Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mortal Kombat: Shaolin Monks – preview

  12:00aktualizováno  11. ledna 2:54
Pokusy vytvořit akční adventury ze světa Mortal Kombat proběhly zatím dva – jeden nás potěšil, druhý rozčaroval. Jak dopadne pokus třetí, to uvidíme ke konci tohoto roku. Již nyní zde ale máme souhrn prvních informací.

Mortal Kombat: Shaolin Monks Herní tituly, které nesou ve svém názvu spojení „Mortal Kombat“ si vybudovaly pověst především díky klasickým bojovkám. Ale, jak většina fanoušků těchto projektů ví, že existují i akční adventury z universa Mortal Kombat. A to hned dvě - velmi zábavná 2D beat´um up procházečka Mortal Kombat Mythology: Sub-Zero (původně měly následovat i hry s dalšími legendárními postavami, ale nakonec z tohoto plánu sešlo) z roku 1997 a 3D akční adventura Mortal Kombat Special Forces (2000). Přesto byla vždy největší pozornost věnována především ústřední řadě, která dosud čítá šest dílů (plus různé rozšiřující „datadisky“ jako Ultimate Mortal Kombat 3, Mortal Kombat Trilogy, Mortal Kombat Gold) z nichž dosud posledním je Mortal Kombat: Deception, který se dočkal vynikající prodejnosti. Snad právě proto se v Midway rozhodli trošku pozměnit svou vydavatelskou politiku. Slíbili, že každý rok vyjde nové pokračování, ale nejen to, také bychom se měli (ke konci příštího roku) dočkat další akční adventury, tentokráte nazvané Mortal Kombat Shaolin Monks.

Pozornost bude také věnována velké interaktivitě prostředí, takže by neměl být problém prohodit soupeře stěnou nebo se ho jednoduše zbavit shozením z velké výšky.

Mortal Kombat: Shaolin Monks Jak už bylo více než jasně naznačeno, Shaolin Monks budou akční adventurou ve 3D a podle prvních uveřejněných screenshotů je na co se těšit – detailní grafika, propracované postavy, skvěle ztvárněné interiéry, jen efekty speciálních úderů zatím nevypadají až tak úchvatně, ale nesuďme podle pár zběžných pohledů. Během hraní budete mít na výběr ze dvou charakterů, a to Liu Kanga nebo Kung Laa. Ale během své cesty se setkáte se spoustou dalších známých tváří a dostanete se do mnoha proslulých prostředí, což určitě potěší všechny fanoušky Mortal Kombatu. Tvůrci slibují, že nepůjde o klasickou beat ´em-up procházečku, ale o akční adventuru v pravém slova smyslu.

Pokud jste se vyděsili, že budete ochuzeni o fatality, žádný strach. Nejen, že budete mít možnost své protivníky shodit do kyseliny nebo napíchnout na ostré bodce, ale také, kromě klasických „dokončovaček“ budete moci provést takzvanou týmovou fatalitu, což znamená, že nepřítele rozcupujete společně se svým spoluhráčem. Ano, ve hře bude kromě klasického Single Playeru, implementován i kooperativní mód, což by měl být určitě velký tahák. O tom, zda bude možné hrát i přes internet se zatím žádné informace neobjevily.

Mortal Kombat: Shaolin Monks Na vývoji hry se tentokráte nepodílejí lidé přímo z Midway, ale tým Paradox Development Zone, z jejichž předchozích projektů nám budou pravděpodobně nejznámější bojovky X-Men: Mutant Academy 1, 2 a X-Men: Next Dimension. Nešlo o žádné megahity, ale na druhou stranu ani o špatné tituly. Kromě toho je jasné, že Midway bude práce na Shaolin Monks velmi pečlivě monitorovat, a tak snad nedovolí, abychom se dočkali nějakého herního polotovaru.

Je těžké odhadnout, do jakého období nás tato hra přenese.

Jelikož jde o akční adventuru, bude největší důraz kladen samozřejmě na souboje. Pokud jste si přivykli ovládání z předchozích her, měli byste být jako ryba ve vodě. Ovšem předpokládáme, že obě herní postavy budou obohaceny o další údery (a rozhodně by neuškodilo rozšíření i těch speciálních), protože je určitě budou potřebovat. Své síly totiž změří s charaktery jako je Quan-Chi, Baraka, Sub-Zero nebo Mileena. Setkáte se, ale také například s Raidenem.

Mortal Kombat: Shaolin Monks Pozornost bude také věnována velké interaktivitě prostředí, takže by neměl být problém prohodit soupeře stěnou nebo se ho jednoduše zbavit shozením z velké výšky. A to vše v legendárních lokacích jako je například mluvící les a další. Příběh nebyl dosud nastíněn, takže není až tak úplně jasné, zda se bude odehrávat v období před nebo po Mortal Kombat Deception. Jelikož na jednom z obrázků je možné zahlédnout několik Barakových mutantů, dalo by se předpokládat, že by měl Mortal Kombat Shaolin Monks probíhat v přibližně stejné době jako MK: Deception. Na druhou stranu, v té chvíli by ale měl být Liu Kang mrtvý. Je tedy těžké odhadnout, do jakého období nás tato hra přenese.

Naproti tomu ovšem jasné je, že Mortal Kombat Shaolin Monks potěší všechny fanoušky původních her, protože jim představí vesmír Mortal Kombat z trošku jiného pohledu a především více do hloubky. Kromě toho bychom se měli dočkat i odhalení některých tajemství z osudu legendárních postav, takže pokud se nemůžete dočkat, není se čemu divit.

Paradox Development Zone

Lhali bychom, kdybychom nepřiznali, že výběr tohoto týmu nám nevyvolává lehké vrásky na čele. Dosud jsme se totiž od této společnosti nedočkali výraznější hry, která by nám na věky utkvěla v paměti. Z dosavadních projektů této firmy se jich většího úspěchu dočkalo skutečně minimum. Které z těchto titulů vy osobně znáte? – Backyard Wrestling: Don´t Try This at Home (na druhou stranu, je to hezký název), Backyard Wrestling 2: There Goes the Neighborhood, Rock´em Sock´em Robots Arena nebo Wu-Tang: Shaolin Style? Nejde o zrovna legendární projekty. Vývoj hry Thrill Kill byl dokonce zrušen. Ale abychom jim nekřivdili, tak X-Men: Mutant Academy 1,2 nebo X-Men: Next Dimension byly poměrně slušné gamesy. Snad se dámy a pánové z Paradox Developmnet Zone budou snažit, aby si vylepšili reputaci a fanoušky Mortal Kombatu nezklamou. Kdyby ano, tak aby se potom nedivili, že si některý z nich bude chtít vyzkoušet fatalitu zrovna na tvůrcích (všichni přece víme, že za násilím páchaným v reálném světě, stojí vždy počítačová hra. Nebo ne?:)).

Mortal Kombat: Shaolin Monks Pokud se tedy autorům podaří vytvořit vyvážený poměr mezi akční a adventurní částí, mělo by vše dopadnou velmi dobře. Do vydání hry ještě zbývá poměrně dost času, takže příliš jistých věcí ještě není, ale něco přece jen ano – minimálně dvě herní postavy (Liu Kang, Kung Lao), několik známých prostředí, velká míra interaktivity a kooperativní mód. Jsme si jistí, že za nedlouho se začnou objevovat další oficiální informace (jejichž zdrojem mohou být třeba tyto stránky), které v nás hladinu nedočkavosti ještě zvýší. Trošku se obáváme, že vývoj není přímo v rukou Midway, ale pouze pod jejich patronátem, ale doufejme, že jsou to obavy neoprávněné.
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Zabíjet nácky ve Wolfesteinovi je zábava i bez hrdiny Blazkowitze

Wolfenstein II: The Adventures of Gunslinger Joe

Přídavek pro letošního Wolfensteina určitě neoslní originalitou, ale o to tu přeci nejde. Další tři levely plné...

RECENZE: S DOOM VFR zažijete krvavé peklo zase trochu jinak

DOOM VFR

Jde vůbec dohromady spojení frenetické akce a virtuální reality? Král bezduchých stříleček vám v tom přichází udělat...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Najdete na iDNES.cz