASHES). Dále jděte k voodoo lady, u které prohledejte knihovnu a popadněte knihu o oživování (LOOK AT ASH-2-LIFE, PICK UP ASH-2-LIFE). Na oživování se zeptejte samotné lady a dejte jí knihu Recipes, voodoo a popel z párkaře. Vraťte se do krypty a oživte párkaře přípravkem od voodoo lady (USE ASH-2-LIFE ON ASHES). Jděte na severní pláž, odemkněte domek klíčem od mrtvého (USE KEY IN DOOR) a uvnitř zavřete plyn (USE KNOB). Vraťte se do krypty, vzbuďte párkaře (USE ASH-2-LIFE ON ASHES) a povězte mu o plynu. Za odměnu dostanete čtvrtou, poslední část mapy.

Se čtyřmi částmi mapy jděte za mapařem Wallym, kterému dejte zvětšovací sklíčko z modelu majáku (GIVE MODEL LIGHTHOUSE LENS TO WALLY), načež mu dejte čtyři části mapy. Na jeho žádost zajděte k voodoo lady pro nápoj lásky, dostanete od ní tašku, kterou otevřete a najděte v ní sirky (OPEN JUJU BAG). Dozvíte se také, že vám Le Chuck unesl Wallyho i s těžce vydobytou mapou. Vydejte se do bažin, kde se objevil balík adresovaný Le Chuckovi. Otevřete jej, vlezte si do něj, zavřete za sebou a hurá do Chuckovy pevnosti.

Třetí část: Le Chuckova pevnost
Jděte vpravo do uličky (PASSAGE) a pokračujte až k vězení, kde si promluvte s Wallym. Vraťte se k ukazatelům a vstupte do bludiště. Nyní vám přijde vhod pořadí kostí, které jste si zapsali. Projděte tedy freskou, která odpovídá pořadí prvních tří kostí, toto opakujte s následujícími trojicemi ještě třikrát, měli byste se ocitnout u zamčené brány. Pokud ne, někde jste udělali chybu, tak radši ukládejte. Otevřete bránu (OPEN HUGE DOOR) a uvnitř seberte klíč od Wallyho vězení (PICK UP VOODOO KEY TO JAIL). Až budete viset, napijte se kořalky (USE CRAZY STRAW WITH GREEN DRINK) a plivejte (SPIT) na štít vpravo od vás tak dlouho, až slina uhasí svíčku. Ve tmě rozsviťte sirku (OPEN MATCHES). Překvapení, překvapení!

Čtvrtá část: Ostrov Dinky
Seberte láhev a rozbijte ji o kámen (PICK UP BOTTLE, USE BOTTLE WITH ROCK). Dále zdvihněte páčidlo a vylomte barel vpravo od papouška (PICK UP CROWBAR, USE CROWBAR WITH BARREL), získáte sušenku. Jděte do džungle, cestou vlevo. Odřízněte sušenky v prášku rozbitou láhví (USE BROKEN BOTTLE WITH BAG, PICK UP BOX OF CRACKER MIX) a vraťte se na pláž. Pod destilačním přístrojem leží sklenička, tak si ji přivlastněte (PICK UP MARTINI GLASS) a naplňte ji vodou z oceánu (USE MARTINI GLASS WITH OCEAN). Slanou vodu přefiltrujte destilačním přístrojem (USE GLASS´O´WATER WITH STILL) a vyrobte sušenky z prášku (USE GLASS´O´D. WATER WITH BOX OF CRACKER MIX). Dejte sušenky papouškovi a zapisujte si cestu k pokladu. Znovu do džungle, ale teď po pravé cestě. Z bedny seberte lano a dynamit (PICK UP ROPE, USE CROWBAR WITH BOX, PICK UP DYNAMITE). Teď se dejte podle rad papouška, měli byste dorazit k velkému X na zemi. Tam kopejte lopatou (USE SHOVEL ON BIG X) a beton odstraňte dynamitem (USE MATCHES WITH DYNAMITE, USE LIT DYNAMITE WITH HOLE IN THE GROUND). Pomocí lana a páčidla se zhoupněte k pokladu (USE CROWBAR WITH ROPE, USE CROWBAR´N´ROPE WITH TWISTED METAL RODS).

Posledním vaším úkolem ve hře bude vytvoření voodoo panenky samotného Le Chucka, takže se do toho pustíme. Rozsviťte světlo (PUSH LIGHT SWITCH) a seberte poklad (PICK UP TICKET). Jděte do nemocniční místnosti a vezměte lahvičku táty (LOOK AT REMAINS, PICK UP DAD´S REMAINS), gumové rukavice z koše (OPEN TRASHCAN, LOOK AT STUFF IN TRASHCAN, PICK UP SURGICAL GLOVES) a injekční stříkačku ze šuplíku (OPEN MEDICAL DRAWER, PICK UP HYPODEMIC SYRINGE). Jděte do skladu se spoustou krabic. Tady si vezměte gumový nafukovací balón a panenku podobnou Le Chuckovi (OPEN BOX, PICK UP BALOON, OPEN BOX, PICK UP DOLL). Vyhlédněte si Le Chucka a rychle mu podejte čistý kapesník (GIVE CLEAN WHITE HANKIE TO LE CHUCK). V místnosti s automatem na grog naplňte obě gumové rukavice i gumový míček héliem (2x USE SURGICAL GLOVE WITH HELIUM TANK, USE BALOON WITH HELIUM TANK). Stiskněte tlačítko na vrácení mince (PUSH COIN RETURN) a až se Le Chuck shýbne pro minci, utrhněte mu kus kalhot (PICK UP LE CHUCK). Nakonec jděte k výtahu a přivolejte ho (PUSH CALL BUTTON). Vejděte do kabiny a rychle stiskněte páku (PUSH LEVER). Nahoře seberte kus utržených vousů a jděte ven (PICK UP CRISPY BEAR BITS, OPEN DOOR). Na ulici je dost klidu na mixování voodoo panenky (USE BEARD WITH JUJU BAG, USE DOLL WITH JUJU BAG, USE UNDERWEAR WITH JUJU BAG, USE USED HANKIE WITH JUJU BAG, USE SKULL WITH JUJU BAG). S hotovou panenkou sjeďte dolů a místo špendlíků použijte k píchání injekční stříkačku. A další adventura je zdárně za vámi!

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Phantom Doctrine vypadá jako X-COM z doby studené války

Phantom Doctrine

Tahová strategie Phantom Doctrine zaujme především zasazením do doby studené války a orientací na plíživý postup. Jinak...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz