Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Need for Speed: Most Wanted - policie je zpět

  12:00aktualizováno  28. září 9:35
Je tomu už spousta let, co byl představen hráčům první díl závodní hry Need for Speed. Od těch dob se mnoho změnilo a i tato série prošla několika zásadními změnami. Jak ale dopadne poslední díl, který má být splněným snem všech automobilových fandů?

Need for Speed: Most Wanted

Je tomu už spousta let, co byl představen hráčům první díl závodní hry Need for Speed. Ti starší si ještě možná budou pamatovat těch pár aut a na svojí dobu naprosto nádhernou krajinu okolo závodních tratí. Od těch dob se mnoho změnilo a i tato série prošla několika zásadními změnami. Poslední dobou se také rozmáhá jistá volnost a tuning, takže autoři NFS nemohli zůstat pozadu a v posledních dvou dílech nabídli hráčům přesně tohle. V srdcích fanoušků ale zřejmě nejlepší pocit zanechaly díly s policií. Hráč závodí na trati se spoustou zákeřných soupeřů a do toho se ještě plete policie, která vás chce zkásnout za rychlou jízdu, což samozřejmě nesmíte dopustit. Výsledkem toho je celkem „jednoduchá“ kombinace toho všeho.

Need For Speed: Most Wanted je tedy prozatím poslední kousek naší známé závodní série, který se chystá hráčům nabídnout kombinaci snad všeho, co by je mohlo bavit a zajímat.

Need for Speed: Most Wanted

Need For Speed: Most Wanted je tedy prozatím poslední kousek naší známé závodní série, který se chystá hráčům nabídnout kombinaci snad všeho, co by je mohlo bavit a zajímat. Jak to ale přiblížit? Základní princip je podobný jako v NFS: Underground. K dispozici je obrovské město kde se hráč dle libosti může projíždět a kde se dá najít i pár zajímavých obchodů pro modifikaci auta. V to jsou zahrnuty dílny pro vylepšení výkonu, pro úpravu karoserie, pro instalaci různých specialitek a lakovny. Mimoto je ve městě spousta míst, kde právě probíhá nějaký závod. Po přihlášení je přímo ve městě (většinou) vymezena nějaká trať na které se závodí a kde se také pletou „civilisti“ se svejma rachotinama. Čím je hráč schopnější závodník, tím má k dispozici větší množství aut a vybavení.

Need for Speed: Most Wanted

No, ale co je navíc? To zřejmě většina lidí ví. Do hry je opět přidaná policie, která z ní dělá zase něco úplně jiného. Přidává totiž pěknou dávku adrenalinu a hlavně nějakou tu metu pro snaživce (kdo by nechtěl být nejhledanějším řidičem ve městě?). Spolu s policií jdou ruku v ruce i nové závodní módy a speciální závody. Není řeč o obyčejném prchání a ujíždění před policií během klasických závodů, ale o úkoly typu: spáchej co nejvíce přestupků, ponič co nejvíce majetku, unikej policii po dobu 30ti minut a tak dále. Pozornějším čtenářům nyní možná neunikla zmínka o ničení. Ano, v tomhle dílu se dočkáme i ničení. V první řadě to budou některé objekty ve městě, ale naštěstí se to týká i karoserie vašeho auta (prý by to nemělo mít vliv na výkon a ovladatelnost). Kromě toho všeho je nachystáno více než 30 aut a ke spoustě z nich by měly existovat unikátní díly a sety. Hra bude mít „grafitti“ nádech, což se odrazí na herním prostředí, menu a tak dále a má to působit tak nějak uvolněněji a svobodněji, oproti předchozím dílům.

V neposlední řadě je nutné malinko zmínit grafiku. Sami autoři hovoří o nové generaci. Každý hráč by měl být přímo nadšen už jen z vizuální stránky. Jde o dynamické stínování, blur efekt při vysokých rychlostech, nebo třeba vzdušné proudy za spoilerem. Opominout nesmíme ani modely aut složené z tak obrovského počtu polygonů, že je možné vidět značku výrobce na koncovce výfuku.

NFS: Most Wanted vyjde ještě před koncem letošního roku, konkrétně by to mělo být už 16. 11. 2005, a bude to snad na všechny myslitelné platformy.

Autor:


Témata: Need for Speed

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Další z rubriky

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

K doplňku do simulátoru přibalili autoři i malware. Prý pro boj s piráty

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

Hotová hra čekala v šuplíku 17 let, vyjde až nyní díky Kickstarteru

40 Winks

Téměř 17 let od původně plánovaného data vydání se majitelé konzole N64 konečně dočkají hry 40 Winks.

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.cz