Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mutant Chronicles: Warzone

  12:00aktualizováno  23. září 10:45
Název Mutant Chronicles: Warzone ve vás může vyvolávat všelijaké dojmy. Mně osobně se při přečtení jména tohoto připravovaného titulu vybavily dvě věci - horda zmutovaných příšer a známá stolní hra. Pravda, jak už to tak bývá, je někde uprostřed, tak se jí pojďme podívat na zoubek.

Mutant Chronicles: Warzone

Název Mutant Chronicles: Warzone ve vás může vyvolávat všelijaké dojmy. Mně osobně se při přečtení jména tohoto připravovaného titulu vybavily dvě věci - horda zmutovaných příšer a známá stolní hra. Pravda, jak už to tak bývá, je někde uprostřed, tak se jí pojďme podívat na zoubek.

Mutant Chronicles: Warzone bude nejnovějším dílkem týmu MCWZ Team, který pod svá ochranitelská křídla vzala společnost Paradox Entertainment. Vsadím se, že tohle všechno vás ovšem zajímá podstatně méně než například to, o jaký typ hry se bude jednat. Vězte tedy, že podle všeho půjde o týmově orientovanou akční strategii, teoreticky by se z toho ovšem ještě mohla vyklubat týmově orientovaná strategická akce. To, že Mutant Chronicles opravdu budou inspirovaní slavnou deskovou hrou Warzone, přičemž její PCčková podoba by v sobě měla kombinovat jak prvky taktické, tak i akční. K dispozici dostanete malou skupinku vojáků a s těmi se budete probíjet jednou misí za druhou, abyste nakonec stanuli na vrcholku určeném pouze absolutním vítězům.

Mutant Chronicles: Warzone

Aby celé to pachtění mělo nějaký smysl, jsou jednotlivé mise pochopitelně provázány nějakým tím smysluplným příběhem. Ten náš vypráví o temné a ještě temnější budoucnosti, kdy lidem už byla Země malá, a tak se z ní rozhodli odstěhovat jinam. Pro úplnost dodávám, že slovíčko "jinam" je v tomto případě reprezentováno zbytkem naší sluneční soustavy. Protože už od exodu uplynulo 1500 let, začínají lidstvu pomalu docházet nerostné suroviny, a tak nezbývá nic jiného, než se o ně začít rvát. Nerostné bohatství bohužel patří k rodinnému stříbru každé planety, a proto se není co divit, že si ho všechny rasy hlídají jako oko v hlavě…

Ve hře budete mít možnost vyzkoušet si pozici celkem čtyř frakcí, které se jmenují Capitol, Bauhaus, Imperial a Dark Legion. Každá z těchto stran má pochopitelně zcela jinou armádu, jinou výzbroj, vozidla i letadla, což samo o sobě by mělo zaručovat dostatečnou pestrost herní náplně. Před každou misí se budete muset účastnit briefingu, kde byste se při pozorném poslouchání měli dozvědět, jaké jednotky s sebou vzít do terénu a čím je vybavit. Jakmile si ujasníte tyto základní záležitosti, dojde na to, na co jste celou dobu při Mutant Chronicles: Warzone sledování briefingu intenzivně mysleli… na samotný výsadek a začátek bojové akce. Jistou motivací pro úspěšné zvládnutí mise je i fakt, že poté, co se projevíte jako schopný vojevůdce, získáte v dalších misích přístup k novým typům vojáků a výzbroje.

Při převodu ze stolní do počítačové hry se pochopitelně nedala zachovat všechna pravidla, už jen proto, že realtimová hra je něco jiného než hra tahová, nicméně se dá říct, že se autoři snažili alespoň nějakou podobnost zachovat. Do jaké míry se jim to povedlo a do jaké míry je to vůbec žádoucí, to je otázka do diskuse.

Pokud by vás snad náhodou zajímalo, kdy Mutant Chronicles: Warzone dospějí do finální fáze, tak mám pro vás neveselou novinu. Neví se to, a jen tak se to asi vědět nebude, protože vyjádření ve stylu "Jakmile to budeme vědět, tak to oznámíme" nám toho mnoho neřekne. Naopak veselou novinou by mohlo být to, že jakmile bude hra schopná betatestingu, budou se na adrese www.paradoxplaza.com/beta.asp přijímat přihlášky.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

P.T.

Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz