MotorM4X - volnost na čtyřech kolech

aktualizováno 
Nebude chybět tuning, takže za peníze vyhrané v závodech bude možné pořídit nové součástky pro váš vůz.

Máme městské akce s obrovskou volností pohybu, máme RPG s masivními světy, ale závodní hry byly donedávna omezeny prostorem tratě nebo silnice. Velkým milníkem v posledním jmenovaném žánru se tak stal Test Drive Unlimited, který nabídl obří ostrov, na kterém jste se mohli vydat opravdu kamkoliv jste chtěli. Dalším MotorM4Xtýmem, který přichází s podobným konceptem, je české studio The Easy Company, složené z části také z bývalých zaměstnanců Illusion Softworks. Zkušenosti s tvorbou her jako Hidden & Dangerous I i II nebo Mafia se určitě budou hodit. Jak již název napovídá, tak MotorM4X bude hrou, ve které budou hlavní roli hrát terénní vozidla. Ono pohybovat se v otevřeném přírodním prostoru se sporťákem, není úplně ideální. K výběru bude deset vozidel s odlišnými jízdními vlastnosti, přičemž každé bude možno neopatrnou jízdou poškodit. Všechny škody poté budete muset opravit v garáži.

Když už jsme u těch stromů, tak vězte, že ty budou ve hře vypadat opravdu působivě. Postará se o to licencovaná technologie SpeedTree, díky které bude ve hře vytvořeno přes 15000 stromů.

Dobrou zprávou je, že nebude chybět tuning, takže za peníze vyhrané v závodech bude možné pořídit nové součástky pro váš vůz. Po upgradu se vám jistě pojede MotorM4Xhned lépe. Kromě vašich vozů bude zničitelné i prostředí, takže narazíte-li do stromu ve velké rychlosti, tak to bude právě on, kdo se skácí na zem. Když už jsme u těch stromů, tak vězte, že ty budou ve hře vypadat opravdu působivě. Postará se o to licencovaná technologie SpeedTree, díky které bude ve hře vytvořeno přes 15000 stromů. Nalézat se budou ve třech různých lokacích. Těmi budou Alpy, Aljaška a poušť plná skal. Rozličný terén slibuje odlišnou zkušenost při jízdě. Na Aljašce to bude určitě hodně klouzat. K tomu si připočtěte změnu počasí v reálném čase, takže se ve hře dočkáme mlhy, deště i sněžení. V MotorM4X bude přítomen volný režim kariéry, ve které hojně využijete GPS a čtyři závodní módy. Klasickému závodu bude sekundovat longrun, což je rallye variace na tradiční time trial. Dále pathfinder, v němž budete muset z dané lokace najít cestu až k cíli a trial, v němž budete muset zdolat velmi extrémní terén.

Na autech bude zůstávat prach, bláto i sníh.

Velmi nás zaujal samotný jízdní model, na němž si dali vývojáři opravdu záležet. Všechna čtyři kola separátně reagují na okolní terén, přičemž se nám zalíbilo MotorM4Xpředevším jejich pérování. Zábavné je také sledovat pokus o zdolání příliš strmého kopce. Pokud nebudete mít dostatečný počet koní pod kapotou, tak se můžete těšit na převrácení vozu na kapotu. Z vizuálního hlediska vypadá MotorM4X vcelku k světu. Viditelnost je velká, textury vypadají ostře a při bližším pohledu si všimnete i několika částicových efektů. Na autech bude zůstávat prach, bláto i sníh. I použití shaderů 2.0 bude znát. Než však tento titul vyjde, tak si ještě chvilku počkáme, takže nakonec může vypadat hra ještě lépe, než teď. A to momentálně již dobře vypadá. Na hře pracují The Easy Company již od července roku 2006. Na trhu by se přitom měl MotorM4X objevit již v prvním čtvrtletí roku příštího. Cena titulu má být dle slov samotných tvůrců velmi přátelská, takže bychom počítali s tradičními budgetovými třemi stovkami.
Témata: GPS, jízdné

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Další z rubriky

V novém Far Cry New Dawn navštívíme známá místa po nukleární válce

Far Cry New Dawn

Nový díl střílečky Far Cry přímo navazuje na pátý díl z letošního března. O přežití tentokrát budeme bojovat v...

Ostuda kolem Falloutu 76 nekončí, Bethesdě unikla privátní data hráčů

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Kvůli chybě v systému zákaznické podpory se na veřejnost dostaly privátní údaje některých hráčů Falloutu 76. Pro...

Zaklínač Geralt navštíví svět Monster Huntera

Monster Hunter: World – The Witcher 3: Wild Hunt Collaboration

V příštím updatu vynikajícího Monster Huntera obohatí hru zaklínač Geralt. Autoři slibují, spoustu nového obsahu, který...

Najdete na iDNES.cz