Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Necromania - slovenské akční RPG

  12:00aktualizováno  3:09
Jak jsme vás nedávno informovali, navštívili jsme před nějakou dobou smíchovské kanceláře firmy Cinemax a protože jsme tam mezi spoustou jejich rozpracovaných projektů viděli i zajímavou hru jménem Necromania: Trap of Darkness, která se chystá vyjít na přelomu roku, podíváme se dneska na zoubek právě jí.

Necromania: Trap of Darkness

Jak už jsme vás informovali v této reportáži, navštívili jsme nedávno smíchovské kanceláře firmy Cinemax a protože jsme tam viděli spoustu úžasných a zajímavých věcí (přesněji řečeno jejich rozpracovaných projektů), tak se v brzké době můžete těšit na pár podrobnějších informací o nich. Nejblíže dokončení je asi Necromania: Trap of Darkness, vyvíjená týmem Darksoft, takže se dneska podíváme na zoubek právě jí.

Pokud vaše herní paměť sahá až do dob osmibitových zařízení, pak byste si teď mohli vzpomenout na dílko Spy vs. Spy, které vám může o Necromanii ledacos napovědět - podstata obou titulů je totiž velmi podobná. Pokud mám začít žánrovým zařazením, narazím hned tady na poměrně složitou otázku - vtěsnat Necromanii do některého z klasických šuplíků je totiž takřka nemožné, protože šuplíky v tomto případě nepostačují. Ve hře se snoubí prvky akční, RPGčkové, strategické i logické, takže celkový název by mohl znít třeba logicko-akční strategické RPG, ale protože počítám, že pod tímhle pojmem byste si něco konkrétního představili jen těžko, tak si to trochu rozebereme.

"Už vás nebaví hry, kde hrajete za dobrého, krásného a mírumilovného hrdinu, který musí pobít hordy zlých nepřátel v zájmu míru, lásky, porozumění a rozkvetlých luk plných vesele Necromania: Trap of Darkness tančících dětí?" Takhle se ptají autoři ve svých propagačních materiálech ke hře a evidentně počítají s kladnou odpovědí. Na stejnou kartu ostatně vsadil i Dungeon Keeper, takže o úspěšnosti tohoto předpokladu nelze pochybovat. Necromania vám dá na výběr jednoho ze sedmi hrdinů, kteří bezostyšně stojí na straně temných sil a v jejich zájmu hodlají i využít všechny své schopnosti k tomu, aby zvítězili. Hlavní břemeno odpovědnosti však jako vždycky spočívá na vás, takže jakmile si vyberete, za jakou postavu chcete celé dobrodružství absolvovat, můžete se do toho pustit.

A co přesně vás bude čekat? Především procházení desítek úrovní, v nichž je vaším prioritním úkolem dostat se k bráně do dalšího levelu dřív než vaši protivníci. Možná to nezní jako příliš složitá záležitost, ale nenechte se zmást - protivníků je spousta, úrovně jsou protkané nejrůznějšími pastmi a váš čas je drahý. Omezuje vám jej totiž stupnice s vaší manou, která po celou dobu hraní neúprosně směřuje k nule a jakmile tam dorazí, váš čas vypršel. Musíte se tedy snažit o co nejefektivnější postup každou úrovní, aby ani vteřina nepřišla nazmar. Představte si třeba komplex chodeb a místností, které jsou prošpikovány vyšlehávajícími plameny - ty je nejprve třeba povypínat, abyste mohli projít na druhu stranu, pak mezi ně můžete umístit teleport, jehož druhou půlku narafičíte ke schodům, které do této úrovně vedou, a plameny pak zase zapnete. Výsledkem bude to, že až váš protivník Necromania: Trap of Darkness sestoupí ze schodů, lapí se do teleportační pasti a bude odeslán přímo doprostřed plamenů, což ho asi moc nepotěší. Podobných legrácek si ve hře užijete hromadu - například je možné chytit protivníka do magnetické pasti, kterou položíte poblíž jednoho z mnoha "užíračů" many, čímž zajistíte, že po určitou dobu mu bude mana ubývat závratnou rychlostí, aniž by s tím mohl cokoliv dělat.

Jak jsem se mohla přesvědčit na vlastní oči při procházení několika úrovní, graficky na tom bude Necromania dobře. Hra poběží pod vlastním enginem MIRROLA, který dovoluje spoustu vizuálně působivých efektů, jako je celoobrazovkový motion blur, neomezený počet dynamických světel, detailně zpracované 3D postavy a pochopitelně i všechny ty věci jako pohyblivá mlha, kývající se stromy atd. Ve finální verzi budou k dispozici minimálně čtyři zcela odlišné základní světy, plné fantasy kulis i postav - rozhodně tedy čekejte skřety, čaroděje, kostlivce, nejrůznější havěť… a další a další postavičky, které svou troškou přispějí do mlýna morbidní zábavy, kterou Necromania nepochybně přinese. Pokud chcete vědět kdy, pak vězte, že ještě před koncem tohoto roku. Zatím se můžete pokochat pohledem na obrázky, které jsme pro vás shromáždili zde.

Necromania: Trap of Darkness Necromania: Trap of Darkness

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Kreativní Nintendo Labo vypadá parádně. Nová videa představují software

Nintendo Labo

Nintendo Labo propojuje digitální hry na konzoli Switch se součástkami, které je nejprve třeba poskládat z papírového...

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Najdete na iDNES.cz