Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Necrovision - první dojmy z pekelnické akce

aktualizováno 
Zahráli jsme si preview verzi chystané válečně-démonické akce Necrovision a přinášíme vám první zážitky.

Necrovision

Necrovision (PC)Ruský herní vydavatel 1C Company v poslední době kromě velkého množství budgetového balastu připravuje i zajímavější tituly.

Například realizace remaku Kings Bounty se mu náramně povedla a hra se stala kritiky nesmírně ceněnou. Ovšem jedna vlaštovka jaro ještě nedělá. Ve vývoji jsou další tituly, které mají poměrně velké ambice.

Například Necrovision, na kterém se pracuje už několik let a jehož prototypy jsme si zahráli na několika výstavách. Tentokrát nám na stole přistála nejnovější preview verze s dvěma levely a podle všeho ve velmi pokročilém stádiu vývoje.

VIDEO

Na první pohled vypadá Necrovision jako další lineární střílečka z války. Nutno dodat, že nikoliv druhé, ale první světové. Ovšem ani to není přesné, protože ryze válečnická bude pouze první úroveň, ve které se coby mladý Američan lačnící po dobrodružství postavíte ve spojeneckých šicích podlým Němcům.

Necrovision (PC)To je ale opravdu jenom začátek, který se již ve druhé misi vyvine v konflikt mnohem zásadnější. Němci otevřeli brány do pekelného světa, kde probíhá odvěký boj mezi upíry a démony. Ten se nyní dostane na povrch zemský a hráč na oplátku půjde po jeho stopách pod zem, aby erupci toho zla učinil přítrž.

Pokud vám to tak trochu připomíná Painkillera, jste na správné stopě. A nejde pouze o příběh prolínající se realitou a fantaskností. Také styl hry si z oblíbené pekelnické akce bere více než dost. Necrovision je tak další moderní adaptací žánru doomovky. Ono vůbec není divu, že hra tak připomíná Painkillera. Nově zformované studio Farm 51 totiž zahrnuje i řadu vývojářů této několik let staré akce. A navíc, engine je postaven na základech Painkillera.

Necrovision (PC)Samozřejmě, už fakt, že se jedná svým způsobem o odvar, poněkud sráží ambice hry, ale stále nezamezuje šanci, že to bude slušná střílečka.

Naopak, vedle celé řady sofistikovaných akcí působí tradicionalistický Necrovision paradoxně docela svěže. Bohužel opět jen na první pohled, který je skutečně pozitivní.

Grafika sice trochu samoúčelně používá celého spletence efektů, ale v mnoha okamžicích vypadá povedeně. Také vyprávění příběhu prostřednictvím dopisů z fronty působilo v ukázce docela dobře, i když nikterak velkolepě. Atmosférický hlas a celkem rozumně složené věty daly však vyprávění vyniknout. Pravda, je omezeno absurdní zápletkou, která s alternativní historií nemá nic společného, ale některé pasáží zaujmout dokáží.

Necrovision (PC)Ani první krůčky ve hře nejsou vůbec špatné. První hratelný level se odehrává ještě na zemském povrchu, na frontě.

Hrdina je veden na pokusy k ďábelskému profesorovi Zimmermannovi, který v tom všem má evidentně více než jen pár prstů, ovšem v tom vypukne démonská invaze. Ještě proběhnout pár koridorů, z milosti zabít pár spojenců, kteří se trápí v mukách a hurá do akce.

A tady máme kámen úrazu. Ve stylu Painkillera vždy doběhnete na otevřenější prostranství, kde se spustí skript a začne se na vás vrhat obrovské množství nestvůr všeho druhu. Nutno dodat, že jsou celkem variabilní a neomezují se pouze na démony či upíry. Jsou mezi nimi i zombifikovaní vojáci, kyborgové a další monstra z céčkových sci-fi. Nakonec, proč ne.

Necrovision (PC)Jenže akce je značně jalová, nezáživná a obtížně ukočírovatelná. V každé ruce můžete mít jednu zbraň, takže je jen na vás, jakou kombinaci vytvoříte. Evidentně se docela hodí mít v jedné ruce chladnou ocel a v druhé potom střílející kvér.

Obě zbraně potom ovládáte myšítky nezávisle na sobě. Mečík se šikne zejména proto, že jsou protivníci neuvěřitelně rychlí. Zapomeňte na ploužící se zombíky – i oni jsou u vás cobydup. A co teprve speciální, zcela vybájená monstra, která mají v nohou snad tryskový pohon?

Poměrně brzy tak budete obklopeni bandou nepřátel, kterou se vyplatí rozsekat. Navíc, střeliva není neomezené množství, a když vám dojdou náboje do obou pistolí, jste lidově řečeno v pytli. Takhle napsané to vypadá na slušný masakr, jenže v podání Necrovision jde o pořádnýNecrovision (PC) zmatek. Autoři to s grafickými efekty přehnali tak, že kolikrát přes všechnu tu krev či oheň na obrazovce nevidíte, co se kolem vás děje.

Navíc, ať už střílíte, sekáte nebo kopete nohou, přijdete na to, že hra nemá vůbec dokonalý kolizní systém a často vaše úspěchy ani nezaznamená, i když by očividně měla. Jistě, hráli jsme preview verzi, tak doufáme, že tohle bude vylepšeno.

Grády by chtělo dodat i samotné akci. Ony se totiž nedostaví samy jen proto, že je ve hře neuvěřitelné množství protivníků útočících zběsile ze všech stran. Jak už jsme řekli, připomíná to spíše zmatek, nikoliv záživnou akci, ve které si díky svým zbraním připadáte opravdu silně. Tady jsme se cítili spíše jako bychom byli vybaveni pistolkou na vodu.

Necrovision (PC)Necrovision tak na první pohled vůbec není marným projektem, ale když jsme se ponořili do jejího nitra, narazili jsme na dost krkolomně fungujících systémů. Pokud autoři skutečně chtějí vytvořit kvalitní akci, měli by hodně přidat.

Technickou stránku mají sice zvládnutou celkem slušně, ale nemusí to dávat najevo přehršlem efektů. Spíše by se měli zamyslet nad akčním modelem a trochu zatraktivnit design úrovní, které se sice odehrávají ve velkolepě působícím prostředí, samotné uličky a nádvoří, na kterých probíhá akce, jsou ale spíše nuzné.

Autor:


Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

Postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška

Ciri v podání Galiny Žukovské

Druhou hlavní postavu seriálového zpracování Zaklínače bude nejspíše hrát dívka „neevropského“ původu. Zvyknou si...RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

Shadow of the Tomb Raider

Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

F1 2018

Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

Další z rubriky

První dojmy: Spider-Man má našlápnuto stát se nejlepší komiksovou hrou

Spider-Man (PS4)

Po filmovém světě bere komiksové vydavatelství Marvel útokem i ten herní. Vyzkoušeli jsme si první dvě hodiny...

Mutant Year Zero je jako XCOM s příběhem a zvířaty. První dojmy

Mutant Year Zero: Road to Eden

Vezměte Fallout, XCOM, Beyond Good & Evil a pořádně je zamíchejte. Na výsledku si pochutnají příznivci hardcore...

Kultovní značka na rozcestí. Vše, co víme o chystaném Falloutu 76

Fallout 76

Oznámení Falloutu 76 nepřineslo takové nadšení, jaké si asi Bethesda představovala. Jde jen o snahu naskočit za každou...Najdete na iDNES.cz