Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Natural Resistance - historii píší vítězové

  12:00aktualizováno  27. června 4:49
Budou o vás vyprávět, že jste zachránili svět a že lidstvo přežilo jen díky vám. Budou o vás mluvit jako o novodobém Mesiáši, který vykoupil všechny hříchy ostatních a přinesl na oltář oběť ze všech nejvyšší. Budou o vás vyprávět svým dětem a budou vás dávat za vzor. Jak to ale bylo ve skutečnosti? To se nikdo nedozví, protože, jak je známo, historii píše ten, kdo vyhraje.

Natural Resistance Jak se zdá, kouzlo klasických 2D realtimových strategií, jak jsme je znali z dob Dune 2 a StarCraftu, jsou již nenávratně pryč. Posledním takovým výkřikem do tmy, byť vcelku zdařilým, byla hra Outlive od společnosti Continuum Entertainment. Současné projekty na tomto poli by spočítal na prstech jedné ruky i hodně nešikovný řezník. To však neznamená, že by žánr realtimových strategií zacházel na úbytě, jen se všechny připravované hry oblékají do slušivého 3D kabátu. Někomu sice možná chybí snadná přehlednost, ale je třeba uznat, že přidání třetího rozměru znamená valnou většinou razantní zvýšení možností herního systému a komplexnější zpracování celého titulu, o přidávání nových originálních prvků ani nemluvě. A přesně taková by měla být RTS Natural Resistance od společností SilverStyle a JoWooD - hratelná, s originálními prvky, s vynikajícím grafickým zpracováním. A pochopitelně ve 3D.

Příběh této hry nás zavádí do okamžiku, jenž by mohl být jedním z posledních, které lidstvo ještě zažije. Vše se blíží svému konci. Lidstvo již dávno není takové, jako dříve. Tak zaprvé - je mnohem méně početné. Dlouhotrvající války zničily takřka vše živé na celé planetě a Natural Resistance zbývá jen několik přeživších jedinců. Ani v tento okamžik ale výstřely neutichají. Copak se všichni zbláznili? Rozhodl se snad někdo, že vyhladí celou populaci a bude mít planetu jen sám pro sebe? Zdá se, že ano. Ale je to vůbec váš problém? Pochopitelně, že ano. Jste totiž vůdcem skupinky lidí, kterým se podařilo až doposud přežít. Pokud však všechno půjde dál, moc velké vyhlídky na spokojený život nemáte, smrt může přijít každým okamžikem. Musíte tedy bojovat a doufat, že se vám podaří šílenství kolem sebe zastavit. Jediné, co máte zpočátku k dispozici, jsou zbraně dávno padlých vojáků, a naději, že i zítra pro vás vyjde slunce. Neexistují žádné morální zábrany, žádné slitování. Dějiny píší vítězové a příběh vždy vypráví ten, který přežil nejdéle. Soustřeďte se tedy jen na jedno - zůstat naživu.

Tolik tedy k příběhu a zápletce. Obojí je náležitě dramatické, s nezbytnou špetkou postapokalyptického zápolení o přežití, ale co si budeme namlouvat, dobrá hra potřebuje ještě něco jiného - kvalitní zpracování a přehledný herní systém. Co se toho prvního týče, zdá se, že se nemáme příliš čeho obávat. Screenshoty nám ukazují detailně propracované prostředí, na kterém jsou dobře patrné stopy dlouhotrvajících bojů. Modely jednotek také vypadají Natural Resistance velice kvalitně, o zpracování různých efektů nebo třeba oblohy není ani nutné nějak zvlášť mluvit. Pracovníci SilverStyle navíc hodlají využít všech možností 3D zobrazení, takže se můžeme těšit na volně polohovatelnou kameru, u níž si budeme moci nastavit úhel i výšku, o její rotaci kolem zvoleného bodu nemluvě. I herní rozhraní by mělo být poměrně intuitivní, takže se nemusíme bát, že by se vývojáři nechali tvůrčím zápalem unést a nabídli nám na pohled sice hezký, v praxi však naprosto nehratelný titul.

Příliš mnoho dalších podrobností zatím bohužel známo není, a to navzdory faktu, že je vydání hry naplánováno již na třetí čtvrtletí tohoto roku. Tvůrci ale slibují množství rozmanitých jednotek, rozlehlé mapy, komplexní ekologický systém, realistické efekty počasí, kvalitní 3D zvuk, editor misí a multiplayerovou podporu až pro osm hráčů. Zdá se tedy, že pokud neudělají nějaký krok vedle (prozkoumávání slepých uliček je sice záslužná činnost, ale je lépe se jí vyhnout), bude hra Natural Resistance potěšením pro všechny, kdo mají rádi realtimové strategie ve stylu Earth 2150 či Conflict Zone.

Natural Resistance Natural Resistance Natural Resistance
Natural Resistance Natural Resistance Natural Resistance

Autor:


Témata: Slunce

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Portal 2 již brzy dostane neoficiální nášup Destroyed Aperture

Destroyed Aperture

Skupina fanoušků připravuje neoficiální přídavek ke kultovnímu Portalu 2. Nabídne příběhovou kampaň i řadu obtížných...

Noví majitelé práv na značku Commandos slibují pokračování i remastery

Commandos

Legendární značka Commandos se vrátí. Bohužel však ještě nevíme kdy a v jaké podobě.Najdete na iDNES.cz